Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 B5 '01 - Centralny zamek nie otwiera sie na pilota

Lukasnld 12 Lut 2011 12:33 9253 5
  • #1 12 Lut 2011 12:33
    Lukasnld
    Poziom 8  

Witam. Nagle przestał zamykać mi się centralny zamek z pilotów (mam je dwa oba sprawne) ale mechanicznie się zamyka. Próbowałem kodować kluczyk i koduje się bez problemu. Po kodowaniu za każdym razem zamek otwiera się tylko jeden raz z pilota. Co może być przyczyna?? Dodam jeszcze że nie działa mi również podświetlenie wnętrza przy otwarciu drzwi (podświetla się tylko miejsce na nogi) ale otwierając bagażnik tył się zaświeca. Wpadło mi trochę śniegu przez szyberdach i zaczęło się od radia które przestało działać po jakimś czasie padły piloty. Proszę o pomoc. Dodam jeszcze ze dzisiaj sprawdziłem pompkę centralnego zamka. Nie zauważyłem żadnych przegnić kabli ani zielonych wykwitów. Jednak po odchyleniu dywanika pod siedzeniem kierowcy zobaczyłem spora ilość wody na podłodze.Co z tym dalej robić???

• #2 12 Lut 2011 17:26
    miler80
    Poziom 34  

Piszesz że niedziała Ci oświetlenie wnętrza w momencie otwarcia drzwi, więc napraw ten problem i zapewne centralny z pilota zacznie działć. Winna jest kaseta zamka w której znajduje się mikrowyłącznik. Woda w dywanikach to pewnie rozpuszczony śnieg z butów.

• #3 12 Lut 2011 21:22
    Lukasnld
    Poziom 8  

Ok dzieki za rade.Postaram sie to szybko sprawdzić.Jednak podświetlenie nie działało już w momencie zakupu auta 1,5 roku temu.A sterowanie pilotem padło niedawno.Śledząc jednak różne fora zauważyłem ze może mieć to związek ze sobą.

• #4 13 Lut 2011 20:58
    czaruś2008
    Poziom 11  

sprawdz ilość tej wody,bo akurat tam jest moduł komfortu i może on tam sobie "pływa"

• #5 14 Lut 2011 21:41
    Lukasnld
    Poziom 8  

Audi B5 nie ma modulu komfortu.ale nie wiem co tym wszystkim steruje.Ponoc jest modul fal radiowych obok pompki od wspomagania ale go nie znalazlem.Moze jest zespolony z pompka...

• #6 16 Gru 2013 20:41
    Lukasnld
    Poziom 8  

Witam. Chciałbym nakierować innych co było przyczyną moich problemów z Audi.
    Zalanie wnętrza spowodował pęknięty wężyk doprowadzający płyn do spryskiwacza tylnej szyby który biegnie podłogą po prawej stronie.
    Kluczyki okazały się zepsute (jeden ponoć został wyprany...)Wymieniłem na zamienniki jakiejś czeskiej firmy. Kosztowało to u elektromechanika grosze. Nie ma sensu samemu grzebać.
    Podświetleniem steruje jakiś układ w pompce po prawej stronie bagażnika. Można sprawdzić czy sterownik w pompce działa przykładając do złączki jakąś probówke lub zwykłą żarowke z kabelkami. Jest tam kilka pinów. Jeden z nich to masa, a ten odpowiadający za oświetlenie trzeba już poszukać zwierając go z probówka. Podczas zwierania trzeba otwierać i zamykać auto kluczykiem lub pilotem. Probówka powinna zapalić się podczas otwarcia i stopniowo gasnąć po zamknięciu tak jak oświetlenie wnętrza. Tak robił to przy mnie elektromechanik. Niestety przyczyną mojej usterki był prawdopodobnie jakiś kabel w podsufitce więc dałem sobie spokój.
    Audi A4 B5 nie ma modułu komfortu więc nie szukajcie go
    może to komuś pomoże pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo