Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TERMET TYP G-17-30

Marcoo 21 Oct 2004 21:41 7235 5
    Marcoo
    Level 11  
    Witam wszystkich

Jestem posiadaczem piecyka gazowego TERMET typ G-17-30 ,piecyk ten ma 6,5 roku. Problem polega na tym ,że podczas odkręcenia wody trzeba bardzo długo czekać aż się zapali gaz i zacznie płynąc ciepła woda. Myślałem że to membrana ,wymieniłem ją i nic się nie zmieniło. Bardzo proszę o pomoc ,może już sie ktoś z tym spotkał.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    DonRomano
    Level 33  
    Ja bym zaczoł od zespołu wodnego.
    Jest tam pionowy trzpień, który mógł się zatrzec.
    Rozbież cały zespół, dokładnie wyczyść i nasmaruj jakimś smarem silikonowym trzpień i oringi.
    Drugi taki popychacz jest w zespole gazowym.
    Jest on popychany właśnie przez ten od zespołu wodnego.
    Możesz tylko sprawdzić palcem czy aby nie za ciężko chodzi.
    NIE ROZBIERAJ ZESPOŁU GAZOWEGO!!
    Zespół wodny to to gdzie jest membrana.
    Aha w zesp. wobnym są różne otworki sprawdź czy się nie pozatykały.
    Marcoo
    Level 11  
    Jutro sie za to zabiore na razie dziekuje za porade.
    ger56
    Level 18  
    przyczyna bedzie w zespole wodnym, w korpusie wodnym powinien byc zawór powolnego zapalania tak chyba sie to nazywa, wykrec go i wyczysc, przejzyj sobie caly zespol wodny, kazdy zakamarek, moge sie mylic ale cos podobnego robil kiedys szwagier z podobna usterka
    Marcoo
    Level 11  
    Witam ponownie
    Wziołem sie za ten korpus wodny rozkreciłem wszystko ,przeczyściłem nie mogłem jednak dać sobie rady z tym zaworkiem powolnego zapalania ,niedoruszenia ,nie mozna było tego odkręcić. Próbowałem kilka razy nie poszło ,wkręciłem korpus spowrotem i ten sam efekt. Wkurzyłem się i pojechałem do sklepu i kupiłem nowy korpus. Po jego zamontowaniu piecyk zapala sie rewelacyjnie, jakby był znowu nowy. Serdecznie pozdrawiam tych, ktorzy próbowali mi pomóc. Dziękuję.
    ywel84
    Level 11  
    Witam!

Pozwoliłem sobie odświeżyć ten post ponieważ mam problem z piecykiem Termet 0089 G17-20-3.

Piecyk nie odpalał palnika głównego, więc postanowiłem wymienić membranę. Przy okazji dokładnie wszystko wyczyściłem i złożyłem.
    Chciałem również zlikwidować wybuchowe zapalanie. Doczytałem, iż odpowiada za to zawór powolnego zapalania. I właśnie tutaj pojawia się problem taki sam jak u Marcoo, bo nie mogę wykręcić tej śrubki z dziurką w środku. Złamałem na tym śrubokręt.

Może trzeba to robić w jakiś specjalny sposób?

Nie mam zamiaru kupować nowego zespołu wodnego, zwłaszcza, że ten wygląda teraz jak nowy.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam!