Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

chwojnik 19 Oct 2012 10:39 926090 5119
Optex
    przemek_a1
    Level 17  
    rafix89 wrote:
    Witam ponownie zwarłem wszystkie możliwe śrubokrętem projektor się odpala ale po 2 min zaczyna świeci dioda lampy i nic już nie da się zrobić jakieś pomysły ? pomocy :|

To weź jeszcze zewrzyj śrubokrętem złącze lampy podczas uruchamiania... ;-p
    A tak na poważnie to śrubokręt to chyba nie jest najlepsza zwora... ;-p
    Zawsze może się osunąć i zewrzesz nie tam gdzie trzeba...
    Poza tym bezpieczniej było by to zrobić np. bezpiecznikiem na kablu (dostępne w elektroniku za parę zł). Takie jest moje zdanie - oczywiście można się z nim nie zgodzić jak ktoś chce mieć fajerwerki w projektorze... ;-p
    A jeszcze zwróć uwagę na to że w niektórych projektorach trzeba zewrzeć dwa transoptory a nie jeden także proponuje kupić dwa bezpieczniki z gniazdem na kablu np. 1A - myślę, że większe prądy tam nie płyną - jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi...
    Oczywiście po udanej operacji wyciągamy bezpieczniki i robimy zworę cyną... (to dla mało ogarniętych ;-))
  • Optex
    rafix89
    Level 10  
    przemek_a1 wrote:
    rafix89 wrote:
    Witam ponownie zwarłem wszystkie możliwe śrubokrętem projektor się odpala ale po 2 min zaczyna świeci dioda lampy i nic już nie da się zrobić jakieś pomysły ? pomocy :|

Poza tym bezpieczniej było by to zrobić np. bezpiecznikiem na kablu (dostępne w elektroniku za parę zł). Takie jest moje zdanie - oczywiście można się z nim nie zgodzić jak ktoś chce mieć fajerwerki w projektorze... ;-p
    A jeszcze zwróć uwagę na to że w niektórych projektorach trzeba zewrzeć dwa transoptory a nie jeden także proponuje kupić dwa bezpieczniki z gniazdem na kablu np. 1A - myślę, że większe prądy tam nie płyną - jeśli tak to niech mnie ktoś poprawi...
    Oczywiście po udanej operacji wyciągamy bezpieczniki i robimy zworę cyną... (to dla mało ogarniętych ;-))
    tak zgadzam się z tobą kolego ale nie chciałem lutować wszystkich na raz a jakoś z tym bezpiecznikiem nie wpadł mi pomysł :P ale dziękuje za info pobawię się :)
    przemek_a1
    Level 17  
    rafix89 wrote:
    przemek_a1 wrote:
    rafix89 wrote:

tak zgadzam się z tobą kolego ale nie chciałem lutować wszystkich na raz a jakoś z tym bezpiecznikiem nie wpadł mi pomysł :P ale dziękuje za info pobawię się :)

No widzisz a mi tak jakoś samo wpadło że tak będzie bezpieczniej... ;-)
    No to działaj i nie zapomnij pochwalić się efektami... ;-)
  • Optex
    gjmptw
    Level 11  
    Witam nareszcie znalazłem czas na rozebranie projektora Viewsonic PJ 503 d
    i co mam tu zrobić z tym balastem żeby projektor odpalił bez lampy.
    Te transoptory to NEC 2561A QK735 . Z góry dziękuje za pomoc.

gjmptw
    Level 11  
    Już sobie poradziłem zrobiłem zwore w tym miejscu i projektor działa bez lampy i pobiera około 14 wat.

DNF
    Level 14  
    Czy ktoś może jest w posiadaniu pilota do Epsona EMP-505/715?
    Efyr
    Level 11  
    Witam
    Kupiłem projektor Epson EMP-74 już przerobiony, niestety od jakiegoś czasu były problemy i musiałem wymienić palnik (55W), operacja się udała, ale mam kilka pytań.
    Jeszcze przed wymianą pojawiły się na obrazie (widoczne na białym tle) zielonkawe plamy w lewym górnym rogu, są dosyć delikatne, i na krawędziach płynnie przechodzą w biały. Co może być przyczyną?

Widzę, że także podświetlenie nie jest jednolite, tak jakby lewa strona byłą ciemniejsza.

