Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

chwojnik 04 Wrz 2010 16:14 890255 5103
    JARAS77
    Poziom 10  
    Witam posiadam projektor Panasonic PT-LM1E z niestety przepaloną lampą, chciałbym go przerobić na inny rodzaj lampy. Niestety nie wiem jak go oszukać (odblokować) żeby startował bez lampy oryginalnej. Mam prośbę do osób które znają się na rzeczy,które transoptory i w jaki sposób zmostkować żeby działał. Poniżej załączam zdjęcia balastu projektora. Z góry dziękuje za podpowiedz.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?
  • Relpol przekaźniki
    androot
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zewrzyj wyprowadzenia transoptora opisane jako C i E nad złączem.

Zasada jest taka:
    Mamy sygnały wchodzące i wychodzące z balastu.
    Wchodzące to "on lamp", "normal/eco" i inne.
    Wychodzące to "lamp ok" - lampa zapalona.
    Patrząc na datasheet transoptora widać w którym kierunku on pracuje i zwieramy wyprowadzenie po jego stronie wtórnej (czyli jak w tym przypadku C-E złącza). Daje to znać projektorowi, że lampa zapalona (płynie przez nią prąd).

Dodano po 4 [minuty]:

djsatmusic napisał:
    podłącz amperomierz przed balast i sprawdz prąd pobierany przez balast
    dodam tylko tyle że są połączone równolegle a nie szeregowo prosze brać to pod uwagę przy wyliczaniu prądu

Najłatwiej wylutować proporcjonalną ilość. Jak mamy 5 sztuk i moc lampy 150W, to jak wylutujemy jeden zmniejszymy moc do 120W.
    JARAS77
    Poziom 10  
    Właśnie zwarłem te wyprowadzenia C i E. ale po włączeniu pali się kontrolka lampy i stand by. i nie chce się włączyć. Lampa projektora wyjęta z gniazda.

Dodano po 2 [minuty]:

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

zwarłem te dwa piny.
  • Relpol przekaźniki
    JARAS77
    Poziom 10  
    Tak tak ,klapka z czujnikiem zamknięta, i zwarłem na stale piny, ok , spróbuje z opóźnieniem zewrzeć piny.

Dodano po 8 [minuty]:

Próbowałem z opóźnieniem zwierać te C i E piny no i nic nie wychodzi z tego. Nic nie reaguje.
    manitou
    Poziom 19  
    Znajdź online instrukcję obsługi i zresetuj licznik godzin, mało który projektor odpala jeśli licznik przekroczył limit. Może to być kombinacja klawiszy, bezpiecznik przy lampie albo reset z menu ale wtedy projektor powinien odpalać aby wyświetlać menu. Ustal jak się to w tym konkretnym przypadku robi.
    JARAS77
    Poziom 10  
    znalazłem instrukcje i wynika z niej ze reset licznika lampy robi się w menu, tylko ze nie da się tego zrobić bo w ogóle nie włącza się projektor świeci się kontrolka lampy na czerwono i stand by tez na czerwono, i nic nie rusza. Może tego projektora nie da się odblokować, na necie nie mogę znaleźć żadnych porad jak by to należało zrobić.

Dodano po 58 [minuty]:

Udało mi się uruchomić projektor chodzi włączony ale teraz jak go odblokować zęby kontrolka lampy zgasła. Mostkowanie pinów transoptora nie pomaga. możne ktoś wie jak dokładnie to zrobić, wcześniej zamieściłem zdjęcia .
    karol1010
    Poziom 21  
    Wszyscy tutaj wiedza jak się "to" robi , ale nikt nie wie czemu u ciebie nie działa.....
    JARAS77
    Poziom 10  
    Udało mi się odblokować wyświetla obraz jak go próbnie podświetlę. Dziekuje za podpowiedzi. Tylko teraz muszę dobrać jakieś światełko, co byście doradzili czy xenon 35W dalby rade?
    manitou
    Poziom 19  
    Masz tam malutką matrycę xenon powinien być ok ale moim zdaniem nie warto 35w wkładać. Jeśli chcesz już fabryczny zestaw to kup ten 55w chociaż najlepsze efekty dla xenonu dostępnego w PL to 55w palnik puszczony na zmodyfikowanym balascie na ok 60-70 wat. Gdzieś na allinbox widziałem podkręcony xenon 55w wsadzony w jakiś nowy, mały Sony i ładnie świecił. Powodzenia.
    JARAS77
    Poziom 10  
    A czy xenon 55W o barwie światłą 8000K nada się?

Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]

Dodano po 3 [godziny] 28 [minuty]:

Podpowie ktoś czy xenon o barwie 8000k nada się do projektora ?
    JARAS77
    Poziom 10  
    Dzięki manitou za podpowiedz :). No właśnie też się boję że będzie za niebiesko ale chciałem ten większy xenon tzn 55W a nie 35W ,ale nie mogę na allegro znaleźć wszystkie to 35W. Jeden znalazłem ale właśnie ma barwę 8000k.
    karol1010
    Poziom 21  
    Hejka koledzy mam dwa male ale ambitne pytanka...

1. Wie ktos na 100% do jakich elektrod idzie plus a minus ballastu lampy DC?
    2. Czy w projektorach DLP jest mozliwosc "ustawiania" lub kalibracji kolorów? Jeśli tak to jak? proj NOBO X20m.

Dzieki za wsparcie.
    skowerr
    Poziom 12  
    Karol, tu masz link do obrazka na którym widać do której z elektrod jest podłączony plus.
    wlodyka
    Poziom 10  
    Witam potrzebuje pomocy
    projektor panasonic pt-l735e
    widzę że tu sami eksperci w tym temacie
    wiec proszę
    POMÓŻCIE
    (idealnie jak by ktoś narysował na foto co i jak)

Dodano po 11 [minuty]:

https://obrazki.elektroda.pl/70_1284145851.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/73_1284145851.jpg

Dodano po 1 [godziny] 52 [minuty]:

Nie aktualne po przemyśleniu i dokładniejszej analizie kolegi foto udało mi się odpalić

Dodano po 24 [minuty]:

Panasonic PT-L735E
    Dla przeglądających temat
    Po wykasowaniu licznika lampy działa bez zarzutu
    https://obrazki.elektroda.pl/21_1284154099.jpg
    blaadee man
    Poziom 12  
    Witam, wreszcie udało mi sie oszukać tego skubańca :) mowa jest o CANONIE LV-S3E jak i też SANYO PLC-SW30 i BoxLight SP-10T, Eiki LC-SD10. Wbrew temu co pisali niektórzy forumowicze o zwarciu transoptorów na balaście to niestety nieposkutkowało na żadne sposoby. Objaw miałem ciągle ten sam, czyli po wstawieniu światła z osobnym zasilaniem (żarowka H1 55w) i po włączeniu projektora wyświetlał się napis CANON i odliczanie od 30, z tym że jak doszło do 21 to się wyłączał. Z tyłu jest mikroswitch reset po naciśnięciu jakieś menu sie pojawiało (3sekundy) nawet był obraz z kompa na 2 sekundy, lecz ciągle się wyłączał i wentylatory chodziły na maxa. U nas jest bardzo mało info na temat właśnie tego projektora który to dostałem od kumpla z dani. Natrafiłem ostatnio na temat w niemieckim forum, koleś opisywał i objawy miał identyczne jak ja, wreszcie się uśmiechnąłem :) A więc na drugiej stronie płyty głównej jest układ mikrokontroler 8 pin (IC1882 - PIC 12F675) na którym to należy zewrzeć pin 7 sygnał lampa z 8 pinem masa. Po tym zabiegu wszystko chula aż miło bez zwierania transoptorów, jedynie to odpiąłem zasilanie balastu. Zamieszczam fotki jak to mniej więcej wygląda bo może się komuś przydać, przypominam że układ ten znajduje się na drugiej stronie płyty głównej. Schemat może być również od SANYO PLC-SW30 który jest tutaj na forum.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

Teraz mam dylemt co robić z oświetleniem i w którą strone uderzyć, ponieważ nie mam starej żarówki ani tylnej klapki :(. Obecnie mam H1 55w od auta i klosz amatorski totalnie ale to tylko na próby, obraz jest ciemny nawet w nocy kolory są ok. Dodam że nie mam absolutnie żadnego doświadczenia w tym sprzęcie i ogólnie jest to mój pierwszy projektor. Nie wiem co robic żeby było w miare dobrze, czy kupić uszkodzoną lampe na klosz ? czy pomyśleć nad jakimś kloszem i zastosować diody ledy super jasne i mocne, tylko znowu które hmmm o jakiej barwie i końcie świecenia :?: czy trzeba wyciągnąć jakiś filtr z optyki żeby świeciło jaśniej ?
    manitou
    Poziom 19  
    Najlepiej kup odbłyśnik z jakiejś uszkodzonej lampy tylko żeby się tam zmieścił. Jak nie dasz rady to kup halogen 12v z odbłyśnikiem 10 stopni i wydłub żarówkę a w jej miejsce wsadź xenon 55w i dobrze zogniskuj. Nikt tu na forum chyba nigdy nie był do końca zadowolony ze swojego leda w projektorze. Chyba, że obraz 30-40" miałby wystarczać.
    Adrian2007
    Poziom 10  
    Witam,

mam projektor Panasonic PT-LC55E , i chciałbym go oszukać aby pracował bez lampy, jak to mam zrobić ? Jaka żarówka będzie najlepsza do tego ?
    synthhhh
    Poziom 20  
    Witam, po długiej przerwie chce kontynyować me prace nad Infocusem LP400 DLP
    Aktualnie używam xenonu55 W, jednak z czasem stwierdzam ze to za mało, jednakże zauważyłem pewną "anomalię"... używam do zasilenia przetwornicy przerobionego ATXa (16V, po podłączeniu xenona spadek do 15V)... i świeci to tak już ponad 7mc, jednak ostatnio zasiliłem xenona transformatorem z mostkiem TS160 dawał coś koło 17V po wyprostowaniu... ku mojemu zdziwieniu obraz był jasniejszy niewiele ale był! potwierdziła to także dziewczyna i tata... i tu mam zagadke dlaczego tak jest??? Jedynym mankamentem był grzejący się mostek i filtrujący go kondensator oraz na ekranie można było dostzec delikatne falowanie jakby 50Hz...

Na allinbox jest przerobiony projektor w którym podwyższono oddawaną moc balastu zenona, niezrobiono tego za pomocą Rezystorów znajdujących się na spodzie płytki tylko poprzez dolutowanie rezystora "Resistor 150k overlight point "
    http://www.allinbox.com/Mod_SONY_CX70/Mod_SONY_CX70.htm

W moim balscie jest nieco inny układ jednak o tym samym sposobie działania...
    w najbliższym czasie spróbuje się temu przyjrzeć
    Pool26
    Poziom 13  
    Witam szanownych forumowiczów.

Jestem troche zielony w tym temacie dlatego mam pytańko. Czy ktoś wie od czego mogę podebrać taki silniczek z tarczką trzech filtrów + kolor biały do projektora dlp firmy HP model VP6121 ? Z tego co się orientuję taki silniczek miał także projektor Sharp XR-10s tylko czy na pewno. Proszę o pomoc od czego mogę taki silniczek zaadoptować.
    karol1010
    Poziom 21  
    Pool26 praktycznie od kazdego modelu ktory ma tyle samo segmentow barwnych. Niektore z nich maja bialy segment troszke mniejszy niz kolorowe ale to w niczym nie przeszkadza.
    Istotną rzecza jest to zeby czarny znacznik pozycji koła (czarny naklejony kwadracik) byl w tym samym miejscu.

Ja ostatnio zaadoptowalem koło od sharpa pg-m15x do projektora Nobo X20m i dziala normalnie :).
    karol1010
    Poziom 21  
    Mam do zamiany ballast AC 120W z regulacja mocy lub DC 180W za ballast AC 180-230W.
    wlodyka
    Poziom 10  
    Mam nadzieje ze ktoś mi pomoże po odpaleniu projektora zamontowałem w oryginalne zwierciadło żarówkę halogenową lecz po podłączeniu ps2 otrzymałem obraz czarno biały gdy podłączyłem dvd to samo nie posiadam kabla do komputera wiec nie wykonam testu.
    Moje pytanie dlaczego sie tak dzieje ?
    A i czy po przeróbce balastu da sie do niego jeszcze cos podpiąć czy przymusem jest montaż innego zasilania lampy?
    karol1010
    Poziom 21  
    Przełącz w opcjach typ sygnału video. Przez co podłączyłeś to dvd przez chinch?
    Adrian2007
    Poziom 10  
    Ponawiam Moje pytanie

mam projektor Panasonic PT-LC55E , i chciałbym go oszukać aby pracował bez lampy, jak to mam zrobić ? Jaka żarówka będzie najlepsza do tego ?
    wlodyka
    Poziom 10  
    Cześć Adrian2007 stronę wcześniej wstawiłem fotke jak udało mi się to wykonać przy swoim panasonic
    A co do lampy to nie mam bladego pojęcia sam się jeszcze z tym nie uporałem