Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o identyfikację kabelków...

13 Lut 2011 15:48 2022 5
 • Poziom 2  
  a mianowicie chodzi mi o wagę i jej czujnik.
  Wpadła mi w ręce elektroniczną waga z odłączonymi kabelkami i nie za bardzo umiem sobie poradzić z podłączeniem ich, nie który gdzie.
  Na zdjęciach poniżej czujnik i płytka gdzie powinny być te kabelki (tak przynajmniej mi się wydaje, nie jestem wielkim elektornikiem).

  Prośba o identyfikację kabelków...
  Prośba o identyfikację kabelków...
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 12  
  Podaj nazwę producenta czujnika,

  ale najprawdopodobniej będzie tak:
  czerwony S-
  biały S+
  niebieski E+
  czarny E-

  Gdy podasz producenta czujnika lub wagi to będzie można to bliżej określić.
 • Poziom 12  
  Punkty na płytce to rzeczywiście do podłączenia tensometru. E+ i E- to zasilanie mostka pomiarowego. S+ i S- to wyjście mostka.
  Z kolorami przewodów bywa różnie w różnych czujnikach. Jedno jest pewne że jakbyś nie podłączył niczego nie uszkodzisz.
  Z mojego doświadczenia zacznij tak - podłącz czarny i niebieski do punktów E+, E-, nie ważne na razie który - gdzie. Jeśli masz miernik to podłącz go do przewodów + do białego, minus do czerwonego. Po załączeniu wagi sprawdź na mierniku czy pokazuje wartość dodatnia czy ujemną. Wartość napięcia będzie w granicach kilku mV. Teraz jeśli wartość jest dodatnia to podłączenie niebieskiego i czarnego jest prawidłowa. Przy wartości ujemnej trzeba zamienić miejscami niebieski i czarny. Po tej operacji biały podłącz do S+ , czerwony do S- i to wszystko.
  W przypadku braku miernika podłącz biały i czerwony jak wyżej. Jeśli waga jest sprawna powinna wyświetlić jakąś małą wartość. Po naciśnięciu na wagę wartość powinna rosnąć. Jeżeli maleje to zamień niebieski i czarny.
  Może też pojawić się wartość ujemna i rosnąć przy naciskaniu na wagę. W tym przypadku należy też zamienić niebieski i czarny. To wszystko.
 • Poziom 2  
  O producencie czujnika niestety nic nie wiem, w sieci odnalazłem (na wadze nic absolutnie nie ma napisane, wiec pewnie to jakaś totalna chińszczyzna ) że waga jest jakieś firmy IMPERIAL.

  Niestety podane konfiguracje kabelków nic nie pomogły więc najprawdopodobniej coś jest nie tak z wagą.
  Dzięki za pomoc ale chyba nic z tego nie będzie :wink:
 • Poziom 43  
  Mozna to okreslic omomierzem. Jezeli pomiar rezystancji pomiedzy dwoma przewodami np. czerwonym i niebieskim a bialym i czarnym wykaze taka sama wartosc, a pomiar pomiedzy np. niebieskim a czarnym wynosi polowe, to te dwa pierwsze i dwa drugie to przekatne mostka tensometrow. Czyli podlaczasz te dwa o wyzszej rezystancji E+ i E- a pozostale S- S+ . Jezeli wyswietlacz wagi wskaze ok ,,0" to nacisnij ten czujnik. jezeli wskazania beda in minus, zamien ktoras pare przewodow np S - do S+ i vive versa.