Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepompowanie tuszu HP 364 Photo do kartridża nie-photo

12 Lut 2011 22:45 4047 2
  • Poziom 1  
    Witajcie!

Kupiłem dziś tusz HP 364 do mojej drukarki. Niestety okazało się, że jest to 364 photo, który nie pasuje do mojej drukarki. Żal mi tych 80 zł, stąd pytanie - czy da się jakoś przepompować tusz z kartridża photo do kartridża nie-photo? Czy nie zniszczy mi to drukarki? I jak to zrobić?

Dzięki za wszelkie rady! :-)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Mam ten sam identyczny problem ,przez omyłkę zamiast HP364XL zwykłego
    omyłkowo zakupiłem Photo 364XL -nie pasują rozmiarami .
  • Poziom 27  
    Nie radzę tak robić - tusz photo czarny jest barwnikowy a tusz czarny w pojemniku szerokim do tekstu pigmentowy. I można uszkodzić dysze - tusze po zmieszaniu się mogą stworzyć nierozpuszczalne skrzepy które je zatkają i naprawdę ciężko to potem doczyścić. Poza tym tusz photo jest dostosowany do małych dysz - jak drukarki mają 1-2 pl krople to właśnie dla tuszy kolor i photo. Czarny tusz pigmentowy z uwagi na większe cząsteczki pigmentu i uzyskanie w krótkim czasie za mniejszą liczbą przebiegów głowicy w celu uzyskania wyraźnego tekstu i zwykle brak cieniowania i precyzyjnego wypełniania kolorem ma duże dysze znacznie większe od tych dla kolorów i photo. Właśnie dlatego stosuje się teraz osobno te dwa rodzaje tuszu. Jeden precyzyjnie uzupełnia kolory i lepiej się z nimi miesza - kolory to też tusze barwnikowe a drugi pozwala drukować szybko wyraźny tekst. Nawet jeśli nie dojdzie do zaschnięcia głowicy to tusz barwnikowy użyty do druku tekstu da bledszy tekst oraz może być źle podawany przez dysze - plamienie, przerwy w wydruku - paski, postrzępione krawędzie itp. Zaś jakby zrobić odwrotnie pigment jako photo nie będzie on podawany prawidłowo na papier - paski i przerywany druk i prędzej czy później cząsteczki pigmentu zatkają małe dysze. Dlatego radzę kupić właściwe pojemniki a te photo odłożyć niech czekają aż czarny photo wam się skończy i zainstalować je na miejsce. Poza tym szkoda oryginalnych pojemników zwłaszcza że jest w nich tego tuszu ok połowę tego co w dużym czarnym no i ciężko będzie wszystko odessać. Z XL to jeszcze jako tako z komory bez gąbki bo z gąbki to wiele nie wyjdzie tak samo jak z tego nie XL co ma ślepą komorę bez gąbki i jedynie trochę tuszu w gąbce. Może parę ml ukapnie ale na ile to wystarczy? Niema co psuć tych wkładów tylko kupić właściwe a te wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem.