Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymian procesora w Lenovo y550 z T4300 na lepszy (P8600)

12 Lut 2011 14:33 5943 12
  • Poziom 12  
    Witam. Tak jak w temacie. Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie? Dostęp do procesora w tym laptopie jest banalnie prosty. Na polskich forach jest dużo tego typu tematów tylko nie ma najważniejszego, a mianowicie wypowiedzi osób które to uczyniły. Podobno laptop nie ma wsparcia dla wirtualizacji co jest zablokowane z poziomu bios i jakieś cuda wianki trzeba robić.

W programie AIDA64 EE pokazuje mi że "Supported FSB Speed 1066"

Może się ktoś wypowie ;)
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 10  
    10Tysiecy napisał:
    Witam. Tak jak w temacie. Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie? Dostęp do procesora w tym laptopie jest banalnie prosty. Na polskich forach jest dużo tego typu tematów tylko nie ma najważniejszego, a mianowicie wypowiedzi osób które to uczyniły. Podobno laptop nie ma wsparcia dla wirtualizacji co jest zablokowane z poziomu bios i jakieś cuda wianki trzeba robić.

W programie AIDA64 EE pokazuje mi że "Supported FSB Speed 1066"

Może się ktoś wypowie ;)

http://qoop.pl/Notebooki/Ideapad-Y550-P8600-4...500-Bdrcombo-Geforce-Gt-130m-512mb-Vhp-Bialy/

Z tego co widzę to jest Y550 z P8600 - jeżeli bios będzie taki jak w tym wariancie tego modelu, a będzie, bo przecież to tama sama płyta główna to nie widzę problemu.

Dodatkowo - blokada wirtualizacji w BIOSie to jakaś nowa praktyka, przynajmniej wydaje się zupełnie nielogiczna. Jeżeli masz jakieś informacje na ten temat to podaj mi linka :)
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 33  
    Tak , istnieje taka możliwość... Miałem takiego na serwisie i klient sam sobie wymienił . :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Link
    Na tym forum masz wypowiedź użytkownika który już wymienił procesor.
  • Poziom 12  
    @ Odświeżam.

Procek już zakupiony, P8700. Jak dojdzie to zdam relacje. Tak samo wymieniam thermopada na full wypas i pastę arctic silver.
  • Poziom 22  
    10Tysiecy napisał:
    Podobno laptop nie ma wsparcia dla wirtualizacji co jest zablokowane z poziomu bios i jakieś cuda wianki trzeba robić.

Żadne tam cuda wianki, BIOS 2.08 i wirtualizacja działa.
  • Poziom 12  
    figurel napisał:
    10Tysiecy napisał:
    Podobno laptop nie ma wsparcia dla wirtualizacji co jest zablokowane z poziomu bios i jakieś cuda wianki trzeba robić.

Żadne tam cuda wianki, BIOS 2.08 i wirtualizacja działa.

mógłbys zapodać link
  • Poziom 22  
    Chyba się pospieszyłem z odpowiedzią. Robiłem to ponad rok temu i dopiero skojarzyłem, że po uaktualnieniu biosu do 2.08 zmieniałem w nim pewne wartości zgodnie z tym poradnikiem:
    http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U-V-and...Y550-Virtualization-Problem/m-p/175151#M15308
    Czyli jedna cuda wianki konieczne ale u mnie szybko poszło, aktualnie mam na Win7 64 zainstalowany VirtualBox a w nim Win 8 64 oraz Win XP i wszystko śmiga.
  • Poziom 12  
    CZy to VT przydaje się do zwykłej pracy czy tylko do np VirtualBOXa??
  • Poziom 22  
    10Tysiecy napisał:
    CZy to VT przydaje się do zwykłej pracy czy tylko do np VirtualBOXa??

http://www.pcformat.pl/Przydatna-wirtualizacja,a,1711

Instaluję właśnie Windows 8 Release Preview 64 bit w miejsce wcześniejszego Consumer Preview. Jest to zdecydowanie korzystniejsza opcja - instalacja na wirtualnej maszynie - dla zapoznania się z systemem niż instalowanie Win 8 obok Win 7 na innej nawet partycji.
    Przydaje sie też do zwykłej pracy. U mnie na wirtualnej maszynie jest też Windows XP a w nim program VagCom do komunikacji z samochodem. Obchodzę w ten sposób problem z niedziałajacym programem VAG w systemach 64 bitowych.
  • Poziom 13  
    Witam

Mogę dodać swoją przygodę ze sprzętowym VT.
    W moim laptopie Toshiba L550 potrzebowałem takiej virtualizacji.

Mając fabryczny procesor Intel T6600 wymieniłem na T6670. Po odkręceniu kilkudziesięciu śrubek i odpięciu taśm, wymiana przebiegła pomyślnie. Proponuje sobie dokupić pastę silikonową by od razu poprawić chłodzenie.

Po takiej wymianie w BIOSie pojawiła mi się opcja do włączania lub wyłączania VT. Windows 7 samoczynnie zaktualizował sobie sterowniki. Nie musiałem kompletnie nic robić softwareowo. Odpaliłem VirtualBOXa a na nim MacOSX 10.8.3 i chodzi bez problemu. Na virtualnym Macu ma xCode 4.6.3 a na Windows Delphi XE4 piszę sobie aplikacje na 3 systemy (Win32,Win64, MacOSX, iOS), podobno można także na Androida ale nie instruowałem się jak.

Pozdrawiam i namawiam na taki krok każdego - bez obaw w Toshibie będzie to działać.

MrTip z banerled.pl