Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który telewizor wybrać- Sony KDL40EX500 czy SAMSUNG LE40C650

superflay84 13 Lut 2011 20:11 6238 16
  • #1 13 Lut 2011 20:11
    superflay84
    Poziom 10  

Witam
    Mam pytanie który tv wybrac z podanych modeli.Sony a moze Samsunga bo niektórzy polecają jeden a niektorzy 2. Bedzie on podłaczony do laptopa do kina domoiwego i do internetu.Obecnie posiadam net z neti ale to chyba nie ma znaczenia.Pokoj ma 16 m2 a obraz bedzie ogladany z okolo 2.5 m. Prosze o fachowa porade.

Dodano po 3 [minuty]:

Chodzi mi o porównanie tych modeli ich plusy i minusy.Podobno oba sa dobre ale ktory bardziej polecacie.

0 16
  • #2 13 Lut 2011 20:44
    bodzio.c
    Poziom 13  

Z tego co kolega pisze wynika że ten nowy nabytek będzie służył tylko jako monitor. Nie podał kolega źródła sygnału TV! Oba TV są dobre, ale ja wybrałbym ( i wybrałem ) Samsunga.

0
  • #3 13 Lut 2011 21:33
    superflay84
    Poziom 10  

Bodzio c. na poczatku bedzie podlaczony do zwyklej antreny analogowej a w przyszłosci o tunera cyfrowego tv na karte.Co spowodowało ze wybrałes samsunga.Jak mozesz powiedz jak wyglada łaczenie sie z internetem bo mam netie i na laptopie mam ikone do polaczenie a jak to wyglada w samsungu.?

0
  • #4 13 Lut 2011 22:41
    bodzio.c
    Poziom 13  

Samsung -Ma moim zdaniem- lepszy obraz z anteny analogowej jak i HD. Lepsze ( łatwiejsze ) menu, Większe możliwości ustawienia obrazu ( kalibracji ).Odtwarza filmy z USB w formatach MKV, DIVX, XVID,w tym punkcie Sony jest troszkę uboższe.Jest ładniejszy ( rzecz gustu ).
    Sony - Ładniejszy znaczek ( ważne dla snobów ),mniejsze zużycie energii ( groszowe sprawy ).

Kupno każdego z tych modeli nie będzie złym zakupem.
    Rada: idź do sklepu, poproś o wyłączenie trybu sklepowego i pooglądaj te same kanały ( z tego samego źródła ). Nagraj film na pendriva i pooglądaj na obydwóch telewizorkach, zastanów się chwilę i kup Samsunga.

0
  • #5 14 Lut 2011 00:36
    superflay84
    Poziom 10  

ok a mozesz mi jeszcze wytłumaczyc jak z łaczeniem sie przez modem neti na tv

Dodano po 36 [minuty]:

I moze polecasz cos innego oprucz tych 2 modeli

0
  • #6 14 Lut 2011 12:20
    Iceman31
    Poziom 20  

W 2008 roku miałem podobny dylemat jak Ty. I zdanie kolegi powyżej w pełni potwierdzam. Z każdego mozliwego sklepu w moim miescie mnie dosłownie wywalali. Bo kilka dni z rzędu łaziłem i testowałem różne modele na różne sposoby.
    Testowałem Philipsy, LG, Sony, Samsung, Toshiba.... Sharpa nie bo nie było :-)
    Na koniec pozostały Samsung i Sony. Różniły sie detalami ale z lekką przewagą Samsunga... - np. bogatsze menu, obraz w obu był świetny a dodatkowo Samsung był tańszy ( bo nie pisze na nim SONY :D )... i dlatego wybrałem Samsunga.

0
  • #7 14 Lut 2011 18:18
    superflay84
    Poziom 10  

W takim razie mam jeszcze jedna sprawe. O co chodzi z tymi matrycami błyszczacymi i matowymi. Mam pokuj z jednym oknem ale jest w miare jasny i nasloneczniony czy bedzie to problem? I jak w tym samsungu polaczyc sie z inetenetem mam netie i taki modem i w laptopie mam ikone polacz z netem a jak to bedzie wygladało w tv

0
  • #8 14 Lut 2011 19:07
    Iceman31
    Poziom 20  

Z netem Ci nie pomogę bo nie korzystam. Wolę komp :)
    A co do matrycy.... zależy jak TV stoi. Jeśli nie stoi naprzeciw okna to będzie ok.
    Jak telewizor będzie stał naprzeciw okna to i matowa matryca nie pomoże. Słonce to słońce i źle się patrzy aczkolwiek na macie będzie lepiej niż błyszczącej.... ale jak mówię.... jeśli TV nie jest skierowany prosto w okno i blisko okna to błyszcząca matryca w niczym nie będzie Ci przeszkadzać,.

