Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik Elektryk - Co dalej w życiu robić?

DamianUKF 12 Lut 2011 14:59 3958 4
  • #1 12 Lut 2011 14:59
    DamianUKF
    Poziom 1  

Witam serdecznie.

Mój pierwszy post na forum.
    Panowie mam kilka pytań. Mianowicie chciałbym zapytać gdzie mogę pracować po samym technikum elektrycznym? Czy warto od razu robić uprawnienia SEPowskie?
    Jakie są wymagania by przyjęli mnie do pracy w zakładzie energetycznym lub na kolei PKP jako elektryka pracującego w pociągu? Słyszałem że jest takie stanowisko i żeby się dostać należy ukończyć jakiś kurs 2 letni. Jakie są zarobki średnie w wyżej wymienionych opcjach? Czy taka wypłata pozwoli mi na niezależność finansową od rodziców? tj. wynajem swojego mieszkania (miasto ~35tys. mieszk.), życie, rachunki.

Jeżeli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam i czekam na ciekawe odpowiedzi :)

0 4
  • #2 12 Lut 2011 19:45
    mateusz2920
    Poziom 20  

Witam. Kolega jest po technikum elektrycznym nie wiem ile on dokładnie zarabia, ale z tego co mówił to da rade wyżyć, odłożył trochę kupił samochód (8 letni) tylko, że mieszka z rodzicami.

0
  • #3 12 Lut 2011 19:57
    tragi
    Poziom 22  

Kolego DamianUKF to wszystko zależy jak dużo wiedzy udało ci się zgromadzić. Papier to nie wszystko, bo czasem jakoś "uda" się zdać egzamin i dyplom jest. Jeśli jesteś bystry i łatwo przyswajasz sobie wiedzę to zaczep się gdzieś na staż u elektryka, zobaczysz jak to wygląda od strony praktycznej a później będziesz się zastanawiał co dalej. A jak złapiesz bakcyla w robocie, to może własną działalność otworzysz. Wszystko przed Tobą.

1
  • #4 14 Lut 2011 14:44
    ^ToM^
    Poziom 34  

Jak na razie nie wiesz co dalej w życiu robić, to idź na studia - to najlepsze chyba co możesz w tej sytuacji zrobić. Tam Ci się zapewne wyklaruje czym się warto dalej zajmować.

1
  • #5 14 Lut 2011 19:57
    Elektronik9
    Poziom 30  

Po samym technikum kokosów nie zarobisz, to pewne.
    Najlepiej idź na studia na kierunek który Cię pasjonuje.

0