Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b3 nie można włożyć jedynki ani wstecznego

sirtel 13 Feb 2011 18:32 11296 8
    sirtel
    Level 14  
    Panowie -proszę pomoc-naprowadzenie mnie- nie mam nagle jedynki ani wstecznego-porostu zamiast jedynki wchodzi od razu trójka i tak trzeba ruszać.Wstecznego też nie ma.Gdzie zacząć szukać?Sprzęgło? skrzynia czy może wodziki?
    pokemonjynx
    Level 10  
    podnieś samochód niech ktoś siedzi w środku i przechyli dzwignie zmiany biegów do siebie a ty zobacz czy nie dasz rady czymś przechylić dalej na wodziku przy skrzyni.masz typowy problem z nie dostatecznym przechyleniu wodzika na moment miedzy 1i2 biegiem.
    sirtel
    Level 14  
    Dziękuję za odpowiedz-czyli jest nadzieja że skrzynia cała - i sprzęgło ok-bo sprzęgło normalnie rozłącza- wbita ta trójka,sprzęgło w podłodze i auto nie próbuje ruszać z miejsca - dopiero jak to sprzęgło popuszczę.
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skrzynia jest cała. Rozkręcił się wybierak - mechanizm na górze skrzyni biegów, do którego dochodzą linki.

Dodano po 1 [minuty]:

pokemonjynx wrote:
    podnieś samochód niech ktoś siedzi w środku i przechyli dzwignie zmiany biegów do siebie a ty zobacz czy nie dasz rady czymś przechylić dalej na wodziku przy skrzyni.masz typowy problem z nie dostatecznym przechyleniu wodzika na moment miedzy 1i2 biegiem.

A po co podnosić samochód?
    Passat b3 nie można włożyć jedynki ani wstecznego
    sirtel
    Level 14  
    Bardzo Ci dziękuję Robokop- zdjęcie wiele wyjaśnia-jutro z rana popatrzę-może nawet dam sobie radę sam w usunięciu tej usterki:)- popstrykam fotki i umieszczę, jak to wygląda u mnie-dla potomnych.

Dodano po 1 [minuty]:

Czyli co-podkręcać po prostu te śruby?
    sirtel
    Level 14  
    Wyśrodkowania dźwigni-widzę,że trzeba poluzować jedną śrubę,bo tam jest możliwość regulacji i ustawić środek i dokręcić śrubę.

Dodano po 56 [sekundy]:

.oczywiście piszę o śrubie zakreślonej zielonym kołem
    sirtel
    Level 14  
    Usterka usunięta.Problem rozwiązany.Przyczyna- patrz moje zdjęcia.
    Moderated By robokop:

Nie ma za co kolego Sirtel.