Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektor Infocus lp600 - szyba?

12 Lut 2011 10:01 1787 2
 • Poziom 23  
  Witam wszystkich.Zakupiłem projektor Infocus model lp600.Zrobiłem dwa mostki na dwóch transoptorach co zaowocowało startem bez lampy.Niestety wypalona i popękana jest szybka na przodzie obudowy lampy.Jeśli to szyba odporna na temperaturę to skąd taką dostać?Kupiłem dwa halogeny do sufitów podwieszanych 50w. Wyciąłem ( kształt nie do końca udany) dwa kawałki szybki o grubości 1,3mm.Chcę dokupić szybkę z filtrem uv do aparatu fotograficznego.Taki zestaw chcę zamontować by dał odpowiednią grubość.
  Na innym forum ktoś powiedział,że dla mocy 35 lub 50 wat palnika xenon nie koniecznie wymagana jest szyba z filtrem.Prawda czy fałsz?
  Jeśli kupię przetwornicę na 35w i palnik 50w to czy da się uzyskać 50w z przetwornicy?Czy mogę podnieść moc przetwornicy?
 • Poziom 10  
  odgrzeje kotleta - może komuś się przyda....

  Dokładnie chodzi mi o końcówkę postu poprzednika - czy przetwornica HID z zestawu HID 35w odpali żarnik xenon 55W?
  Czy konieczna jet zmiana przetwornicy czy wystarczy jakaś modyfikacja by odpalała 55W ?
 • Poziom 19  
  Ja na 35w przetwornicy odpaliłem nawet lampę 120w! poczytaj w wątku o oszukiwaniu projektorów wstawiłem zdjęcia i pokazałem gdzie u mnie był potencjometr odpowiedzialny za prąd na palnik. Myślę, że uzyskałem nawet ok 70W Ale przetwornicę trzeba było chłodzić wiatraczkiem.