Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

chwojnik 14 Cze 2010 22:51 864908 5094
  • #2131 14 Cze 2010 22:51
    Karczu
    Poziom 10  

A u mnie cena za Toshibę TDP-T8 wyniosła całe... 0zł :P Była firmowa, podobno uszkodzona, szła do kosza więc ją przygarnąłem no i jest :) To jest DLP 1024x768, potwierdzam, że obraz może zachwycić :)

• Deimic Smart Home
  • #2132 14 Cze 2010 23:01
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Ja ze swojego infocusa też zapewne byłbym zadowolony gdyby nie ubita elektronika uniemożliwiająca podłączenia żadnego źródła sygnału... ale kupilem go za 46zl więc strata nie wielka a za to ile wiedzy o przetwornikach AC i układach formatowania obrazu... ;) W tym tygodniu przyjdzie do mnie Sanyo PLC-XW1 za 150zł z sprawną lampą i zobacze ile jeszcze pożyje, jak zdechnie to planuje wstawić tam LEDa a najlepiej 3xled :)

• #2134 14 Cze 2010 23:38
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #2135 15 Cze 2010 11:04
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Jak tylko dojdzie paczka to podłącze go pod DVD z componentem, sam jestem ciekaw jak to będzie świecić, i ciekawe jak długo wytrzyma ta lampa... A może będe miał szczęście i tylko ktoś nie wykasował licznika i lampa jeszcze pochodzi ;) Można jakoś wzrokowo ocenić stan lampy?

• #2136 15 Cze 2010 12:47
    PO.
    Poziom 20  

Tak sobie pozwolę zarzucić problem: co byście wsadzili do acera x1160, po taniości?

• #2138 15 Cze 2010 17:59
    Klaki13
    Poziom 20  

Do ACER-a proponuję zamiennik MH 130-160Wat AC ze Swistaka. 39zeta+przesyłka.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

Może uda się zogniskować bo bańka jest trochę duża

• #2139 15 Cze 2010 18:11
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Napisałem że po taniości bo np do infocusa lampa kosztuje 2700zł... Oczywiście można się pobawić z MH ale ja nie męczył bym się z tym, skoro oryginał kosztuje w sumie nie dużo...

• Deimic Smart Home
  • #2140 15 Cze 2010 18:33
    PO.
    Poziom 20  

W sumie niedużo ale jednak dużo na dzień dzisiejszy dla mnie :( .
    Poprzednia lampa wybuchła - to normalny sposób zużycia? Do tej pory wydawało mi się, że nie...
    Nie wiem czy ta za 39zł w ogóle wejdzie, coś duża się wydaje.

• #2141 15 Cze 2010 19:48
    karol1010
    Poziom 21  

Ta banka jest jak z 150HCI. Probowalem i lipa lekka.

Np. tu..

Ale nie powiem wygląda ciekawie :)

• #2142 15 Cze 2010 22:17
    Klaki13
    Poziom 20  

Myślę że jest duża różnica.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

Widoczna gołym okiem. Do LCD się nada.

• #2143 16 Cze 2010 15:34
    karol1010
    Poziom 21  

No nie wiem ale wyjmowałem bańkę z tej HCI i wstawiałem do lcd. ok 40str dawałem fotki wykonanej lampy ale lustro było za małe :( zresztą delikatna odchyłka mocy ballastu i swiecila na zielonkawo.

• #2144 16 Cze 2010 16:19
    Klaki13
    Poziom 20  

Kiedyś zrobiłem koledze starego ASK na tym palniku i działał ok. Ale lustro było 70mm x 65mm i skupienie było w miarę bo obraz można było oglądać przy zasłonach w dzień. Z tond moja propozycja.

