Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung CLP-325 -reset chip'a

Quercus69 04 Nov 2013 14:31 134271 294
    Gembiak2
    Level 16  
    bearq wrote:
    Witam,

czy ma ktoś może już fixa na reset do 325W ?
    Moja wersja:
    V 1.20.01.36.W Mar 02 2011
    1.00.31(55)
    V4.01.10 05 03 2011

Mam startowe tonery, proszek sie juz konczy (okolo 10%) ilosc wydrukowanych stron to 1530.

Użyj tego z załącznika to wersja U, działa z każdą clp 325W i 320N do v43, do nowszej wersji się po prostu nie wgra, więc można używać bez obaw ;) w razie innych problemów służę za darmo pomocą nie to co koledzy :P
  • TermopastyTermopasty
    kiha
    Level 11  
    oryginalne fixy do drukarek samsung clp 320/325/320N/325N/325W/360/365/360W/365W
    Testowane (nie wszystkie z braku odpowiedniego sprzętu) instalują oryginalne oprogramowanie nie zmieniające S/N
    Zaznaczę iż nie resetują one poziomu tonerów

Zawarty w archiwach plik usbprns2.exe służy do instalacji, przeciągamy na niego plik z fixem. Drukarka włączona, nie musimy nic wyciągać nic zaklejać
    Janir
    Level 11  
    Jak moge sprawdzić firmware version (bez rozkręcania drukarki) skoro nie moge wydrukować strony testowej bo sie zablokowała z powodu braku żółtego i czerwonego tonera.. ??
    Imprimarex
    Level 24  
    Janir wrote:
    Jak moge sprawdzić firmware version (bez rozkręcania drukarki) skoro nie moge wydrukować strony testowej bo sie zablokowała z powodu braku żółtego i czerwonego tonera.. ??

Przytrzymaj przycisk CANCEL (obok przycisku włącznika) aż zacznie mrugać zielone światełko i wtedy puść przycisk a Twoim oczom ukaże się strona z raportem i tam jest wersja firmware.
    Janir
    Level 11  
    juz tak próbowałem i nic z tego ;/ nic sie nie dzieje..
  • TermopastyTermopasty
    Imprimarex
    Level 24  
    Janir wrote:
    juz tak próbowałem i nic z tego ;/ nic sie nie dzieje..

Więc podłacz drukarkę do komputera, uruchom program SmartPanel i tam jest opcja drukowania raportów.

Przy okazji napisz jaki komunikat otrzymujesz w smartpanelu - bo coś mi się wydaje, że problemem nie jest brak toneru.
    Janir
    Level 11  
    komunikat wyskakiwał coś w stylu żeby wymienić toner żółty i ten czerwony ALE ALE.. udało mi sie wgrać na pałe.. najpierw próbowałem z plikiem 320. nie chciała się wgrać, nawet z pod cmd udało się wgrać tylko 1 plik. Potem spróbowałem "CLP-325W_wieczny_chip_v43" , przy wgrywaniu drukarka cos zareagowała ale niestety nadal nic to nie dało a w SmartPanel nie mogłem wejść w ustawienia drukarki, wiec pomyślałem że pewnie uwaliłem drukare. Po tych próbach spróbowałem jeszcze raz fix "320" i weszło aż miło :) drukareczka śmiga, nie marudzi o toner , jest OK :) Ale dzięki za pomoc ;)))
    erkey
    Level 2  
    Hej,

moglibyście mi pomóc z odblokowaniem drukarki Samsung clp-320. Konkretnie chodzi mi o odblokowanie tonerów, by móc proszek dosypywać. Przeczytałem cały ten temat, ściągnąłem wszystkie możliwe pliki i nic.

I wywala mi ciągle usbprns2.exe nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne ani zewnętrzne. To jest komunikat w CMD.
    grzesiekg1985
    Level 2  
    Gembiak2 wrote:
    bearq wrote:
    Witam,

Moja wersja:
    1.00.31(55)
    V4.01.10 05 03 2011

Mam startowe tonery, proszek sie juz konczy (okolo 10%) ilosc wydrukowanych stron to 1530.

Użyj tego z załącznika to wersja U, działa z każdą clp 325W i 320N do v43, do nowszej wersji się po prostu nie wgra, więc można używać bez obaw ;) w razie innych problemów służę za darmo pomocą nie to co koledzy :P

Witam,

Mam następujący problem - po zainstalowaniu w/w instalatora drukarka przestała pracowac. Po włączeniu cały czas "kręci czyms w środku" i przy tym strasznie brzeczy-piszczy tak jak by cos ocieralo. Dodam jeszcze ze na koniec instalacji wyskoczyl text "downloading...write faild can't print".

