Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scenic 1.9dci rok 2000 kręci ale nie odpala

12 Lut 2011 16:17 6347 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Proszę o podpowiedzi, posiadam scenica 1.9dci rok produkcji 2000. Autko nieraz ma dziwne zaskoki i nie odpala jak dłużej postoi kręci rozrusznikiem ale nie chce odpalić - objawy jakby był zablokowany immobiliser- po takim czymś potrafi np. : przez trzy dni nie odpalić po czym na czwarty dzień bez żadnego problemu odpala. Później jeździ bezproblemowo przez miesiąc po czym problem się ponawia- jeżeli chodzi o temperaturę na zewnątrz to nie ma znaczenia raz jest dodatnia a raz ujemna. Ze swojej strony wymieniłem akumulator, filtr paliwa, świece sprawne(sprawdzone), immo sprawdzone na dwóch kompletach kluczyków, sprawdzałem przewody paliwowe i nie ma w nich powietrza - paliwo nie cofa się, pompka pracuje po załączeniu zapłonu, kontrolka świec się świeci- tyle sprawdziłem ze swojej strony - jeżeli ktoś wie co może być powodem - proszę o rozwinięcie postu.
    Dziękuję
  • Poziom 25  
    W tym czasie jeśli nie chce zapalić trzeba podejrzeć jakie ciśnienie paliwa na listwie widzi sterownik. Kontrolka od immo miga?
  • Poziom 11  
    Kolego w tych silnikach leciały czujniki obrotów walu korbowego. czujnik kosztuje w granicach 50-100zł ja bym zaczął do tego.
  • Poziom 20  
    Ale najpierw najlepiej go podłącz ,bo po co wywalać pieniądze niepotrzebnie
  • Poziom 11  
    Logiczne pierwsze co to jechać na komputer zobaczyć co podpowie.
  • Poziom 2  
    Dzisiaj scenic odpalił bez problemu mimo że wczoraj nie chciał zaskoczyć - to co zapamiętałem to świeciła mu się wczoraj kontrolka pompy z napisem stop. Mam nadzieję że jak podjadę na komputer to będzie coś widać w historii komunikatów.
  • Poziom 9  
    A zobacz czy wąż dolotu powietrza nie przeciera Ci wiązki kabli do sterownika. Mi tak sie działo aż potem juz wcale nie chciał zapalać bo przetarły sie 3 przewody. trafilem na usterke przypadkiem, a na komputerze nic nie wykazywało. Miałem taki przypadek rok temu..
  • Poziom 1  
    Ja mam to samo wiesz już co mu było?