Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

chwojnik 14 Gru 2009 16:39 897743 5118
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
    karol1010
    Poziom 21  
    uuu szkoda djsatmusic :( myślałem ze w tym sprzeciochu światło nie zginie tak łatwo.
    Klaki13
    Poziom 20  
    Ale mimo to mógłbyś wrzucić fotki. Dla potomnych. Niektóre projektory świecą lepiej nie które gorzej. Dużo zależy też od optyki.A po drugie skoro się tak na pracowałeś to nietaktem byłoby nie dawać fotek. Nieważne jakie by nie były. Może nie warto przerabiać tego modelu na xena 35W. Dlatego właśnie powinny być fotki djsatmusic.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    karol1010
    Poziom 21  
    djsatmusic jeśli żarnik jest do d...py to młoteczek i się dowiesz.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
    DTC
    Poziom 13  
    Mam wlasnie stabilizator na LM317 dajacy 26V i dodatkowo na 2gim LM317 mam ogranicznik pradowy na 1200mA :) ale kondensatory mam zamale :) bo nie mialem pod reka 35V dokupie kilka tysiecy uF i sprawdze :) jednak troche mruga , jesli bede sie decydowal na lampe chce sprobowac z HIDem samochodowym bo ma odpowiednia barwe i widze ze swiatlosc tez jest dobra jak narazie LED 50W jest za drogi zby go kupic do testow, fot nie mam ale LED jest kwadratowy SMD ok 1,5cmx1,5cm sam rdzen siwecacy przytknieta do otworu w koszu magnezowym lampy filtr jest 6 barwny 3 podstawowe przy strumieniu na w prost i 3 dodatkowe przez 4 zwierciadla w tunelu patrzac od wewnatrz widac jak w kalejdoskopie wiec swiatlo z leda wpadajace pod koatem daje siwatlo na dodtakowe 3 skladowe zlota blekitna i rozowa, o dziwo swieci lepiej bez zadnej soczewki czy luster skupiajacych. Sprawdze czy te mruganie wplywalo na balans :) wczesniej, probowalem LEDa 10W ale na zasilaczy impulsowym 12V i nie bylo problemu wiec na 90% bedzie to wina tetnien zasilania moze wrzuce jakas fote obrazu z sufitu :) bo nie mam jeszcze ekranu a sciany sa berzowe. poza tym pokoj maly :) wiec 180cm to max. uzyskalem obraz o krawedzi dolnej 1,5m na suficie od podlogi.
    foto przy wlaczonym oswietleniu
    pokoj oswietlony swietlna firanka w oknie
    Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?
    jeszcze fota przy oswietleniu przez TV LCD i monitorl LCD
    a ostatnia to obraz na bezowej scianie 1,2m przekatna wiekszego sie nie dalo :)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    olollo
    Poziom 12  
    djsatmusic czy ta lampa od Bwnq to na prąd stały czy zmienny? i ile za nią chcesz wal na priva ;)
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    karol1010
    Poziom 21  
    Cytat:
    Native Resolution WVGA (854x480)

Dziwne ze tak mało i nietypowo no ale jak będzie do filmów to spoko :)
    synthhhh
    Poziom 20  
    karol1010 napisał:
    Cytat:
    Native Resolution WVGA (854x480)

Dziwne ze tak mało i nietypowo no ale jak będzie do filmów to spoko :)

Wg mnie rozdziałka idealna do filmów, dawne plazmy poisadały takową i było OK
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    karol1010
    Poziom 21  
    Czy dobrze zrozumiałem używasz zwykłej gładzi?? Do osadzenia palnika??

I co wytrzymuje temperaturę?
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    karol1010
    Poziom 21  
    Dziwi mnie ze nie popęka pod wpływem temperatury
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    DTC
    Poziom 13  
    Wstawilem kondiory 2x4700uF na zasilanie i jest rewelacyjnie balans stabilny i 2metry przekatnej w ciemnym pokoju :) jak narazie mi wystarczy , wymienie radiator diody na wiekszy i wtedy bedzie mozna wlaczyc tryb eco lampy i pozbyc sie halasu z wentylatora gdy przejdzie na minimalne obroty. Najwyzej jak sie pojawi w dobraj cenie LED o wiekszej swiatlosci niz 1,500 Lumen to wymienie widzialem 30W o 1700Lumen ale wolali za niego ponad 250zl. 50W ledy maja 3000 Lumen z taka swiatloscia to pewnie w dzien bylo by cos idac. Pozostaje czekac na LEDa o wiekszym pradzie w nizszej cenie.

