Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Recovery Solution 5 - instalacja

13 Lut 2011 15:51 18836 5
  • Poziom 17  
    Witam.

Mój wujek dał swojemu koledze nowy komputer Samsung R530 aby ten mu go "ulepszył". Jak się okazało ten fachowiec/idiota za 5 groszy sformatował cały dysk wraz z partycją recovery, zainstalował Windows 7 RC (pirat). Ja zainstalowałem oryginał Windows 7 ale mam problem z przywróceniem partycji recovery oraz funkcjonalności klawisza F4. Ściągnąłem Samsung Recovery Solution 5 Admin Tool ale mam problem z wykonaniem jakiegokolwiek polecenia. Po włożeniu płyty do napędu pojawiają się takie oto opcje:

Wybranie Install Samsung Recovery Solution 5 powoduje uuchomienie instalatora ale ten wyświetla następujący błąd:

Wybranie innych opcji powoduje taki błąd:

Jak to przywrócić ? Da się w ogóle ?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Da się z tym że wpierw musisz utworzyć partycję (wyznaczyć obszar-miejsce) na recovery. Następnie spróbuj ponownie program uruchomić.
  • Poziom 17  
    Mam utworzoną pustą partycję ale instalacja nadal zatrzymuje się na powyższym komunikacie. Według mnie trzeba tą partycję oznaczyć jako recovery, pytanie jak ?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    A komunikat na czerwono przeczytałeś?

Dodano po 17 [minuty]:

A jeżeli chciałbyś oryginalnego recovery musiałbyś znaleźć takiego samego laptopa i skopiować z niego tą partycję wraz z sektorem rozruchowym i przenieść ja na swój sprzęt, więc chyba pozostaje Ci zainstalować taki sam system na jaki została udzielona licencja z jej kluczem i zrobienie sobie własnego backupu np. za pomocą acronis true image ;)
  • Poziom 17  
    Tak widziałem ten komunikat i domyślam się, że odzyskanie tego nie będzie łatwe, o ile nie niemożliwe. Nie mniej jednak czekam na dalsze porady.
  • Poziom 8  
    Polecam zgrać jakąkolwiek partycje samsung recovery solion V z innego laptopa (samsung) wraz z MBR czyli plikiem rozruchu. Zrobiłem tak w nc10 i nowym dyskiem.
    Sam plik recovery początkowo miał wielkość 6GB (XP) wgrałem go przez Acronis na nowy Dysk pomniejszając plik recovery do 2,5GB. Następnie wrzuciłem płytę instalacyjną XP podzieliłem dysk na partycje zainstalowałem system wraz z sterownikami.
    Odpaliłem samsung recovery solution u mnie był Samsung Recovery Solution III i zrobiłem kopie zainstalowanego systemu na dysku D następnie wgrałem mój stworzony system na partycje recvery. Skasowałem pliki z D bo były już niepotrzebne gdyż recovery jest na dysku ukrytym. Działa do dziś.
    Netbook ma kupiony w 2008r. a spod konsoli odzyskiwania "Stan początkowy komputera" mam kwiecień 2011r.