Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ problem z sygnałem

13 Lut 2011 19:27 4394 7
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich.

Ręce mi już opadają z 3 godziny ustawiałem dziś antenę i dalej mam problemy z odbiorem niektórych kanałów, najlepiej będzie jak opiszę problem od początku.

Posiadam Cyfre+ SD, do tego splitter (divISO multisystem STD CYFRA+ TnK) i trzy dekodery:
    sagem
    strong
    Thomson (tak mi się wydaje nic na nim nie pisze)

Na samym początku miałem 2 x "60 cm" anteny i zasilałem nimi 2 dekodery wszystko chodziło b.dobrze, więc dostałem od kumpla 3 dekoder (niby właśnie thomson) po podłączeniu zamiast sagema też spisywał się b.dobrze.

Lecz mając 3 dekodery pojawił się problem z antenami były tylko 2 więc od stronga odbiłem się kablem antenowym do tego thomsona, tyle że sprawiało to problemy w pracy tych dwóch dekoderów. Wyczytałem że muszę zainwestować jakiś quad konwerter i tak zrobiłem zamówiłem na allegro:
    - Konwerter ZINWELL J4
    postanowiłem więc wszystko zamontować aby rozwiązać ten problem pozbyłem się jednej anteny i zamontowałem ów konwerter do starej czaszy i tu się pojawił problem.

Zmarnowałem 3 godziny ustawiałem antenę już na różne sposoby poziomo pionowo, poziomowałem ten konwerter jak pisało w instrukcji chyba milimetr po milimetrze na wszystkie możliwe sposoby, i w końcu gra mi jakieś 80% kanałów na innych pisze kanał niedostępny jeszcze inne strasznie przerywają!

siła sygnału na sagemie bardzo dobra
    jakość sygnału wystarczająca

ogólnie sagem i strong działają identycznie, brak kanału 73 "nat geo wild" i od 100 w górę robią się problemy przerywają.

z kolei thomson działa również b.podobnie lecz tu strasznie przerywa wszystkie kanały HBO + te co w/w dekoderach.

Obecnie brak mi już pomysłów, czy zamontować większą czaszę "80 cm" czy może kupić jakiś bardziej porządny konwerter bo już chyba inaczej tego nie ustawie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    witam.
    Sprawdź czy jak antenę ustawiałeś to jej nie zdeformowałeś. ( powyginana ).
    Często tak się dzieje, druga sprawa, ten konwerter może być uszkodzony, nie znaczy to ze nowy to sprawny.

pozd.
  • Poziom 16  
    O to chodzi że tak zrobiłem bo jak pisałem były 2 anteny z których wszystko chodziło b.dobrze jedna zdemontowałem a w drugiej zmieniłem tylko konwerter na Zinwell J4 i efekt był taki że grało może 20 kanałów brak tvp1 tvp2, i wiele innych. Ustawiając sam konwerter tzn poziomując go uzyskałem właśnie to co mam teraz.

Czyli mam tvp1,2 itp. lecz i tak nie grają wszystkie.
  • Poziom 38  
    Załóż ten stary konwerter i sprawdź czy antena na pewno jest dobrze ustawiona czy będziesz miał wszystkie programy, jeśli tak to ten Twój nowy zakup jest uszkodzony kup coś porządnego i powinno być wszystko ok.
  • Poziom 16  
    jest założony nowy quad, jutro założę stary pojedynczy ale wiem juz ze na pojedynczym na pewno będzie dobrze.

Jeśli w grę wejdzie kupno nowego to jaki? bo za tego dałem 23zł, widać jaka cena taki sprzęt.