Prosze o pomoc co z tym zrobic.
    lxvi
    Level 9  
    grzesiekg1985 wrote:
    Gembiak2 wrote:
    bearq wrote:
    Witam,

Moja wersja:
    1.00.31(55)
    V4.01.10 05 03 2011

Witam,

Mam następujący problem - po zainstalowaniu w/w instalatora drukarka przestała pracowac. Po włączeniu cały czas "kręci czyms w środku" i przy tym strasznie brzeczy-piszczy tak jak by cos ocieralo. Dodam jeszcze ze na koniec instalacji wyskoczyl text "downloading...write faild can't print".

Prosze o pomoc co z tym zrobic.

No to się trochę wystraszyłem bo ja też chciałem "z-fixować" :-)
    mam:

V1.20.01.43Wf Nov-09-2011
    1.00.35(55)
    V4.01.12 09-16-2011

I co radzicie?
    grzesiekg1985
    Level 2  
    Radzę nie instalowac nic z tej strony. Ludzie piszą tu bzdury ... Przekonalem się na własnej skórze . Zakończyło się na wymianie formatera.
    lxvi
    Level 9  
    I tak zrobię.
    Tym bardziej, że pojawiły się już zamienniki na rynku w cenie 50 zł.
    Co całe grzebanie się z fixami i dosypywaniem stawia pod wielkim znakiem zapytania.
    Może dopiero po 24000 kopi sprawa odblokowania bębna będzie miała jakiś sens, jeżeli jego stan będzie ok.

Pozdrawiam.
    ecoprint
    Level 21  
    Witam, mylicisie panswa w sprawie fixa, prawidlowy fix i wgrany prawiedlowo dziala poprawnie, a jesli panstwa wgrywacie bylie co, znaliziono w internecie, skanczasie tragicznie. Kazdy fix generujsie indywidualnie dla kazdej drukarki, pod konkretny model, firmoware, seryjny numer drukarki, albo Crum czipa. Nieradza wgrywc bylie czego, zkonsultujcisie pszed wgraniem bylie czego, zaoszczedzicie sobie nerwum i czas.
    lxvi
    Level 9  
    Witam.

Nie dyskutuje tu o jakości samych fix'ów (ich poprawności), zadałem sobie tylko pytanie czy cały "proceder" ma sens (późniejsze uzupełnianie toneru) w momencie gdy zastępniki osiągnęły taki a nie inny poziom cen.
    Pozdrawiam

Z mojej strony to wszystko nie ma sensu zaśmiecać tego wątku dywagacjami filozoficznymi.

Moderated By rys57:

"Dywagacje filozoficzne" usunięto.

ecoprint
    Level 21  
    Witam. Odpowiem panu na to pytanie, czy jest sens wgrywać fix, TAK jest sens. Bo pan wydrukuje więcej stron. I koszty tańsze. Jak pan pisze - kaset kosztuje 50 zł, ale to kolorowa drukarka. I jeśli zmienić 4 kasety, to koszt będzie 200 zł. A jeśli wgrać fix i samemu kupić proszę i uzupełnić; koszt będzie o wiele taniej i wydrukuje pan więcej stron, aniżeli kupując nowy toner z czipem.
    masterland
    Level 10  
    Witam,
    mam problem z drukarką. Wgrałem fixa do CLP 320 od Gembiak2, wymieniłem też rezystory w bębnie na szybki bezpiecznik 63mA i ... drukarka włącza się na chwile, daje 3 krótkie ciche sygnaly i wyłącza się. Ale robi to tylko gdy klapa jest zamknieta i są tonery. Gdy otworze pokrywę tonerów właczy się i nie wyłącza. Gdy wyjme jeden toner i zamknę też nie reaguje ale jak włoże wszystkie piszczy i wyłącza się. Co ciekawe z rezystorami działała "normalnie" tzn szykowala sie do uruchomienia tyle że nie działała bo bęben wymagał wymiany. Sprawdziłem bo wlutowałem je z powrotem zamiast bezpiecznika.
    wk11wk11
    Level 1  
    Witam
    Dziś skończył się toner i próbowałem pofiksować efektem tych zabaw jest brak komunikacji z kompem , mam taki komunikat : sterownik drukarki nie został zainstalowany, port drukarki nie jest portem usb lub sieciowym . jest to clp 325 raport drukuje normalnie . włącza się normalnie , miga brak czarnego .:) :?: Jest na to jakiś ratunek ?

