Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER KEH-P8600R - jak podłączyć MP3?

13 Lut 2011 19:34 2683 7
  • Poziom 2  
    Witam. Szukam sposobu na podłączenie mp3 do KEH-P8600R. Na Allegro znalazłem za kilkanaście złotych kabelek, który można wpiąć w miejsce wejścia zmieniarki CD, ale zmieniarkę także chciałbym pozostawić. Poza tym w menu radia jest i zmieniarka i AUX, więc pewnie jest opcja niezależnego działania. Trochę tutaj szukałem i trafiłem na CD RB20, ale kosztuje ponad 300zł i tak chyba nie rozwiązuje problemu, bo i tak w radiu wykorzystuje to samo gniazdo. Czy jest możliwość (łatwa) podłączenia mp3 do tego radio w inny sposób niż tylko gniazdo dla zmieniarki CD? Będę wdzięczny za pomoc!
    Pozdrawiam
    ADi
  • Poziom 20  
    Kup sobie audio sender wkładany do gniazda zapalniczki i po kłopocie. Albo kasetę adapter. Tylko może być problem z zamknięciem panela.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za pomoc!

dj-matyAS - już to czytałem uważnie i nie ma tam jasnej odpowiedzi na moje pytanie.

4jerry - no właśnie, kabelek od kasety wkurza mnie bardzo, a transmiter kupiłem, nawet bardzo fajny Pentagrama (około 200zł mp3 8GB, m.in. z transmiterem), ale jakość odbioru była tragiczna! Już nawet patrzyłem na inne radia, ale szkoda mi tego pioneera. Mam go od nowości, chyba od 1998 roku! Do tego DSP, wygodny pilot na kierownicy.

Jeszcze będę szukał...
  • Poziom 20  
    No to ja bym go dał jakiemuś sprytnemu elektronikowi do przeróbki, żeby przewodzik od mp3 wpiął w tor odczytu z głowicy odtwarzacza. Oczywiście napęd trzeba by nadal oszukiwać włożoną kasetą, ale nie wystawałoby nic z przodu. Ja swojego Pioneera też traktowałem kasetką z kabelkiem i pomimo, że było mi go żal, zmieniłem jednak na odbiornik z wejściami USB, SD i AUX. Trochę inaczej słyszą go moje uszy ale w sumie różnica jest do zaakceptowania. I jedno dla mnie ważne, odtwarza od utworu na którym wyłączyłem radio, a nie od początku listy w mp trójce.
  • Poziom 2  
    Dzięki Twoim podpowiedzią wziąłem problem jeszcze raz na warsztat. Szukam rozwiązania właśnie przez kasetę. Po wyjęciu radyjka wygląda to trochę inaczej i chyba już mam koncepcję. bez większych problemów kabelek od kasety można wyprowadzić pod obudową na tył radia. Tam podłączyć do kabla jack gniazdo/gniazdo. Jedno gniazdo połaczyć z wtykiem z kasety. W ten sposób będzie można normalnie wyjąć całe radio z auta. Drugie gniazdo chcę osadzić na desce rozdzielczej w zaślepce i tam podłączać mp3. Nie będzie przeszkadzających kabli, wszystko powinno być estetyczne. Jednak odtwarzanie poprzez kasetę zabiera trochę jakości dźwięku. Jest to jednak najtańsze rozwiązanie, bo następnym jest jednak zamontowanie CD-RB20 lub... kupno nowego radia z wejściem AUX, USB, SD. Jeśli będziesz ciekawy, to po zrobieniu tego w całości mogę podesłać foto. Dzięki za pomoc i inspiracje! :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    To jeszcze coś dorzucę. Otóż w moim sprzęcie jeżdżącym( a nie jest to górna, ani nawet średnia półka- nie PF 126 w każdym razie) byłem bardzo zadowolony z jakości dźwięku jaki wydobywał się z mojego Pioneera w połączeniu z (bez przechwałek)12-ma głośnikami i mp3-ki poprzez kasetkę adaptacyjną. Nawet brat i paru znajomych było zaskoczonych jakością i dynamiką dźwięku. Dodam tylko, że żaden z nas nie zalicza się do "audiofilów" ani też do "uszu z drewna". Po prostu przeciętny słuchacz. Ale wiadomo, każdy ma inny gust a o słuchu już nie wspomnę. I to by było na tyle. Jak mawiał Jan Tadeusz Stanisławski.
    I do ADi333: Cieszę się, że jednak Stary ale Zacny Pioneer nie pójdzie w odstawkę. To doby sprzęt, a ten kto miał z tą marką do czynienia na pewno się ze mną zgodzi.