0
  • #9 15 Lut 2011 18:57
    pedzacaspawarka
    Poziom 9  

Z prostszym menu w Samsungu się nie zgodzę. Dla mnie to z Sony wydaje się bardziej intuicyjne i wygodniejsze. Dokładnie to samo co w PlayStation. No ale to kwestia gustu. Technicznie oba telewizory są na tym samym poziomie. Dlatego może zwróć uwagę na coś innego niż cyferki przy opisie konkretnego modelu. Zobacz który tak na prawdę lepiej pasuje do Twojego wnętrza. Tutaj z Samsungiem może być gorzej bo jego stylistyka jest... powiedzmy że "nietypowa". Nie każdemu odpowiada rodzaj plastiku z którego została wykonana obudowa i motyw przebłyskującej czerwieni/bordo. No i Sony mniej łapie kurz (sprawdzone w praktyce) ;-)

0
  • #10 15 Lut 2011 22:38
    superflay84
    Poziom 10  

Ok a czy to prawda ze w sony bardzo powoli sie przełanczaja programy. Moze ty mi wytłumaczysz jak wyglada sprawa internetu w sonym.

Dodano po 51 [minuty]:

Znacie może strony z testem tych 2 telewizorów.?

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Wiecie moze jak wyglada sprawa netu w sonym.Czy mozna polaczyc si eprzez neostrade zwyklym kablem czy tylko przez wifi

0
  • #11 16 Lut 2011 08:38
    bodzio.c
    Poziom 13  

Właśnie wpadł mi w ręce lutowy nr "LOGO" i jest tam test 50 telewizorów LCD niemieckiej fundacji Waren-test.

0
  • #12 16 Lut 2011 08:43
    Iceman31
    Poziom 20  

bodzio.c napisał:
    Właśnie wpadł mi w ręce lutowy nr "LOGO" i jest tam test 50 telewizorów LCD niemieckiej fundacji Waren-test.

Podaj pierwsze miejsce to się dowiemy kto sponsoruje fundację :)

0
  • #13 16 Lut 2011 09:30
    rafbid
    Poziom 31  

Ja też wyrałem samsunga moim zdaniem ma najlepszy obraz i dużo funkcji nawet możliwość aktualizacji oprogramowania. Z tego co wiem to wystarczy podłączyć tylko telewizor do internetu i już możesz oglądać filmy.

0
  • #14 16 Lut 2011 18:38
    superflay84
    Poziom 10  

A czy z was zna roznice albo plusy i minusy pomiedzy sonym a samsungiem.

0
  • #15 16 Lut 2011 19:27
    bodzio.c
    Poziom 13  

Największym plusem tego Soniaka jest matryca z firmy Samsung.

0
  • #16 11 Kwi 2011 19:38
    mlodyp82
    Poziom 9  

Ja ze swojej strony polecam Samsunga, posiadam ten model prawie rok czasu i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń.
    Obraz na analogowej kablówce jest ok.
    Filmy z pen driva czy dysku zewnętrznego bez zastrzeżeń (jeszcze mi się nie zdażyło żeby nie odtworzył jakiegoś filmu w formacie divix, nawet duże pliki mkv 720p bez problemu, formatu rmvb niestety nie obsługuje - dla mnie to akurat nie problem).
    Napisy w filmach bez problemu, jak nie widzi napisów to trzeba je konwertować (z czasowego "[]" na klatkowy "{}" lub do pliku "srt" ja do tego używam SubEdit Player.
    Wiem, że Sony ma jakieś problemy z odtwarzaniem filmów przez USB - trzeba je konwertować i jakieś tam inne historie, do samsunga podłączasz dysk i oglądasz bez żadnych kombinacji.
    Ostatnio kolega kupił sobie jakiegoś LEDa firmy Sony i strasznie się zdziwił, że nie chce mu odtwarzać divixów przez USB.
    Jeżeli chodzi o połączenie z internetem to po kablu działa ok, przez wi-fi nie próbowałem (do tego trzeba mieć adapter wi-fi), ja osobiście nie używam internetu w tv, więc dla mnie to mało przydatna funkcja.
    Pilot jak piszą wszędzie jest trochę chiński z wyglądu ale jest bardzo ergonomiczny i działa bez zarzutu.
    pozdrawiam i życzę udanych zakupów

0
  • #17 28 Kwi 2011 09:32
    superflay84
    Poziom 10  

padło na samsunga.. to duzo lepszy wybor niz sony!!

0