Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o identyfikację kabelków...

Nowatek 13 Lut 2011 15:48 1953 5
 • #1 13 Lut 2011 15:48
  Nowatek
  Poziom 2  

  a mianowicie chodzi mi o wagę i jej czujnik.
  Wpadła mi w ręce elektroniczną waga z odłączonymi kabelkami i nie za bardzo umiem sobie poradzić z podłączeniem ich, nie który gdzie.
  Na zdjęciach poniżej czujnik i płytka gdzie powinny być te kabelki (tak przynajmniej mi się wydaje, nie jestem wielkim elektornikiem).

  Prośba o identyfikację kabelków...
  Prośba o identyfikację kabelków...

  0 5
 • #2 13 Lut 2011 17:45
  ant12
  Poziom 12  

  Podaj nazwę producenta czujnika,

  ale najprawdopodobniej będzie tak:
  czerwony S-
  biały S+
  niebieski E+
  czarny E-

  Gdy podasz producenta czujnika lub wagi to będzie można to bliżej określić.

  0
 • #3 13 Lut 2011 18:00
  trato
  Poziom 12  

  Punkty na płytce to rzeczywiście do podłączenia tensometru. E+ i E- to zasilanie mostka pomiarowego. S+ i S- to wyjście mostka.
  Z kolorami przewodów bywa różnie w różnych czujnikach. Jedno jest pewne że jakbyś nie podłączył niczego nie uszkodzisz.
  Z mojego doświadczenia zacznij tak - podłącz czarny i niebieski do punktów E+, E-, nie ważne na razie który - gdzie. Jeśli masz miernik to podłącz go do przewodów + do białego, minus do czerwonego. Po załączeniu wagi sprawdź na mierniku czy pokazuje wartość dodatnia czy ujemną. Wartość napięcia będzie w granicach kilku mV. Teraz jeśli wartość jest dodatnia to podłączenie niebieskiego i czarnego jest prawidłowa. Przy wartości ujemnej trzeba zamienić miejscami niebieski i czarny. Po tej operacji biały podłącz do S+ , czerwony do S- i to wszystko.
  W przypadku braku miernika podłącz biały i czerwony jak wyżej. Jeśli waga jest sprawna powinna wyświetlić jakąś małą wartość. Po naciśnięciu na wagę wartość powinna rosnąć. Jeżeli maleje to zamień niebieski i czarny.
  Może też pojawić się wartość ujemna i rosnąć przy naciskaniu na wagę. W tym przypadku należy też zamienić niebieski i czarny. To wszystko.

  0
 • #4 13 Lut 2011 20:53
  Nowatek
  Poziom 2  

  O producencie czujnika niestety nic nie wiem, w sieci odnalazłem (na wadze nic absolutnie nie ma napisane, wiec pewnie to jakaś totalna chińszczyzna ) że waga jest jakieś firmy IMPERIAL.

  Niestety podane konfiguracje kabelków nic nie pomogły więc najprawdopodobniej coś jest nie tak z wagą.
  Dzięki za pomoc ale chyba nic z tego nie będzie :wink:

  0
 • #5 14 Lut 2011 03:07
  Krzysztof Kamienski
  Poziom 43  

  Mozna to okreslic omomierzem. Jezeli pomiar rezystancji pomiedzy dwoma przewodami np. czerwonym i niebieskim a bialym i czarnym wykaze taka sama wartosc, a pomiar pomiedzy np. niebieskim a czarnym wynosi polowe, to te dwa pierwsze i dwa drugie to przekatne mostka tensometrow. Czyli podlaczasz te dwa o wyzszej rezystancji E+ i E- a pozostale S- S+ . Jezeli wyswietlacz wagi wskaze ok ,,0" to nacisnij ten czujnik. jezeli wskazania beda in minus, zamien ktoras pare przewodow np S - do S+ i vive versa.

  0