Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ustawieniami modemu CISCO EPC2425

12 Lut 2011 00:05 14221 16
  • Poziom 9  
    WItam.

Zakładając internet w Multimedii, dostałem od nich modem CISCO EPC2425. Posiada on 4 wyjścia LAN oraz WIFI. Pan, który mi to podłączał niezbyt miał na rękę wytłumaczyć mi jak skonfigurować WIFI i po konfiguracji ethernet wyszedł z domu (bo wg niego wszystko już zrobił co należało).

Zacząłem więc na własną rękę próbować uruchomić WiFi lecy nie wida pozytywnych rezultatów.

Po pierwsze, do modemu nie ma dostepu po pierwszej zmianie ustawień sieci WiFi. Tzn: zmieniam hasło, ustawiam wszystko tak jak jest w tym poradniku, lecz zaraz po połączeniu się modemu i udostępnieniu internetu, brak jakich kolwiek oznak sieci WiFi, nawet dioda na modemie się nie świeci.

Po drugie, nie mogę wejść więcej niz jeden raz w ustawienia modemu. RObię reset urządzenia, ustawiam nowe hasło, zmieniam ustawienia sieci, modem się połącza z netem itd. i o wszystko. Nie można wejść drugi raz w te same ustawienia ponieważ jest napisane odmowa dostępu.

Ma ktoś jakies pomysły? Proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Dzieki wielkie. Normalnie będę wdzięczny po wsze czasy :)

DZIĘKUJĘ!
  • Poziom 31  
    piterus99 a czy w ten sposób który podałeś można zmienić ilość komputerów które mogę podpiąć się do neta ?

Jak nie ma takiej możliwości to czy można zastąpić ten router na inny kupiony w sklepie w którym można będzie samemu wszystko skonfigurować ? ?

Internet z MultimediaPolska przez kabel koncentryczny (antenowy).
  • Poziom 14  
    atomic99 napisał:
    piterus99 a czy w ten sposób który podałeś można zmienić ilość komputerów które mogę podpiąć się do neta ?

Jak nie ma takiej możliwości to czy można zastąpić ten router na inny kupiony w sklepie w którym można będzie samemu wszystko skonfigurować ? ?

Internet z MultimediaPolska przez kabel koncentryczny (antenowy).

1. Nie ma takiej opcji - jedynie wyższy abonament za net
    2. Nie ma takiej opcji - za każdym razem kiedy dopniesz kabel MMP, modem dostanie konfigurację.

Przykro mi, ale "life is brutal....." ;P

Pozdr
  • Poziom 31  
    a dało by radę podpiąć do tego CISCO inny router z WiFi np. TP-LINK TD-W8901G (bo mam takiego w którym działa LAN i WiFi ale nie działa modem ADSL tzn. nie łączy się z netem cały czas brak synch łącza) i dopiero łączyć się z tym TP-LINKIEM ?

Jeżeli jest taka możliwość w jaki sposób skonfigurować TP-LINKA ?
  • Poziom 31  
    Więc opcją by było ewentualne postawienie jakiegoś PC jako serwerek i od niego rozdzielić, ale to chyba też można postawić jakiegoś Access Point czy coś w tym stylu ?

Więc jak bym podpiął i skonfigurował np. Access Point TL-WR740N to CISCO wykorzystał by tylko 1 adres IP a Access Point rozdzielił by dalej sygnał ?
  • Poziom 14  
    atomic99 napisał:
    Więc opcją by było ewentualne postawienie jakiegoś PC jako serwerek i od niego rozdzielić, ale to chyba też można postawić jakiegoś AcesPointa czy coś w tym stylu ?

EPC2425 ma WIFI, więc po co wyważać otwarte drzwi ?. Oczywiście możesz podpiąć kolejny router z WIFI ustawiony z ręcznym IP bez DHCP aby rozsyłał sygnał, pytanie tylko po co ???.

Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Po to żeby można było podpiąć 3-4 kompy a na Cisco jest blokada na 2
  • Poziom 31  
    No raczej jest ustawione na 2 kompy, ponieważ przy próbie podłączenia się trzeciego lapka czy to przez WiFi czy nawet przez kabel nie ma takiej możliwości.

Więc jak bym podpiął i skonfigurował np. Access Point TL-WR740N to CISCO wykorzystał by tylko 1 adres IP a Access Point rozdzielił by dalej sygnał TO POWINNO ZADZIAŁAĆ ?
  • Poziom 43  
    To jest router z AP, nie sam AP.
    Router z AP pozwoli to zrobić, sam AP nie.
  • Poziom 31  
    piterus99 a możesz podać jakiś model w miarę dobry za nieduże pieniądze ?
  • Poziom 43  
    To, co zaproponowałeś jest ok - chodziło mi o sprostowanie nazewnictwa urządzeń i ich roli.
  • Poziom 31  
    TZN chodzi ci o to TL-WR740N ? będzie OKI ?
  • Poziom 16  
    Witam

Też mam problem z tym ruterem. Chciałbym wejść w konfigurację, ale niestety nie znam hasła. Prubuję zresetować go do ustawień fabrycznych przytrzymując przycisc RESET przez ponad 10 sekund. Niby się restartuje, ale ciągle nie można wejść w ustawienia (prosi o hasło). Czy może to być spowodowane oprogramowaniem, które poprzedni dostawca internetu wgrał do niego? W tej chwili jest to:

Firmware Name
    epc2425-E10-5-v202r12812-111007cs_upc.bin

Software Revision
    epc2425-E10-5-v202r12812-111007cs_upc