I tu najważniejsze pytanie, czy zna ktoś prawidłowe umieszczenie bańki xenona w lampie? Zmierzyłem w starej, ale tam był już gips wykruszony, więc umiejscowienie mogło już być nieprawidłowe.
    A tak w ogóle to na co ma wpływ umiejscowienie bańki żarnika? Na te odbarwienia, na równość oświetlenia czy na ogólną jasność?
    tasior103
    Level 9  
    Czytam kolego ale pytam się fachowców bo to nie jest problem jeśli ktoś już tak zrobił i wie co i jak i napisze kilka zdań to ułatwi mi to bo nie widzę takiego modelu tutaj;-( wdzięczny bebe jeśli by ktoś mi coś podpowiedział. dzieki.
    evil696
    Level 15  
    Witam, przepraszam że się wcinam w temat ale mam pytanie. Dostałem projektor Panasonic PT-AE700E lampa ma ponad 4000 godzin niby wyświetla w miarę wystarczająco ale na ekranie jest replace lamp a kontrolka LAMP świeci się na czerwono, projektor po kilku minutach się wyłącza, elektronika wykrywa zużycie lampy i nie pozwala na niej pracować. Czy w takim wypadku jest możliwość obejścia wykrywania lampy zwierając transport i czy dalsza praca na zużytej lampie może spowodować uszkodzenie projektora? Wiem że lampy UHM wybuchają czyli prawdopodobnie jak obejdę zabezpieczenie lampa będzie pracowała aż się przepali lub wybuchnie ale z drugiej strony zanim będę kombinował z Xenonem chciałbym maksymalnie wyeksploatować oryginalną lampę. Proszę o opinię czy gra jest warta świeczki czy nie.
    Rafal-Szm
    Level 2  
    Siema.
    Zakupiłem uszkodzonego Acera xd1250p. :D
    Wymieniłem w nim płytę główną bo podłączeniu zasilania tylko odpalały od razy wentylatory na full, i teraz wyszło że lampa jest chyba spalona ponieważ po włączeniu lampa się zaczyna startować i gaśnie próbowałem odpalić ze zwartym transopotorem i podłączoną tą lampą zobaczyć czy ten projektor wgl. jest sprawny ale w tych mignięciach lampy dalej widać białe tło ;/
    Co doradzacie, jak sprawdzić czy to wgl. działała :?:
    Ganjor86
    Level 21  
    Proponuje wyjąć lampę włączyć projektor bez lampy i kiedy już nie będzie próbować odpalić lampy spróbować poświecić jakąś dioda we wlot toru optycznego lub w dziurke koła kolorów jeśli to DLP. Z małej odległości powinien być słabo widoczny obraz jeśli będzie podłączony do źródła video lub powinna być możliwość wejścia w menu.
    Rafal-Szm
    Level 2  
    Właśnie spróbowałem i po kliknięciu power przycisk zmienia się z czerwonego na niebieski wentylatory i koło kolorów rusza obraz dalej biały (projektor podpięty do kompa) i po chwili zapala się dioda czerwona od lampy i od temperatury tak samo się zachowuje jak jest zwarte od razu i zwarte dopiero po włączeniu dam fotę przetwornicy od lampy może nie ten transoptor zwieram czy co

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

(Nie wiem czemu ale miniaturki się zmieniają)

i jeszcze jedno pytanko czy dało by radę z tego odpalić xenona 100W?
    hacker_ice

Level 24  
    Kolego Rafal-Szm ten projektor może mieć komunikacje z balastem. Poczytaj sobie w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1912530.html

I oczywiście da się odpalić xenona jeśli tylko masz sprawny balast oraz aby xenon był na dłużej musisz zmniejszyć moc balastu.

Kolego Tasior spróbuj MH osadzić w odbłyśniku oryginalnym a jeśli go nie masz w odbłyśniku z Philips Topspot czy hotspot już nie pamiętam było to chyba w pierwszej setce stron tego tematu. Możesz również spróbować z xenonem po zmniejszeniu mocy balastu, a jeśli nie umiesz przerobić balastu to możesz go odłączyć i zamiast niego dać przetwornice z xenonem na osobnym zasilaniu oczywiście po oszukaniu projektora. Co do palnika wg opisu masz mieć 200W, więc MH musi być też 200W.

Kolego Efyr, źródłem przebarwień mogą być już wysłużone matryce. Do umiejscowienia palnika firma z Krakowa używa lasera, a w domowych warunkach jest to metoda prób i błędów, aby w danym miejscu palnika był obraz jak najjaśniejszy.
    Efyr
    Level 11  
    hacker_ice wrote:

Kolego Efyr, źródłem przebarwień mogą być już wysłużone matryce. Do umiejscowienia palnika firma z Krakowa używa lasera, a w domowych warunkach jest to metoda prób i błędów, aby w danym miejscu palnika był obraz jak najjaśniejszy.

