Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser z CD romu

21 Paź 2004 22:13 1895 7
  • Poziom 16  
    Mam taki laserek ale bez potęciometru a chciałbym znać wartości na jakich takie laserki działają. Czy da sie jakoś zasilic sam laser np: po to żeby tylko świecił i jak to zrobić :?: może ktoś ma jakiś pomysł :idea:
    Przeniesiono z: Schematu/instrukcji...[h]

• Poziom 17  
    witam.

tez mam kilka uszkodzonych napedow cdrom
    i zastanawiam sie jak mozna wykorzystac ich lasery.

co do silnikow to nie ma o cyzm mowic - bardzo dobre i bardzo szeroki wachlarz zastosowan.

czkam na jakies informacje o wykorzystaniu cdromowych laserow. pozdarwaim
  • Poziom 16  
    Do laserów mam też jedno pytanie bo mam cd z radia smochodowego laser działa silniki też sprawne ale niewiem jak to uruchomić i czy wogule się da to zrobić.
  • Poziom 15  
    Witam !
    Potencjometr dobrać najlepiej by wymusić prąd diody 10 mA zobaczyć w konkretnym wykonamiu potencjometr widziałem od 100om do 1kom
    pozdrawiam
    Lazaro
  • Poziom 16  
    a czy ktoś ma dokładne dane jakie rezystanje tam powiny byc bo niechce uszkodzić lasera
  • Poziom 16  
    Lasery ze starych CD-ROMów można użyć do sprzętów grających w których lasery się już złużyły. Nie jest to jednak proste ale takie rzeczy się robi. Często takie zabiegi się spotyka przy używanym sprzęcie sprowadzanym z zagranicy. Oczywiście wymiana dokonuje się już w Polsce bo nie wiem czy ktokolwiek z naszych sąsiadów wpadł by na taki pomysł.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Jak chcesz sam laserek tak aby sobie świecil to nie zobaczysz nawet kropki na scianie, poniewarz chodzi on na podczerwieni jak chcesz jakis dobry laser to wymontyj ze starej nagrywarki lub odtwarzacza DVD