Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

chwojnik 23 Sie 2016 18:25 893930 5118
    Ananiash
    Poziom 9  
    Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy? Jak oszukać projektor, żeby pracował bez lampy?

Stara lampa z byla na tyle licha że puściło lutowanie. Żarnik eksplodował.
    Nowa lampa jeszcze w woreczku bo sprzedawca powiedział że ją przyjmie spowrotem. lampa philipsa za 40 euro dlatego cieszyłbym się gdyby dało się ją urobić.
  • flexghzflexghz
    bpetera
    Poziom 9  
    Witajcie

Mniej więcej pół roku temu zakupiłem projektor Sanyo plc-su20 - technologia 3LCD.

Bardzo ciekawy projektor z niespotykaną w dzisiejszych budżetówkach elektromechaniczną regulacją zoom i ostrości (chyba tak to się nazywa).
    Niesamowicie wygodna opcja - można dostosować ostrość "zdalnie", z pilota.

Lampa w moim projektorze przepaliła się ostatnio podczas pracy (teraz świeci się kontrolka wymiany lampy). Dotychczasowy obraz nie był idealny - pod koniec pracy lampy był nawet nieco żółtawy.

Przeszukałem tematy na forum i znalazłem wiele wzmianek o przeróbce właśnie tego modelu na lampę z żarówką xenonową.

Nie mam niestety czasu ani zasobów do takich zabaw. Jeżeli ktoś z Was jest chętny mogę odsprzedać ten sprzęt za drobną opłatą.

Kontakt dla zainteresowanych: wop_2008(malpa)wp.pl

Pozdrawiam
    niebieski24
    Poziom 9  
    hej posiadam projektor TOSHIBA TLP-XD2000, mam pytanie , przeczytałem praktycznie cały temat i musze powiedzieć , że dowiedziałem się dużo ciekawych rzeczy, ale nie mogłem odszukac nic zwiazanego z moim problemem , mianowicie projektor chodził nienagannie do momentu Euro 2016 ;) , wynioslem go na zewnatrz nie bylo mozliwość by sie przegrzał, na nastepny dzien chciałem odpalic kolejny mecz ale niestety po 10 sekundach od odpalenia pojawilsie pisk i w lewym górnym rogu pojawil sie wiatraczek , na projektorze zapaliła sie dioda TEMP , z tego co sie tu dowiedziałem jest to czujnik temp. rozebralem obudowe wszystkie wiatraki dzialaja i to odrazu od włączenia , kilka razy udało mi się go uruchomić teraz natomiast uruchamia sie na 10-15 sekund i wyskakuje blad temperatury , bardzo prosze o pomoc w uruchomieniu , czy da sie jakos ominac ten czujnik ?
    keseszel
    Poziom 26  
    Pytanie:
    czy w każdym projektorze jest balast? Mam projektor Optoma i żarówka jaka tam wchodzi ma tylko dwa piny. Bez żarówki się uruchamia, pomiga ledami i koniec. Czy wymagana jest ingerencja w płytkę?
    Tak mnie męczy po prostu to pytanie.
    przemek_a1
    Poziom 15  
    Ananiash napisał:
    Panowie,
    czy lampę ktora ma trzy przyłącza mogę zastąpić taką ktora ma tylko dwa,

Mam projektor sanyo wxu30 i lampa którą zamowiłem "nieco inna".
    Chcę tylko wiedzieć zanim ją odeślę.
    Dziękuję z góry za odpowiedź.

