Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thematek C24, pompa pracuje ciągle, spada ciśnienie.

miniek. 13 Feb 2011 16:58 2390 7
    miniek.
    Level 14  
    Witam mam kocioł dwu funkcyjny the-matek c24 nie dawno podłączyłem do niego C.O przez grzejniki wodne .Pytanie jedno jest takie zauważyłem , że pompa obiegu w C.O chodzi non stop i się nie wyłącza czy to normalne obojętnie czy w pozycji 1 czy wyżej . Inne pytanie dotyczy spadku ciśnienia na wskaźniku wcześniej miałem ustawione na 1,5 bara i spadało po kilku dniach do 1 bara później postanowiłem zwiększyć do 2 bar ale mimo tego na 2 lub 3 dzień spada do 1,5 bara instalacje mam sprawną żadnych wycieków czy to normalne ?
  • Helpful post
    zybie
    Level 30  
    Fabrycznie ustawiona opcja to praca ciągła pompy z termostatem . Kolego jeżeli chodzi o ciśnienie to wydaje mi się że jest to wynikiem odpowietrzania instalacji CO.
    miniek.
    Level 14  
    Dziękuje za odpowiedź teraz mi się nasunęło jeszcze jedno pytanie bo odpowietrzałem i to kilka razy oczywiście starając się nie stracić ciśnienia poniżej 1,5 bara ale po mimo to mam w pokoju na końcu instalacji ostatni największy grzejnik i niestety mimo spuszczania dużo wody nie grzeje jak powinien Zamiast termostatu dałem zawór , żeby być pewnym , że grzanie nie jest spowodowane termostatem ale mimo to jest i tak ciepły a inne gorące co mogę jeszcze z nim zrobić. Dodam , że grzejniki były dobierane przez sprzedawce aby nie było strat ale mimo tego i tak nie grzeje jak powinien ?
    zybie
    Level 30  
    Zawór powrotny na grzejniku to jest do końca odkręcony
    miniek.
    Level 14  
    Powiem szczerze , że kupiłem i wsadziłem we wszystkich takie same danfossa i nic nie regulowałem sprawdzę rano i dam znać. Myślałem , że ich nie trzeba regulować bo odkręcając osłonkę okrągłą jest na imbus klucz .
    zybie
    Level 30  
    Ten zawór na imbus powinien być rozkręcony do końca, regulacji dokonuje się na głowicach.
    miniek.
    Level 14  
    Jednak nie dało mi to spokoju wziąłem teraz dostałem się do niego i jest odkręcony maksymalnie tak jak reszta. A mam takie pytanie skoro ten jest ostatni grzejnik dwa razy większy niż reszta to czy jakbym przykładowo tez zawór zwrotny jednak wkręcił o połowę żeby woda nie wracała tak szybko i wtedy by może bardziej grzał . To jest tylko moje pytanie czy jest taka możliwość
    zybie
    Level 30  
    Inne grzejniki musisz skręcić na na kryzach pod termostatem o 1 stopień