Dziękuję za odpowiedź. Z tymi matrycami to da radę coś wyczyścić, czy to wnętrze matrycy winne?
    Do odległości co niestety ciężko metodą prób, ponieważ lampa jest tak osadzona, że trzeba ustawić i ją włożyć - nie ma dojścia przy podłączonym aby przestawiać, miałem nadzieję, że ktoś robił taki sam i zna wartości

Pozdrawiam
    hacker_ice

Level 24  
    Możesz zrobić podstawkę w której śrubami można regulować odległość. Możliwe że matryce są zakurzone, brudne itd... ale czyszczenie ich jest bardzo skomplikowane i nie można ich czyścić chemią bo będzie po nich, lub jeśli odkleisz matryce której nie powinno się odklejać itd... Najlepiej jakbyś miał kogoś kto mógłby Ci to wyczyścić lub instrukcje serwisową do niego tam powinno być o optyce, ponieważ jak źle złożysz to wcale nie będziesz miał obrazu. Jeden kolega z tego tematu ustawiał matryce parę godzin... także nie jest to łatwe.
    Efyr
    Level 11  
    Ok, dzięki wielkie. Czyli po prostu nie ruszam, plamka zbytnio nie przeszkadza, a szkód jak widać można narobić sporych.
    rado90
    Level 13  
    Prawdopodobnie w torze optycznym coś się przestawiło często pierwszy "pryzmat" lub jak zwał tak zwał ;) zobacz czy sie nie odkleił lub nie jest luźny.
    tasior103
    Level 9  
    hacker_ice dzieki za pomoc, a jak bys jeszcze wiedział jak sie kasuje licznik lampy w tym modelu to by było zajebisci ;-) dzieki
    hacker_ice

Level 24  
    Wg instrukcji sony VPL-PX21 resetuje się lampę wg kroków:
    1. Podłącz projektor w tryb Stand-by
    2. Na panelu kontrolnym w podanej kolejności naciskaj guziki w czasie poniżej 5 sekund dla każdego:

RESET,<-,->,ENTER
    caxap
    Level 10  
    Powitać. Po krótkiej walce z moim PLC XE 31 złożyłem z dwóch jeden i działa na oryginalnej lampie. Ale myśląc przyszłościowo chciałbym jakoś ten balast oszukać.
    Korzystając z linku
    http://www.osram.com/media/resource/HIRES/333...PE-USB-Interface,-version-1.2,-21.01.2009.pdf
    i posiadanych gratów zmontowałem coś takiego:
    Zasilanie oraz Tx i Rx jest z kabla do telefonu na OTI6858.
    Efekt jest... kiepski. Tzn po wpięciu tego między płytę główną a balast i włączeniu projektora, zapala się dioda na płytce, projektor startuje z oporami, nie wyświetla ekranu z odliczaniem tylko biały, zielony, niebieski, coś tam sobie miga, wentylator chodzi raz mocniej raz słabiej a w końcu przechodzi w stan wentylacji ale przy zapalonej lampie i się wyłącza.
    Te wszystkie narzędzia OSRAMA nie wykrywają połączenia z driverem lampy.
    Coś skopałem? Bo to moja trzecia płytka w życiu samodzielnie wykonana, a z Eaglem też nie mam zbyt wielkiej praktyki.
    I tak BTW to gdzie waszym zdaniem szukać awarii na płycie głównej w sytuacji gdzie nawet nie zapala się dioda power (zasilanie, balast i cała reszta sprawna)
    bossq1
    Level 12  
    Witam. Czy ktoś z was może powiedzieć jak odblokować SANYO PLC-XU41? Na tym mikrochipie PIC-a? Może macie jakiś schemat?
    hacker_ice

Level 24  
    Bossq1, kolega digital robił z tym projektorem, niestety projektor jest trudny z uwagi na komunikacje balastu z procesorem. Trzeba zrobić układ który będzie się komunikował z procesorem i mu odpowiadał zamiast balastu.
    Myblock
    Level 11  
    Witam Panowie, posiadam infocus lp640 i chciałbym przerobić na xenon ze względu na padnięty ballast, który zdemontowałem. Znalazłem na alledrogo przetwornice cyfrową wersję slim samochodową, tylko z mojej strony brak wiedzy jaki zasilacz aby odpalić ? Komputerowy odpada rozmiarowo, bo chciałbym wrzucic do projektora. Moze taki impulsowy do taśm led 12V 3,5A?

Podobna usterka mojego projektora
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1783369.html

Obecnie udało mi się oszukać, aby dopalał bez lampy i ballastu. Zwarłem na płycie. Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?
    hacker_ice

Level 24  
    Możesz spróbować impulsowym ale on i tak trochę miejsca zajmuje. Kolejny problem że jak piszesz prąd 3,5 A to xenon 35W co do projektora jest stosunkowo słaby, lepiej byłoby zastosować xenon 50W lub 100W co daje dużo lepsze efekty. Może inni niech się wypowiedzą ale myślę że start xenona potrzebuje więcej prądu niż ~3 A przy normalnym świeceniu i zasilacz impulsowy może nie dać odpowiedniego natężenia.
    bossq1
    Level 12  
    Zasilacz impulsowy się będzie wyłączać. Potrzebujesz czegoś więcej. A wracając do SANYO to nie macie schematu?
    bossq1
    Level 12  
    Dzięki za szybką odpowiedz. Bo mam zamiar kupic PLC-XU41 albo PLC-XW200 i nie wiem co wybrać co bedzie łatfiejsze do przerobienia jak sie skonczy lampa. Bo wiem ze xenon można zastosować ale też można diody led 20 w 35volt 6500k 2500lm.