Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sommer Marathon SL 1100. Jak dodać pilota do centralki?

13 Lut 2011 00:17 5630 6
  • Poziom 12  
    Witam,

W bloku mam zamontowany napęd otwierania bramy garażowej sommer marathon SL1100. Ostatnio padł mi pilot FAAC FIX2. Dokupiłem pilota i chciałem zaprogramować urządzenie ale moje próby skończyły się niepowodzeniem.

Robię wszystko wg. instrukcji na stronie producenta tzn. zdejmuję plastikową obudowę, wciskam przycisk code (1 raz), zakala się dioda, naciskam jeden przycisk na pilocie, czekam aż dioda zgaśnie i .....brak efektów.

Widać tylko że napęd reaguje na sygnał pilota bo wewnątrz napędu mruga jakś dioda jednak brama nie podnosi się.

Może ktoś napisać jak krok po kroku dodać pilota do centralki...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 16  
    Witam.
    Wszystko robisz dobrze ale... nie z tej strony co trzeba. Masz przecież pilota FAAC Fix2, więc nie możesz wgrać tego pilota do radia Sommer. Ktoś kto montował napęd nie skorzystał z oryginalnego radia, tylko wsadził tam radio FAAC. Powinieneś znaleźć to radio i wczytać swego pilota zgodnie z instrukcją FAAC-a.
    Radia Sommer pracują na częstotliwości 868,8 MHz, radio FIX, zaś na 433 MHz, że nie wspomnę o innym sposobie kodowania.
    Wczytanie pilota Fix do radia Sommer to mission impossible.
    Jak wczytać Fix zobacz tutaj
    Powodzenia :D
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Dzięki za odpowiedz. Dzięki za wyjaśnienie ale jeszcze jedno pytanie.

Jak znaleźć sterownik faac`a? Dobrałem się do tej czarnej skrzyneczki zamontowanej na suficie zaraz koło prowadnicy silnika. Wewnątrz jest jedna płytka drukowana z kilkoma przyciskami (start, stop, code...) przełącznikiem dip (wygląda identycznie jak w instrukcji sommera) i wewnątrz jest jeszcze jedna płytka wisząca na kilku przewodach (nie wiem co to jest). I chyba to wszystko.

Dodam że drugi pilot który posiadam działa bez zarzutu.

Możliwe że sterownik zamontowany jest gdzieś indziej niż w skrzynce na suficie??

A może (choć to mało prawdopodobne) pamięć sterownika jest już pełna i dlatego nie mogę dodać swojego pilota??
  • Poziom 16  
    No właśnie, ta płytka z przewodami to dodatkowe radio Fix. Zauważ, że jeśli naciskasz dobrego pilota na tej dodatkowej płytce zapala się zielona dioda. Właśnie do tej płytki musisz wczytać swego pilota wg. sposobu z podanego wcześniej linku.
    W necie zobacz jak wygląda to radio i porównaj ze swoim.
    Powodzenia
  • Poziom 12  
    Witam
    Podłączę się pod temat, ale z innym problemem.
    Mianowicie znalazłem w piwnicy napęd do bramy BOSCH GTF -27L/GTF-40L. Chciałem go wykorzystać do innego celu jednak nie mam do niego pilota. I teraz pytanie:
    Czy da się dopasować jakiś inny pilot?
    Jeśli tak. To jaki?
    Rozebrałem to ustrojstwo i na płytce odbiornika jest kwarc 26,540 NDK6Y
    Przekopałem pół nocy w Googlach i niestety nic sensownego nie znalazłem

P.S.
    Może ktoś ma taki pilot/y odsprzedać za rozsądną cenę.
  • Poziom 2  
    Mam takiego pilota (sprawny) i uszkodzony napęd (505781665).