Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik diesel do 323F? Jaki silnik będzie odpowiedni?

13 Lut 2011 17:28 2483 4
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich
    Jak w temacie mam pytanie jaki silnik diesla pasował by do mazdy 323f taka z otwieranymi światłami 91r tak przymierzam się do wymiany z benzyniaka 1.6 16v , szukałem informacji na taki temat ale nikt nie miał chyba podobnego pomysłu bo ja nie mam na podwórku drugiej mazdy żeby wszystko zmierzyć czy mocowania silnika by się nadawał albo czy po małej zmianie silnik mógł by pracować w tym samochodzie .
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam
    Jest szansa, że do tej "budy" będzie pasował silnik diesla 1720 cm3 od mazdy 323 BG. W mazdach tych były stosowane te same silniki benzynowe, więc diesel może pasować. Dla pewności proponuję gdzieś poszukać taką mazdę 323 z tym silnikiem diesla i porównać. Wymiana silnika będzie związana z zmianą całego osprzętu, oraz prawdopodobnie skrzyni biegów. Moim zdaniem jest to nie opłacalne. Tańsza i mniej problemowa będzie instalacja gazowa.
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedź
    Właśnie tak myślałem ze skrzynia będzie inna i zbieram informacje na ten temat, bo może wcale nie będzie nieopłacalne zależy czy tanio znajdę silnik ze skrzynią. Instalacje gazowa mam i pali mi bardzo dużo do tego cały czas ubywa mi płyn chodzący a mazda jedzie jak by miała 30 Km a wiem ze jak znajdę dobrego diesla to jeżeli pompa , wtryski ,świece będą sprawne to wszystko będzie ładnie chodzić i spalać około 6 litrów i do tego chyba nie było w tym dieslu komputera prawda ??
  • Poziom 12  
    Siostra ma silnik 1.6 16v w takiej samej mazdzie 323F i pali jej około 10 litrów gazu. Jak ubywa płynu chłodniczego, dużo pali, nie ma mocy to prawdopodobnie poszła uszczelka pod głowicą. Można to wykryć za pomocą pomiaru ciśnienia silnika. Co do komputera w przypadku silnika diesla to nie wiem. Proponuję zdobyć książkę "Mazda 323 Sam Naprawiam" i tam poszukać potrzebnych informacji.
  • Poziom 13  
    Uszczelka by spowodowała aż taki ubytek mocy , ho ho nie wiedziałem wiem że przecieka olej pod głowica ogólnie trochę muszę dolewać i tak zamierzałem wymienić tą uszczelkę ale do tego trzeba mieć klucz dynamometryczny może ktoś poleca jakiś sprawdzony klucz ? i jaki można kupić przyrząd do sprawdzania ciśnienia bo co do tego wcale się nie orientuje mnóstwo tego na allegro a do innego mechanika niż ja pojechał bym w ostateczności. A książkę jakąś mam do mazdy to poszukam .

Pozdrawiam.