Dodano po 20 [minuty]:

dodam jeszcze że jak włączę drukarkę to komputer wykrywa sygnał nieznane urządzenie usb
    ecoprint
    Level 21  
    wk11wk11 wrote:
    Witam
    Dziś skończył się toner i próbowałem pofiksować efektem tych zabaw jest brak komunikacji z kompem , mam taki komunikat : sterownik drukarki nie został zainstalowany, port drukarki nie jest portem usb lub sieciowym . jest to clp 325 raport drukuje normalnie . włącza się normalnie , miga brak czarnego .:) :?: Jest na to jakiś ratunek ?

Dodano po 20 [minuty]:

dodam jeszcze że jak włączę drukarkę to komputer wykrywa sygnał nieznane urządzenie usb

witam, zkontaktowacsie zemna pszez GG liub skupe, postaramsie pomuc:)
    wieczyste_chipy
    Level 11  
    wk11wk11 wrote:
    Witam

Dodano po 20 [minuty]:

Ratunek jest taki, że zainstalował się nowy sterownik clp-320 kopia 1 i na niego trzeba wysyłać wydruki, a nie na clp-320. I do Panów z poprzednich postów, jak ktoś nie ma podstawowej wiedzy o działaniu fixów i sobie klika na lewo i prawo co znajdzie, to ja życzę powodzenia w odblokowaniu. Fixy umieszczone przeze Gembiak2 działają na 1000000% i zostały przetestowane przez setki użytkowników.
    oscar2000
    Level 33  
    wieczyste_chipy wrote:
    wk11wk11 wrote:
    Witam

Dodano po 20 [minuty]:

Ratunek jest taki, że zainstalował się nowy sterownik clp-320 kopia 1 i na niego trzeba wysyłać wydruki, a nie na clp-320. I do Panów z poprzednich postów, jak ktoś nie ma podstawowej wiedzy o działaniu fixów i sobie klika na lewo i prawo co znajdzie, to ja życzę powodzenia w odblokowaniu. Fixy umieszczone przeze Gembiak2 działają na 1000000% i zostały przetestowane przez setki użytkowników.
    Tak na marginesie .... przecież gembiak to też ty , to taka krypto reklama ?
    ecoprint
    Level 21  
    wieczyste_chipy wrote:
    wk11wk11 wrote:
    Witam

Dodano po 20 [minuty]:

uzytkonik Gembiak2 i wiczyste czipy to ta sama osoba:), na konto tyli procetn dzialania fixu mila by wonpenia, w temacie: ML-2160 - Samsung ML-2165/W - fix i przerobienie chipa uzytkownik matin4323 zkozystal z takiego fixu od pana:) potem zwrucilsie do mnie zeby pomuc naprwaci wszystko.
    Shadyz
    Level 1  
    Witam, mam problem z clp-325. Otóż, kupiłem wcześniej tonery zamienniki (Activejet) i po wymianie tonerów (wcześniej były oryginalne-Samsungowskie) żółty się przyjął, wykrywa go na pełny, czerwony wykrywa na tyle samo ile bylo wcześniej, a niebieski wgl się nie przyjął i wykrywa mi błąd : kaseta z błękitnym tonerem jest niezgodna. Przez to nie mogę wejść w opcje drukarki aby sprawdzić firmware, próbowałem wkładać poprzedni, oryginalny toner lecz ta idzie w zaparte że oryginalny też jest niezgodny. Pościągałem większość fixów do 320/325 które były w tym temacie lecz zawsze "fixowanie" kończyło się na dążącym w nieskończoność :Downloading... Próbowałem min : 320.hd, BT320_V1.00.01.43.hd, CLP320 V1.00.01.36.hd, CLP_V1.00.01.46.hd oraz CLP-32x_V1.00.01.43.hd . Wszystkie się pobierały w nieskończoność. Czy da się jakość z tej sytuacji wyjść? Czy jest jakis fix/firmware którego nie próbowałem? Jest inna możliwość sprawdzenia firmware drukarki poza wydrukiem konfiguracyjnym?
    ecoprint
    Level 21  
    Shadyz wrote:
    Witam, mam problem z clp-325. Otóż, kupiłem wcześniej tonery zamienniki (Activejet) i po wymianie tonerów (wcześniej były oryginalne-Samsungowskie) żółty się przyjął, wykrywa go na pełny, czerwony wykrywa na tyle samo ile bylo wcześniej, a niebieski wgl się nie przyjął i wykrywa mi błąd : kaseta z błękitnym tonerem jest niezgodna. Przez to nie mogę wejść w opcje drukarki aby sprawdzić firmware, próbowałem wkładać poprzedni, oryginalny toner lecz ta idzie w zaparte że oryginalny też jest niezgodny. Pościągałem większość fixów do 320/325 które były w tym temacie lecz zawsze "fixowanie" kończyło się na dążącym w nieskończoność :Downloading... Próbowałem min : 320.hd, BT320_V1.00.01.43.hd, CLP320 V1.00.01.36.hd, CLP_V1.00.01.46.hd oraz CLP-32x_V1.00.01.43.hd . Wszystkie się pobierały w nieskończoność. Czy da się jakość z tej sytuacji wyjść? Czy jest jakis fix/firmware którego nie próbowałem? Jest inna możliwość sprawdzenia firmware drukarki poza wydrukiem konfiguracyjnym?

