Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz zelmer 1400w wymiana szczotek

wuj123 12 Feb 2011 19:00 5356 8
    wuj123
    Level 9  
    Cześć,bardzo was proszę o pomoc wymieniłem szczotki w odkurzaczu i podłączyłem do prądu i strasznie iskrzy i mocno się nagrzewa aż światło w domu z lekka przygasło.Proszę was o rady co może być nie tak.
    stanislaw1954
    Level 43  
    A jaki był powód wymiany szczotek?
    UnitraDiora
    Level 1  
    wuj123 wrote:
    Cześć,bardzo was proszę o pomoc wymieniłem szczotki w odkurzaczu i podłączyłem do prądu i strasznie iskrzy i mocno się nagrzewa aż światło w domu z lekka przygasło.Proszę was o rady co może być nie tak.

Wskazuje to na uszkodzenie wirnika, sprawdź na elektromagnesie. Mogłeś też dać zbyt twarde szczotki. Pozdrawiam
    wuj123
    Level 9  
    wymieniałem szczotki bo wogole nie działał a teraz dziala ale mocno sie nagrzewa
    stanislaw1954
    Level 43  
    Może szczotki niedopasowane. Należało wcześniej przeczyścić komutator (zwłaszcza jeśli są nierówności). Ale też, mógł już wcześniej bardzo iskrzyć i w takim wypadku, wymiana szczotek nie pomoże. Zwarcie zwojowe wirnika.
    wuj123
    Level 9  
    dzieki zobacze nowe szczotki do tej marki
    stanislaw1954
    Level 43  
    Dodam jeszcze, że nie wolno, próbować samego silnika,tylko z turbiną ,bo chłodzi i "wyrzuca 'iskry.
    przemoo24
    Level 14  
    Najprawdopodobniej wymiana szczotek na nowe nic nie pomoże, zwarcie jest na wirniku i płynie duży prąd, przez co iskrzy i przygasa światło.