• #2145 18 Cze 2010 16:52
    Karczu
    Poziom 10  

Witam. Przerobiłem lampę w mojej Toshibie z tą bańką z HCI 150W. Wybrałem kolor Neutral White De Luxe. Bańkę wsadziłem w oryginalne lustro, wygląda to tak:
    Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

Projektor dostałem ze spaloną lampą, w zastępstwie miałem wsadzonego halogena 71W 12V (dało się oglądać filmy :) ) więc nie wiem jak świeci w oryginale (200W) ale HCI daje radę jak dla mnie, tylko grzeje się dość mocno. Najpierw podłączałem pod dedykowany balast elektroniczny ale ze względu na ergonomiczność projektora lampę zasilam oryginalnym balastem. Chodzi oczywiście w trybie ECO chociaż da się włączyć na zwykły tryb ale nie wiele jaśniej świeci, a żywotność zapewne znacznie mniejsza. Jak dla mojego zastosowania (filmy, gry wieczorkiem) to jest ok, kolory znacznie lepsze niż na halogenie. Będę jednak testował inne rodzaje MH, HCI ma strasznie dużą tę bańkę i odległość elektrod a wiadomo jak jest w oryginałach :)
    Niedługo postaram się zapakować HQI (ma mniejszą odległość elektrod i inaczej ustawione elektrody), będę pisał o postępach.
    Pozdrawiam :)

• #2146 18 Cze 2010 18:28
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Jak masz to zapodaj fotki jak wygląda obraz z takiego projektora po przeróbce bo sam jestem ciekaw... mój sanyo jeszcze nie doszedł (wiadomo poczta...) ma słabą lampę ponoć i ciekawe jak by świecił na czymś takim bo ma balast 135W tylko jeszcze nie wiem czy AC czy DC jak przyjdzie to się okaże :)

• #2147 18 Cze 2010 18:41
    Karczu
    Poziom 10  

Ok, zrobię wieczorem fotki chociaż mam stary aparat i on widzi świat wieczorem trochę inaczej niż ja :) Teraz w dzień też dobrze widać wszystko ale jak chciałem zrobić fotkę to aparat nie wiele pokazuje :( Zaraz spróbuje jeszcze raz :)

Ok, zrobiłem kilka fotek niestety na części okna nie mam żaluzji i w pokoju jak widać jest jasno i chodzi TV a mimo to dobrze widać, zerknij na fotki :)

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

• #2148 18 Cze 2010 19:33
    Tomek12_86
    Poziom 15  

No powiem że całkiem ładnie to wygląda :) w nocy na pewno będzie miodzio...
    A grzeje się bardzo?? Wiatraki chodzą na pełnej prędkości??

Dodano po 6 [minuty]:

A TV to 21'' czy 29''? Tak dla porównania wielkości...

• #2149 18 Cze 2010 19:33
    Karczu
    Poziom 10  

Grzeje się na pewno bardziej niż halogen 70W. Niestety nie wiem jak grzał się oryginał. W menu projektora mam ustawienie wentylatorów na niskie i standard. Na halogenie miałem niskie, teraz przestawiłem na standard i chodzą szybciej ale to raczej nie wielki hałas i słychać go tylko przy wyłączonym dźwięku. Wydaje mi się, że to nie pełna prędkość bo kiedy przełączę lampę na tryb standard zamiast eco to chodzą jeszcze ciut głośniej. Mam na projektorze kontrolkę TEMP ale jak do tej pory się nie zaświeciła... :)

TV to 21'.

• #2150 18 Cze 2010 20:12
    Tomek12_86
    Poziom 15  

No to gratujuje efektu. Mam nadzieje że u mnie będzie podobnie.

Dodano po 5 [minuty]:

A mój infocus LP500 może komuś posłużyć jako dawca organów jeśli ktoś coś potrzebuje to pisać na PW, optyka, zasilacz, balast i cała reszta oprócz wejść jest sprawna moge oddać również w całości...

• #2152 18 Cze 2010 21:38
    Karczu
    Poziom 10  

Załączam fotki z wieczora, niestety aparat w ciemności nie potrafił dobrać ostrości, w rzeczywistości obraz jest żyleta ale przynajmniej widać kolory i jasność:

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

• #2153 18 Cze 2010 23:49
    alex222
    Poziom 14  

Może wiecie skąd bierze się problem w projektorach lcd z rozjechanymi kolorami? gdzie leży przyczyna? Mam podstawiony palnik z innego projektora , czy to wina żle zogniskowanego palnika w odblasku? Sam już nie wiem, bo matryce są bardzo solidnie przykręcone do pryzmatu wiec gdzie może być przyczyna?

