Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyłącznik/bezpiecznik QX228A w grzejniku olejowym Sanico

gadzet21 12 Feb 2011 21:36 6827 5
    gadzet21
    Level 11  
    Witam
    W grzejniku olejowym firmy Sanico OR121-9 uszkodził się element o oznaczeniu QX228A AC250V16A- znalazłem taki element tylko na stronie: Link
    Czy mają Państwo jakiś pomysł czym go zastąpić, który byłby dostępny na polskim rynku?
    Czy zwykły bezpiecznik 16A wystarczy?
    Znalazłem taki sam post na forum, ale jest bez odpowiedzi oraz w koszu :)

Dziękuję i pozdrawiam
    Jacek Murawski
    piracik
    Moderator of Heating systems
    To jest termostat, a nie bezpiecznik.
    Jeżeli dasz radę dopasować inny o takim samym zakresie temperatur to czemu nie.
    ja-kenaj
    Level 26  
    Podobne termostaty znajdziesz np. w kuchence mikrofalowej. Pofatyguj się na skup złomu elktronicznego, bądź serwisu AGD i tam za grosze to kupisz.
    gadzet21
    Level 11  
    Witam ponownie
    Wydaje mi się Panowie, że to nie jest termostat tylko rozłącznik, ponieważ:
    - jest tam już termostat (mniej więcej) taki: Link
    - w parametrach elementu podane jest: Inclination break angle 30~60 stopni (ale nie cencliusza)
    - "kółeczka" na obrazku służą pewnie jako odważnik
    - oraz po samej nazwie - dumping switch (przełącznik zwalniany)
    Z tego co wnioskuję jest to zabezpieczenie przed położeniem grzejnika i spaleniu grzałek zanurzonych w oleju.
    Poszukując wciąż odpowiednika znalazłem coś podobnego: Link
    Niestety nic co można by kupić w sklepie "za rogiem" :)
    Ewentualnie użyję bezpiecznika zwykłego.
    Jeśli mają państwo jakieś sugestie proszę pisać.
    Szczególnie przydałaby się nazwa dostępnego bezpiecznika, który zniósłby wysokie temperatury (w tym uszkodzonym plastik się stopił).

Pozdrawiam
    Jacek Murawski
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Tutaj temat z identycznym problemem Link.

Wychodzi na to, że jednak jest to zabezpieczenie przed zbyt dużym przechyłem.

Można zaadaptować jakieś inne, zamontować np w podstawie, aby nie było narażone na wysoka temperaturę.
    Są dostępne różne wyłączniki przechyłowe tylko na mniejsze prądy. Trzeba by zastosować dodatkowo przekaźnik/stycznik.
    ana_ana
    Level 9  
    Witam,

widzę, takie problemy są częste. Wczoraj Mąż zdemontował zabezpieczenie przed przechyłem (stopił się czarny plastik w tym zabezpieczeniu co skutkowało wyrzucaniem bezpiecznika głównego) i spiął przewody bez tego zabezpieczenia. Grzejnik działa. Jednak chcielibyśmy zakupić tę część, może komus udało się coś takiego znaleźć?

Pozdrawiam

Ana