Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

hasło bios nc4000 jak odzyskać (usunąć)

bubek2500 13 Feb 2011 10:10 2675 5
    bubek2500
    Level 12  
    Witam.Stałem się posiadaczem dwóch wyżej wymienionych laptopów.Okazało się że mają hasła jeden power on od razu po włączeniu drugi po wciśnięciu F10 na wejście do bios. Przeczytałem instrukcje , poszperałem po sieci i zostawiłem laptopy z wyjętymi bateriami i bateryjkami na noc. Po podłączeniu zasilacza hasło power on zniknęło i jest wszystko git ale niestety na drugim hasło bios jest nadal administrator password i kluczyk nic się nie da wpisać reaguje tylko na przycisk enter.Zostawiłem laptopa na dwa dni bez zasilania,dysku,pamięci no i niestety hasło jest nadal,dodam że mam na nim windows xp prof sp3 próbowałem killcmos, cmospwd ale niestety hasło jest nadal,Wymyśliłem że zrobię flash bios ale niestety też pyta o hasło. Boot jest ustawione z hdd . Proszę o jakąś podpowiedż jak usunąć to hasło lub jak go odczytać. Z programu everest wynika że bios to hewlett packard.
    bubek2500
    Level 12  
    Hucul wrote:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2723810#2723810
    Jestem właścicielem tych laptopów a raczej kadłubków kupiłem ich na aukcji allegro jako niesprawdzone wybrakowane.
    iron64
    Level 41  
    Jako uzupełnienie do regulaminu, wprowadza się w tym dziale dodatkowe zasady. Zabronione jest pytania o łamanie i rozszyfrowywanie haseł do BIOSów, haseł do laptopów oraz haseł do dysków twardych. Jak również porady dotyczące ich łamania! Pytania takie będą traktowane jako złamanie regulaminu wraz z konsekwencjami przewidzianymi właśnie regulaminem forum.

Jako uzasadnienie tej decyzji podam, że nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy pytający, który "zapomniał" hasło jest faktycznie właścicielem tego sprzętu, czy chce dostać się do komputera / laptopa / dysku w jakimś innym celu. Jeśli ktoś jest faktycznie właścicielem sprzętu to może skorzystać z usług właściwego serwisu, gdzie zapewne będzie musiał udokumentować prawo własności do sprzętu. Tych kwestii nie będziemy rozważać i jak wspomniałem nie będziemy tolerować takich tematów jak i odpowiedzi. Niniejszym informuję że tyczy się to również wszelkich haseł dostępu do komputera i dostępu do wszelkiego oprogramowania!
    bubek2500
    Level 12  
    Mogę podać numer aukcji itp . jakieś numery z laptów też. Forum jest przecież po to by pomagać!!!!
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Punkt regulaminu podał Ci Hucul. O hasła pytaj tego, od kogo sprzęt kupiłeś. Przecież powinien zdjąć hasła przed sprzedażą. Jeżeli tego nie zrobił i Ci o tym nie powiedział, to żądaj zwrotu pieniędzy, bo ukryto istotną wadę towaru i doprowadzono Cię do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
    Temat zamykam.