kazdy fix genrujsie indywidualine dla kazdej drukarki otdzielnie, fix generujsie pod firmoware i seryjny numer drukarki.wgrywanie bylie czego powoduje zepsuciem drukarki. zkontaktowacsie zemna pszez GG liub skype
    dachu9
    Level 2  
    Niestety żaden z Fixów nie okazał się dla mnie pomocny - wręcz przeciwnie - początkowo tylko jeden z zamiennych tonerów był niekompatybilny, a po wgraniu różnej maści fixów niepasujące okazały się dwa z nich.

Ostatecznie zdecydowałem się na zaklejenie czipów taśmą klejącą - tonery rzekomo są puste, ale drukarka pracuje aż miło.
    Imprimarex
    Level 24  
    Jeśli mógłbyś to wydrukuj raport z drukarki z wersją firmware i podaj ją na forum.
    dachu9
    Level 2  
    Imprimarex wrote:
    Jeśli mógłbyś to wydrukuj raport z drukarki z wersją firmware i podaj ją na forum.

CLP-320

Firmware V. 1.20.01.46
    Engine V. 1.00.36

Poza tym:

C - mruga na czerwono / 1%
    M - mruga na czerwono / 3%
    Y - świeci na czerwono / 0%
    K - świeci na czerwono / 0%

W praktyce wygląda to tak, że lewy i prawy świecą na czerwono, a środkowe mrugają.

Edit: drukarka pochodzi z 2012 roku. Zmienił się również numer seryjny - ale do tego celu używałem również softu do jego edycji - tak jak instruowano w poprzednich postach, by zmienić SN (na: Z51W...) pod konkretną wersję FIX'a.
    kod1
    Level 9  
    Dzień dobry.
    Mam takie pytanie, czy wgrany fix, prócz resetu liczby stron, działa na liczbę bębna i pasa?
    Czy jednak trzeba wymienić chip na płytce drukowanej?
    Pozdrawiam
    ecoprint
    Level 21  
    kod1 wrote:
    Dzień dobry.
    Mam takie pytanie, czy wgrany fix, prócz resetu liczby stron, działa na liczbę bębna i pasa?
    Czy jednak trzeba wymienić chip na płytce drukowanej?
    Pozdrawiam

witam, jest odzielnie fix na toner i odzielnie na beben.

Dodano po 27 [sekundy]:

dachu9 wrote:
    Imprimarex wrote:

CLP-320

Firmware V. 1.20.01.46
    Engine V. 1.00.36

Poza tym:

C - mruga na czerwono / 1%
    M - mruga na czerwono / 3%
    Y - świeci na czerwono / 0%
    K - świeci na czerwono / 0%

W praktyce wygląda to tak, że lewy i prawy świecą na czerwono, a środkowe mrugają.

Edit: drukarka pochodzi z 2012 roku. Zmienił się również numer seryjny - ale do tego celu używałem również softu do jego edycji - tak jak instruowano w poprzednich postach, by zmienić SN (na: Z51W...) pod konkretną wersję FIX'a.

witam.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13343490#13343490
    puzon40
    Level 9  
    Witam. Jestem tu nowy i do tego jeszcze zielony w tych sprawach, proszę o pomoc w odblokowaniu drukarki CLP-320 tak bym mógł sam uzupełniać sobie tonery, przeczytałem cała dyskusje, próbowałem wgrać fix 320 od Gembiak2 oraz CLP320_V1.00.01.46 i nic. Przytrzymywanie przycisku cancel w celu wydrukowania raportu nie działa, ze smart panelu też, wiec rozkręciłem drukarkę i na płycie głównej mam coś takiego:

CLP-320/SEE
    V1.20.01.34(I.F)
    010022477009

a na metce z obudowy:

Model CLP-320
    Manufactured: MARCH 2011
    Serial No. Z51WBAFB300799T

stan drukarki:
    czarny 33%
    błękitny 4%
    czerwony 0%
    żółty 2%

kolory mam oryginalne czarny po napełnianiu z czipem

Proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co, jak i gdzie należy wgrać, czy trzeba zaklejać czipy tonerów itp.