W nie lepiej do osadzania palika uzyc kleju gipsowego do plyt ma bezowy kolor ale jest o wiele twardzszy i szybko twardnie

No i stalo sie znalazlem cos interesujacego :) cena 185zl max. 13,5A 50W i 2,750Lumen tylko 3x3mm wiec mozna zastoswac soczewke skupiajaca 4stopnie.Wbudowany thermistor mozna wykozystac do sterowania wentylatora jedynym problemem bedzie zasilanie 3,7V 13,5A max mozna by uzyc zasialacza ATX ale jest duzy przydalo by sie zbudowac jakis impulsowy. http://www.luminus.com/stuff/contentmgr/files...__cst_90_w_product_datasheet_illumination.pdf
    DTC
    Poziom 13  
    http://www.luminus.com/stuff/contentmgr/files..._csm_360_w_product_datasheet_illumination.pdf
    Ta jest ciekawsza ale koszt ok 100Euro ale 13,5V 6A i ok 6000 Lumen :) zasilacz do CB i projektor DLP swieci az milo. 90W przy takich rozmiarach sa tez wersje bez soczewki zastanawiam sie ktora bedzie lepsza do projektora :) ponad 400zl ale chyba warto skoro ma swiecic 60000 godzin 70%swiatlosci ale do 10000 godzin 100% taki led jest na lata i nie trzeba sie martwic ze ktos prad wylaczyl temp max 150stopni C.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    DTC
    Poziom 13  
    MOntowanie LEDow przez producetow projektorw bylo by ich samobujstwem, bo po pierwsze projektory to nie chleb i sprzedaja sie bardzo ciezko a po 2 zarabiaja na lampach ktore srednio trzeba wymieniac po 2 latach cena lampy czesto rowna sie cenie projektora po tych 2 latach, jak dla mnie 6000 lumen z leda o wymirze 6x6mm to ideal skoro teraz z leda o wymiarze 16x16mm mam 1500 lumen i moge ogladac obraz o przekatnej 180cm to przy ledzie 90W mysle ze bez problemu bedzie sie ogladac 2,5m przekatnej nawet w lekko oswietlonym pokoju w koncu to 4 krotnie wiecej swiatla i wieksze skupienie gdyz przetwornik jest 3 razy mniejszy. Poza tym producent tych LEDow produkuje tez ledy do DLP komplety 3 LED kolorwe o przetworniku w formacie 4:3 . Cena troche odstrasza ale za teg slabszego leda wolaja dystrybutorzy jakies 110zl + VAT a na allegro posrednik chce 183zl w USA koszt jakies 36 dolarow. Mysle ze i tak taki wydatek raz na 16 Lat przy 10 godzinach co dzienie to nie wiele :).
    Testowalem 70W metalohalogen z DLP i to kompletne nieporozumienie, lepiej sie prezentowal zwykly 50W halogen gdyby nie kolory, 30W led daje 2x wiecej swiatla niz 50W halogen a kolory przy LED sa idealne. Stara sie dotrzec do dystrybutora w polsce i dowiedziec sie jaka jest cena najmocniejszych LEDow, tych z 4 chipami, swoja droga gdyby wpakowalich 16 byl by led 12x12mm na 26V i jakies 22000-36000Lumen, gdyz osiagaja 100lm/W

Popraw pisownię!
    [_P_]
    karol1010
    Poziom 21  
    ----> xifyh No zarniczek wygląda całkiem dobrze.
    xifyh
    Poziom 20  
    Wczoraj chciałem podłaczyć balast, wypiąłem go podłaczyłem zarnik, wpinam do sieci i w tym magicznym momencie kiedy wtyczka była już w gniazdku uświadomiłem sobie że przecież tam na płytce był mostek diodowy, wywaliło korki i poszedł kondensator w balaście. Debil ze mnie :/
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    karol1010
    Poziom 21  
    No nieźle. Serduszko pewnie biło mocno.. Moje ostanie doświadczenie z prądem wyglądało tak ze przez przypadek dotknąłem się gołą nogą do luźnych przewodów ballastu xenona. Oczywiście podczas zapłonu. NIE POLECAM!!!

Ale ciekawy jestem czy ballast zabłyśnie po podaniu 230V DC :) tylko nie AC...