Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja gazu Bester 1801

13 Lut 2011 10:05 13385 22
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Pierwszy zegar pokazuje ciśnienie na butli mało istotne gdyż w przypadku dwutlenku węgla sprzedaje się go na kilogramy i ciśnienie nie jest miernikiem ilości. drugi zegar pokazuje przepływ gazu teoria mówi aby ustawić go np dla drutu 0,8 pomnożyć przez 10 co daje 8litrów oczywiście nie trzeba tego przestrzegać rygorystycznie i jeśli da Pan 10litrów to też nic się nie stanie jeśli gazu będzie zbyt wiele to spoina zacznie odpływać jeśli zbyt mało to będą pojawiały się pęcherzyki co będzie jednoznaczne z utlenianiem się spoiny.
  • Poziom 23  
    Każdym migomatem da się spawać aluminium sprawa dyskusyjna to wygląd tej spoiny . Aby spawać aluminium to oprócz wspomnianego gazu musisz założyć rolkę drutu rzecz jasna aluminiowego populary to AlMg5, końcówka prądowa ma wytłoczone Al różni się ona składem chemicznym oraz otworem przelotowym (możesz użyć zwykłej końcówki). Rolki to stali mają rowek w kształcie litery V zaś te do aluminium w kształcie U (niektórzy spawają na rolkach do stali zmniejszając docisk aby zapobiegło to zakleszczaniu się drutu na rolce). W tym migomacie jest założony już chyba wkład teflonowy także jego nie musisz zmieniać no chyba że wcześniej w tym samym wkładzie szedł drut stalowy to zalecana jest jego wymiana gdyż drut zapewne pozostawił jakieś zanieczyszczenia które następnie zabierze drut aluminiowy i opiłki metalu które znajdowały się wcześniej we wkładzie zaczną korodować w spoinie.
  • Poziom 23  
    -końcówki na ścisłość nie musisz zmieniać najwyżej częściej ci się będzie stapiać z drutem
    -rolek na początek też nie musisz zmieniać chyba że stwierdzisz że drut zbyt często się tobie zakleszcza i przypala na końcówce
    -w środku przewodu jest czarny teflonowy wkład prowadzący drut o średnicy zewnętrznej około4mm lub metalowy dobrze jakbyś to zmienił na nowy teflonowy dzięki temu spoina nie będzie korodować.

Zdanie zaczyna się od wielkiej litery. [retrofood]
  • Poziom 23  
    Preparat tu nic nie pomoże gdyż on zapobiega przylepianiu się odprysków do dyszy natomiast tobie drut może na chwilę stanąć w miejscu przez nieodpowiednie rolki i w tym momencie może tobie drut zgrzać się z końcówką prądową. Drut użyjesz według własnego uznania jeżeli potrzeba dużo spoiwa do zapełnienia materiału spawalniczego to 1,0 jeżeli mniej to 0,8. minus w przypadku migoamtu jest taki że czy chcesz czy nie spoiwo podawane jest cały czas. Kolejny minus twojego migomatu to tylko kilka progów regulacji prądu chyba 4 jak się nie mylę przy aluminium czym więcej progów tym lepiej ty niestety musisz korzystać z tego co masz.
  • Poziom 23  
    tak dobrze rozumiesz. Czytaj wcześniej nie musisz zmieniać bo i tak rolki będą to powodowały. Jak pisałem wcześniej każda końcówka na aluminium ma wytłoczony znaczek AL
  • Poziom 23  
    Tak jak wcześniej pisałem wypadało by ale jeśli nie chcesz się pchać od razu w koszta to możesz sobie na początek podarować i zobaczyć jak to będzie wyglądać. O końcówkach też pisałem czytaj uważnie na każdej masz wybite "AL" to samo tyczy się rolek będzie wytłoczone 0,8 AL (czyli do aluminium bez AL to stal).
  • Poziom 9  
    Witam.Chciałbym podłączyć się do tematu bo posiadam Bestera 1800 i zastanawiam sie czy jest sens zmieniać w nim podajnik na 4-rolkowy i czy to pomoże ,bo ogólnie ten podajnik jest lipny.I jeszcze jedno pytanie czy to bardzo skomplikowane ?
  • Poziom 23  
    Nie widzę sensu w podmianie podajnika uważam iż jest dobry. Dlaczego twierdzisz że jest lipny? Nie ma problemu z przełożeniem na czterorolkowy.
  • Poziom 9  
    Zle się wyraziłem,chodzi mi o założenie gniazda żebym mógł założyć dłuższy kabel a do tego podajnika nie zalecają dłuższego bo nie pociągnie drutu.
  • Poziom 9  
    Pytałem się w dwuch miescach i sprzedawcy odradzają dłuższy palnik do tego podajnika.
  • Poziom 9  
    Przybliżyć moge tylko do góry ciężko podnieść.A często spawam wyżej niż sięga kabel.