Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec vailant thermomax vuw ost 260 xe zawór trójdrogowy

12 Lut 2011 21:39 3339 5
  • Poziom 10  
    Mam cieknący zawór trójdrogowy, w okolicach mikroprzełącznika. Co powinno się w nim wymienić? Potrzebuję namiar gdzie można kupić zestaw naprawczy do regeneracji tego zaworu lub gdzie można kupić cały ten zawór w rozsądnej cenie.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Taki zestaw naprawczy można kupić jedynie w serwisie vailanta.
    Cena około 150/200 zł, zależy jeszcze od serwisu.
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam taki używany , mogę wysłać po wcześniejszym kontakcie mailowym
  • Poziom 17  
    jan_piet napisał:
    Mam cieknący zawór trójdrogowy, w okolicach mikroprzełącznika. Co powinno się w nim wymienić? Potrzebuję namiar gdzie można kupić zestaw naprawczy do regeneracji tego zaworu lub gdzie można kupić cały ten zawór w rozsądnej cenie.

Wbrew temu co tu wypisują naganiacze do kliki serwisu... że tylko u nich, że tylko oni :) Od wielu lat oryginalne części zamienne (używane przez serwis producenta techniki grzewczej) w cenie katalogowej i gwarancją producenta można kupić w bardzo popularnym e-sklepie dla serwisantów, instalatorów w Warszawie.
  • Poziom 14  
    jan_piet napisał:

Jak już wymontujesz ten zawór, a to wcale nie jest łatwe zadanie dla osoby, która się tym na co dzień nie zajmuje to zamawiaj następujące pozycje: 010365 (membrana), 020689 (zestaw naprawczy zaworu trójdrożnego), 188112 (dźwignia), 219602 (klamra, lubi pęknąć przy wyjmowaniu/montażu zaworu w kotle). Opcjonalnie 126262 (mikroprzełącznik) - rzadko się psuje i trochę kosztuje. Oczywiście zestaw nowych uszczelek (3/4") i o-ringów nr kat. 981165 , 981170. Oringii są pakowane po 10 sztuk - niestety. Mając doświadczenie proponuje kontakt z serwisantem w celu naprawy - nie po to by Cię "naganiać" do kliki, ale dlatego że zaoszczędzisz czas i pieniądze. Serwis taką naprawę wykona dobrze w 2h, sam będziesz siedział przy tym pół dnia, stracisz masę nerwów a i tak nie wiadomo czy zrobisz to dobrze. Ten zawór wymaga doświadczenia.... :D
  • Poziom 10  
    Dziękuję serdecznie wszystkim za pomoc. Udało mi się kupić te zestawy naprawcze w sumie za około 100 zł (Szczecin) i zawór dostał swoje "nowe" życie. Pracuje bardzo dobrze żadnych komplikacji. Temat do zamknięcia.