Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Windows xp po awarii zasilania

13 Lut 2011 18:36 2212 11
 • Poziom 11  
  Problem jest następujący: był chwilowy zanik zasilania w czasie gdy komputer szkolny był podłączony do projektora zamiast monitora (wyjście karty graficznej).
  Czarny ekran i tak już zostało.Po uruchomieniu w trybie bezpiecznym (F8) i wybraniu opcji "ostatnia działająca konfiguracja" , ładuje kolejne elementy i w pewnym momencie wszystko znika , ciemny ekran i koniec.Z opcji konsoli naprawy windows , próbowałem zastosować "fixboot" ale problem wydaje się poważniejszy.
  Było zainstalowane wiele programów , dobrze by było to jakoś naprawić bez formatowania itd. Byłbym wdzięczny za jakąś popdpowiedź.
  Z góry dzięki. Darek.
 • Pomocny post
  Poziom 31  
  Uruchom płytę instalacyjną WIN XP i w miejscu gdzie na ekranie jest wybór partycji na której system ma być zainstalowany wybierz literkę "R" (napraw). System zostanie naprawiony i żadne dane nie zostaną usunięte.
 • Pomocny post
  Poziom 36  
  Ewentualnie z konsoli odzyskać kopię sprawnego rejestru, bo najprawdopodobniej został uszkodzony.
 • Poziom 11  
  Dzięki serdeczne ,mam pytanko czy po tej naprawie zostaną tylko dane
  czy i zainstalowana programy ?

  Dodano po 3 [minuty]:

  Dzięki , czy jest gdzieś ewentualnie szczegółowo opisane jak się odzyskuje
  rejestr gdybym chciał spróbować tej opcji ?
 • Poziom 13  
  Ja bym w pierwszej kolejności z konsoli odzyskiwania wpisał chkdsk c: /r bo system z tego co piszesz startuje i zaraz po tym siada.
 • Poziom 43  
  W trybie awaryjnym działa?
 • Poziom 11  
  W trybie awaryjnym działa o tyle że reaguje na F8 ale potem jest ciemno i pusto
  bez względu na wybraną opcję.
 • Poziom 15  
  według mnie mogły posypać się sterowniki do karty graficznej, na czym odpalasz teraz kompa na monitorze czy rzutniku? tak jak ktoś pisał wyżej, odpal checkdiska a jak to nie pomoże to napraw system z instalki windowsa
 • Poziom 21  
  Uprzednio proponuję wykonać kopię partycji, a najlepiej całego dysku, przed chkdsk, pytanie jakie dane i jakie programy, czy warto ryzykować
 • Poziom 13  
  Mi raz się zdarzyło, że chkdsk rozwalił partycję a tak kilkadziesiąt razy nie było problemu (ale zawsze kopię ważnych rzeczy trzeba robić, nawet jak komputer działa). Możesz spróbować F8 i wybierz opcję: wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne (czy coś podobnego), chociaż przy zmianie płyty raczej nic nie daje ale zawsze może się uda i bluescreen coś powie.
 • Poziom 11  
  Uruchamiam teraz oczywiście na monitorze , zacząłem teraz chkdsk /r
  ale coś długo to trwa i wraca kilka razy do punktu 50%.
  Ale zobaczymy...