Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio I, wyłącznik czasowy oświetlenia kabiny

12 Lut 2011 22:07 4000 6
 • Poziom 11  
  Witam.
  Chciałbym w swoim clio wpiąć w instalacje wyłącznik czasowy oświetlenia kabiny z Poloneza symbol ewz 10. Znalazłem na forum schemat podpięcia, oto on https://obrazki.elektroda.pl/7_1270425585.jpg.
  Ale tam pisze, że trzeba masę z wyłącznika na drzwiach a u mnie ta masa to ta sama co na lampce.
  Gdzie mam które kable podłączyć żeby działało?
  Próbowałem jak na schemacie ale nie wychodzi;/
  Drugie pytanie to jak jak wpiąć to, żeby po otwarciu drzwi pilotem od centralnego lampki w aucie też zaświeciły?
 • Poziom 15  
  Jeżeli w Clio masz dwie pozycje włączenia lampki tj. (1.automatyczne zapalanie lampki w chwili otwarcia drzwi i 2.ręczne włączenie lampki niezależnie od drzwi) to do lampki oświetlenia kabiny muszą iść trzy przewody: stały "+" , stała masa i masa z wyłączników drzwiowych.
 • Poziom 11  
  zgadza się, ale czy masa na lampce to nie ta sama masa co na krańcówkach drzwi??
 • Poziom 15  
  Nie. Jedna masa jest stała, druga pojawia się dopiero po otwarciu drzwi i to właśnie ten przewód trzeba przeciąć przy podłączaniu sterownika czasowego.
 • Poziom 11  
  Wydaje mi się że zaczynam rozumieć i jutro spróbuje to zmontować:) jeszcze jedno pytanie jak do tego podłączyć centralny zamek żeby przy otwarciu pilotem drzwi zapalały się światła i gasły przy zamykaniu. Znalazłem podobny temat ale jestem zbyt zielony, https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic167535.html .
  Sterowanie zamka centralnego z tego co pamiętam jest na dwóch przewodach, jeden do zamykania drugi do otwierania i przypuszczam że to z nich trzeba skorzystać ale do którego pinu w czasowym je podpiąć?
  Dzięki za pomoc i proszę o jeszcze:D
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Spróbuj to podłączyć na razie pod same wyłączniki drzwi bo z podłączeniem pod zamek centralny będzie trochę więcej zabawy (trzeba będzie wstawić diody albo przekaźniki). Musiałbym jeszcze raz zobaczyć ten schemat podłączeniowy (https://obrazki.elektroda.pl/7_1270425585.jpg.) ale niestety coś mi się nie ładuje.

  Dodano po 3 [minuty]:

  zwróć uwagę na to, którędy poprowadzone są przewody do poszczególnych wyłączników drzwi, bo coś mi się wydaje że w Clio I przewody do drzwi prawych i lewych są rozdzielone bezpośrednio przy lampce (chociaż mogę się mylić)
 • Poziom 11  
  Po dlugim czasie ale trzeba zamknac temat. Zamontowalem kupiony sciemniacz sfar.