Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-395CN - jak wymusić większy (pełny) skan A4?

12 Lut 2011 17:50 1418 2
  • Poziom 12  
    Witam.
    Jestem szczęśliwym właścicielem tego urządzenia DCP-395CN. Wszystko działa jak należy, ale jest jeden szkopuł, który nie daje mi spokoju. Co prawda nie wpływa to znacząco na eksploatację (bo mało kto pisze coś w odległości 3mm od krawędzi kartki), ale jest to dość "uciążliwe, przy skanowaniu pełnych obszarów A4, otóż.

Mój skaner (jak pewnie w większości tego typu urządzeń) nie skanuje pełnego obszaru A4 (210x297) tylko skanuje obszar okrojony. 209,9x290,7 to maksymalny jaki mogę wydusić z ustawień programowych (ustawienia niestandardowe obszaru skanowania). Jak widać, wymiar poziomy da się przyjąć, i to dziwne, bo ten obszar jest jakby przesunięty o kilka mm. tzn. Na obudowie skanera są zaznaczone obszary skanowania (Letter, A4, B5 itd.) i obszar poziomy jest jakby przesunięty o 3-4mm od tych kresek. To jednak da się przeżyć (trzeba tylko pamiętać by kartkę przesunąć :D )

Niestety nie znalazłem rozwiązania na wymiar pionowy. Czy ktoś z Was w domowym zaciszu uporał się z tym? Znalazł sposób jak wymusić na rządzeniu wielofunkcyjnym skanowanie pełnego obszaru A4? Lampa skanera umożliwia to (w końcu podświetlenie jest na całej długości, jak również przesuwa się do samego końca, znacznie dalej niż sięga A4, a mimo to nie sczytuje tego co jest po przekroczeniu odległości 290,7. W efekcie obszar jest okrojony 3-4mm od góry i 3-4 mm od dołu.

Proszę o podzielenie się informacjami na ten temat. Bo chciałbym ten problem rozwiązać. Skaner spisuje się bardzo dobrze, szybko skanuje, obrazy są też w bardzo dobrej jakości, tylko ten obszar skanowania :/ Póki co rozwiązuję to skanując jedną kartkę 2x, ale nie jest to dobre rozwiązanie przy dużej ilości stron :(

Także czekam na jakieś sugestie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Chodzi mi o skan do komputera np. import ze skanera do jakiegokolwiek programu graficznego. Przy kopiowaniu 1:1 nie ma to znaczenia, bo drukarka tak czy siak nie wydrukuje na tym obszarze 3 mm od krawędzi kartki.

Myślę, że na pewno są jakieś sposoby, ingerencja w sterownik, czy coś... BO fizycznie widać, że lampa "skanuje" cały obszar, znacznie większy niż A4, ale sczytuje tylko z tego niepełnego A4 - i o to mi się rozchodzi, jak zwiększyć ten obszar skanowania i nie mam tu na myśli zwiększenia obszaru skanowania w programie, bo to już zrobiłem i max jaki wyduszę to niestety tylko: 209,9x290,7 a chcę osiągnąć pełne 210x297, bez obcinania krawędzi jak do tej pory.