Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrywa połącznie linksys wag200g dziwna tłumienność

12 Lut 2011 01:00 1369 4
 • Poziom 9  
  Witam mam problem z tym routerem gdyż gdy gram w grę sieciową lub oglądam filmy to zrywa połączenie a parametr downstream rate wynosi 2147483642 db.Dzieje się to zazwyczaj w godzinach 17-22
  Normalne parametry to:
  DSL Status: Connected
  DSL Modulation Mode: ADSL2+
  DSL Path Mode: Interleaved
  Downstream Rate: 12443 kbps
  Upstream Rate: 1066 kbps
  Downstream Margin: 15 db
  Upstream Margin: 7 db
  Downstream Line Attenuation: 27 db
  Upstream Line Attenuation: 6.5 db
  Downstream Transmit Power: 12 db
  Upstream Transmit Power: 21 db
  Jeśli by mógł ktoś napisać jaka jest w przybliżeniu odległość do centrali lub jak to się liczy.
 • Poziom 33  
  nie policzysz, ewidentnie pracujesz na pograniczu - zrywa ci neta???
 • Poziom 9  
  tak przy większej ilości pobieranych danych a w ogóle to router zte z neostrady jaki dostałem to działał bez jakiegokolwiek problemu tylko że przegrzewał się i zawieszał.Więc w czym ma problem linksys że zrywa i czemu zte dawał radę nawet w jak grałem w grze sieciowej?
 • Poziom 36  
  A ile czasu testowałeś tego ZTE? Może akurat wtedy kiedy linia była stabilna? Awaria Linksysa też jest realna, więc w czasie kłopotów zmień go na ZTE i testuj z tydzień.

  webster322 napisał:
  downstream rate wynosi 2147483642 db
  Rate? W dB? Raczej Margin, taki błąd powstaje na tych Linksysach gdy Margin jest bliski 0. Jeśli to nie wina routera (w 99% nie) to masz bardzo niestabilną linię, na takich nie bierze się dużych prędkości bez naprawy. Najpierw reklamacja, potem naprawa linii, a jeśli nie naprawią to migracja techniczna w dół - darmowa. Niestety tak ogromne skoki Marginu powodują, że nawet 6 Mb/s powinno rwać (choć rzadziej).

  webster322 napisał:
  Jeśli by mógł ktoś napisać jaka jest w przybliżeniu odległość do centrali lub jak to się liczy.
  Dzieli się tłumienie na downstream przez ok.13,8 (realne pomiary z checka TP pokazywały tłumienie 11-16 dB na 1 km), a zatem masz ok.2 km do centrali po kablach.
 • Poziom 9  
  kiedy zmieniłem prędkość na 10Mb/s to zaczęło rwać i zmieniłem za zte który przez parę miechów leżał i nic nie robił.Kiedy go podłączyłem to cały tydzień wytrzymał było szybko i bez problemów lecz po tygodniu użytkowania zawiecha i wystawiłem na dwór aby ostygł i działał przez około dwa dni bez resetów połączenia nawet wieczorem kiedy grałem przez neta.