Ja bym próbował połączyć ten dodatkowy odczep z jednym z tych "głównych" Pozwoli to na puszczenie napięcia zapłonowego na odczep a potem już raczej z górki i powinno hulać moim zdaniem... ;-)
  • flexghzflexghz
    alex222
    Poziom 14  
    Jak się wchodzi do ukrytego menu serwisowego w mitsubishi hc3800 lub podobny model? To było opisane ale obecnie nie mogę tego odszukać.
    Metalmilk
    Poziom 12  
    Witam najpierw trzeba określić się jaka moc będzie tego leda z doświadczenia wiem (zrobiłem tak jak kolega założył ze wymieniłem na leda podświetlenie) efekt był beznadziejny przy 50 watt ledzie, zwykłym w sklepie za 60 zł no i w dodatku strasznie kwadratowy :) proponuje szukać diodę power led ale super jasną flux czy cos koło tego i do tego regulator nasycenia światła bo będzie widać białe tło czerń gdzieś zniknie..
    przemek_a1
    Poziom 15  
    Ja będę próbował XHP70... ;-) Jakie będą tego efekty - zobaczymy! ;-p
    fw6666
    Poziom 11  
    Daj znać jak to wyszło.
    Choć może być ciemno.
    Lampa uhp 160W daje jakieś 8tys lum, a ta dioda połowe mniej.
    przemek_a1
    Poziom 15  
    Ok na pewno się pochwalę ale to pewnie nie wcześniej jak za rok... ;-p
    A co do jasności to zobaczymy - sama dioda świeci tak intensywnie że nie można na nią spojrzeć... (coś jak spawarka albo lepiej ;-p) Natomiast fakt, że ma o połowę mniej lumenów od oryginalnej lampy z tym, że ja i tak cały czas jechałem w trybie ekonomicznym także aż tyle lm mi nie potrzeba... ;-)
    matih18
    Poziom 8  
    Witam posiadam projektor Sharp xr50s. Projektor ma dopiero około 150 godzin pracy. Ostatnio przy projekcji filmu się wyłączył i nie chce się załączyć. Po podłączeniu do sieci nie świeci żadna kontrolka nawet standbay. Przy wylocie zaraz przy wtyczce zasilania słuchać delikatne warzenie (jak się przyłoży ucho). Nie wiem co mogło się stać. Czy możliwe że jest tam jakiś bezpiecznik który mógł się przepalić? Bardzo proszę o pomoc w temacie. Szkoda mi projektora bo jest prawie nowy. Gwarancja się już niestety skończyła.
    lotnik3012
    Poziom 1  
    Witam mam problem z projektorem BenQ MP730 ogólnie projektor działa tylko płytka z przyciskami ma tak jakby zanik prądu tzn. prąd pojawia się dopiero wtedy gdy dociskam płytkę pomiędzy śrubkami. Sprzęt rozkręcałem czyściłem i jedyną wadą która zwróciła moją uwagę były delikatnie połamane plastiki na pinach. Pewnie problem nie jest od nich lecz występuje. Ma ktoś z was jakiś pomysł jak można byłoby naprawić ten problem?
    Chrusta
    Poziom 22  
    Witam,

Zapytam tutaj, bo jest największa szansa że dostanę odpowiedź ;). Mnóstwo kolegów tutaj robi "transformację" na palnik xenonowy. Ja też zrobiłem, ale chcę powrócić do oryginalnego stanu i kupić zamiennik lampy. Mam więc pytanie, czy nie zalega komuś balast EUC200? Mój się upalił (przez nieuwagę) i nie bardzo mam chęć dochodzić co strzeliło. Byłbym wdzięczny za odzew, tutaj lub PW.

Pozdrawiam.
    Klaki13
    Poziom 20  
    Dobrze byłoby gdybyś opisał Projektor, model wstawił fotkę balastu :-)
    MULTITECHAM
    Poziom 13  
    Panowie temat wymiany palnika umarł tak jak nabijanie kart cyfry 10 lat temu , w tej chwili to nie ma sensu , projektor od kolegów z ostrzeszowa kosztuje 300zł , lampa tyle co projektor więc dajcie sobie spokój , rozumiem że jak ktoś wyrwie gdzieś projektor fullhd czy sxrd czy powiedzmy cos z jvc to ma sens kombinowania z lampą a tak to nie widze sensu . klaki jak tam ksenony , pz dawny djsat.

Jeśli chodzi o led to ma to sens tylko wtedy jak masz odpowiednie soczewki , kilka lat temu przełozyłem sanyo z2000 bo taki akurat miałem do obudowy drewnianej żeby mu optyke do leda zrobić świecił nieźle ale jaki to sens w dzisiejszych czasach .