• #2154 19 Cze 2010 09:55
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Możliwe, że coś się rozjechało pomiędzy matrycami a pryzmatem tam rozbieżność ułamka milimetra powoduje cm rozbieżności na ekranie, a gołym okiem nie zauważysz tego w projektorze, jedyna metoda to ustawianie na "żywca" przy włączonym projektorze matryc na oko i złożenie wszystkiego jak będzie dobrze...

• #2155 19 Cze 2010 10:08
    mamut007
    Poziom 9  

Witam forumowiczów, jestem szczęśliwym posiadaczem projektora SANYO PLC-SW10,przejrzałem całe to forum, i wiem już jakiem źródło swiatła zainstaluje zamiast oryginału, lecz mam problem z oszukaniem elektroniki. Kombinowałem z transoptorami, lecz bezskutecznie. Wiem tyle, ze do lampy dochodzą tylko 2 przewody, a z balastu na płytę główną idzie wiązka bobajże 5 lub 6 przewodów (cienitkich). Schemat projektora posiadam, fotki płytek mogę zrobic, jak ktoś by pomógł bym był wdzieczny

• #2156 19 Cze 2010 10:23
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Witaj :) Ogólnie zazwyczaj jeden z transoptorów jest skierowany w inną stronę niż pozostałe, i to ten trzeba zewrzeć... W tym wątku na prawde opisane jest bardzo dokładnie wszystko co należy zrobić do wielu modeli projektorów i może nawet do Twojego poszukaj dokładnie to może coś znajdziesz... Jeśli sobie nie poradzisz to, podrzuć fotki balastu w okolicy transoptorów to jakoś pomożemy :) A jeśli możesz to podrzuć też ten schemat który masz ja mam projektor plc-xw10 może schemat podpasuje...

• #2157 19 Cze 2010 10:46
    alex222
    Poziom 14  

Problem polega na tym że nie mogę nic kręcić przy matrycy bo taśmy od paneli lcd blokują mi dojście do wszystkiego i jest za małe wycięcie w płycie głównej. Więc jeśli wyjmę pryzmat z matrycami to i tak nic nie ustawię bo nie będę widział obrazu na ścianie... w innych projektorach jest więcej miejsca i łatwo sie matrycami ustawia. I widocznie w firmie panasonica maja jakiś przyrząd do ustawiania matryc gdzie wkładają matryce z pryzmatem i spokojnie ustawiają to. Ale jeszcze pokręcę może samym palnikiem w odblasku...........

• #2158 19 Cze 2010 11:10
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Hmm może jest tak jak mówisz, a czy jak wyjmiesz pryzmat z matrycami tak żeby projektor działał i czy wtedy widać coś w pryzmacie... Może tak uda się coś ustawić?

Dodano po 44 [sekundy]:

A może wrzuć fotki obrazu jak wygląda rozjechanie tych kolorów...

• #2159 19 Cze 2010 11:19
    mamut007
    Poziom 9  

zacznę od początku,, projektor kupiłem bez lampy, prześwietliłem go halogenem, pojawiło się logo SANYO, i jakiś licznik sekund się odliczał jakieś 3 sekundy i znikło, diody ready i lamp świeciła, wiatraki startowały, balast tez dawał znaki życia, po zmostkowaniu transoptorów, na chwile zapalają się w/w diody i gasną, wiatraki nie startują. załączam kawałek schematu z transoptorami( a ciekawi mnie bardzo co znaczą te opisy przy transoptorach: F/B DET, O/V DET, O/V DET) i fotke z forum jak to zrobiłem zmostkowałem te o numerze 642 i 643 czy oby dobrze?

Dodano po 5 [minuty]:

załączam fotki bo wcześniej się nie udało

• #2160 19 Cze 2010 11:28
    Tomek12_86
    Poziom 15  

Nie wiem ja u siebie łączyłem tylko piny transoptora nie podnosiłem ich i działało dobrze... ja bym zmostkował transoptor F/B DET wydaje mi się że to jest feedback o zapaleniu się lampy właśnie i idzie w strone płyty...
    A to że odlicza to może jest problem z licznikiem godzin i trzeba go zresetować... A coś pisało przy tym odliczaniu??

Dodano po 1 [minuty]:

A masz większy fragment tego schematu??