Ja poluje na jakiś laserowy projektor wątpie żeby pobił jvc ale nie widziałem to się nie wypowiadam.
    sani777
    Poziom 17  
    Witam,również kilka lat temu zaprzestałem zabawy z projektorami,za niewielkie pieniądze można kupic duzy TV UHD ,sądzę że ten "Temat" mozna już zamknąc.A tak na marginesie ile to projektorów przewinęło się przez moje ręce ..... itd.Pozdrawiam wszystkich "Projektorowiczów"
    sowa_46
    Poziom 21  
    To są lampy rtęciowe, jeżeli taka wybuchnie to rtęć zapaprze pomieszczenie, należałoby je opuścić na kilka lat ze względów zdrowotnych.
    rusekwronki
    Poziom 13  
    Witam wszystkich. Panowie wie ktoś jak można odblokować projektor Hitachi cp-x345. Cały czas prosi o kod PIN.
    Klaki13
    Poziom 20  
    Niestety bez PIN nie odblokujesz projektora. Jak wpisywałeś np 4 x 0000 i to nic nie dało to już nic nie będziesz w stanie zrobić z poziomu klawiszy. Chyba że zmiana softu ale ja o tym nie mam pojęcia co i jak. Pozdro.
    rusekwronki
    Poziom 13  
    Projektor da się uruchomić jedynie po wpisaniu pinu Master pin, ale można go jedynie wpisać 30 razy. Po wejściu w menu i próbie wyłączenia pin, ponownie prosi o pin, lecz ten którego nie mam, Master pin niestety nic tu nie daje. Panowie może zna ktoś jakiś soft na komputer, którym można się połączyć z projektorem przez USB i usunąć to zabezpieczenie przez zmianę softu?
    MULTITECHAM
    Poziom 13  
    Jeśli tak ci zależy na takim projektorze to kup uszkodzony i wymień płytę , tylko czy to ma sens ?.
    rusekwronki
    Poziom 13  
    Kupno innej płyty głównej mija się z celem. Więc chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś kiedyś odblokowal taki projektor.
    rusekwronki
    Poziom 13  
    Witam ponownie. Projektor poszedł na złom, uszkodzona jedna z matryc.
    MarcinDe
    Poziom 2  
    Witam wszystkich. Musiałem założyć nowe konto, ponieważ usunąłem adres mailowy powiązany z poprzednim i odzyskiwanie hasła było niemożliwe.

Przeczytałem prawie cały temat. Dla pewności chciałem prosić was o wsparcie.
    Projektor Toshiba tdp t95 /brak lampy
    Chciałbym wstawić xenona lub inną lampę bazując na przykładach z tego tematu.

Gniazdo lampy ma wyłącznik krańcowy i cztery styki. Wszystko na zdjęciach.
    CMS
    Administator HydePark
    MarcinDe
    Poziom 2  
    CMS napisał:
    Dolny transoptor na ostatnim zdjęciu.

Zrobić zwore? Czy na przewodach odciąć i od strony płyty głównej na wtyczce połączyć?

Jak na rysunku, tylko tam jest 5 przewodów /projektor led
    Klaki13
    Poziom 20  
    Ja zawsze robiłem zwory na płycie głównej. Ale jeśli sie zdecydujesz na lampę oryginal to lepiej zostawić sobie bramkę bo lampy coraz tańsze są w porównaniu kilka lat wstecz.. Zrób jak uważasz każdy pomysł jest dobry. Tak właściwie czy warto przerabiać projektor na xenona np.? Nie sądzę. My się dość nakombinowaliśmy ale lampy miały zaporowe ceny ale dziś to już nie jakieś szokujące. Zostawiam tobie pod rozwagę.
    nanga
    Poziom 9  
    Cześć, mam pytanie odnośnie Benq MP720p. Posiadam dwie lampy jedną, która przepracowała dedykowany czas (nadal działała bez błędów) wymieniłem ją na nową, która przepracowała połowę dedykowanego czasu. Ostatnio na nowej lampie słychać było pisk elektroniki po 15-20 minutach działania i projektor się wyłączał. Schłodził się i ponownie można go uruchomić i cykl powtarzał się od nowa. Zamieniłem lampę na starą ten sam efekt. Wrócieł do nowej i teraz po 15-20 minutach migotanie obrazu i wyłącza się projektor. Nadmieniam , że projektor jest wyczyszczony z kurzu i sprawdzony ma czujnik temperatury. Samo urządzenie ma przepracowane około 2k godzin. Po wejściu do menu serwisowego:

How to enter Factory mode
    1 Press “up key” or "exit" until lamp information appear.
    2 Press “Source key” and “Blank key”simultaneously , then enter the Factory area.

Wszedłem do menu błędów- zdjęcie. Jedynym błędem jest LAMP FAIL Count.
    Czy to oznacza, że elektronika jest ok i tylko i wyłącznie lampy uszkodzone?
    Proszę o jakąś poradę. Czy ktoś na forum naprawia/regeneruje lampy? Wyczytałem w instrukcji serwisowej, że lampa ma 220W AC, ballast 7KV, 380V. Kod: CS.5JJ2F.001 a może ktoś podpowie jaki żarnik do tej lampy potrzeba- na forum jest opisane jak wymienić więc może bym sam się pobawił.