Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka tak jakby nie miała koloru niebieskiego Canon

rychu888 13 Lut 2011 22:03 3213 5
  • #1 13 Lut 2011 22:03
    rychu888
    Poziom 11  

Witam,
    zmieniłem miesiąc temu tusz kolorowy, lecz dopiero kilka dni temu chciałem coś wydrukować na kolorowo.

Niestety, ale barwy były nie takie jak powinny, po zrobieniu testu jestem przekonany, iż drukarka nie drukuje koloru niebieskiego (w teście niebieskie pasy są kompletnie białe, natomiast czerwony i żółty są ok).

Gdy wyjmę tusz i przetrę chusteczką wszystkie kolory są jak należy (niebieski, czerwony, żółty).

W związku z tym, mam pytanie, jak to naprawić jeśli się da samodzielnie (czyściłem już tusze sprzętowo i przecierałem chusteczką, nic nie dało), jeśli się nie da, to czy jest to wina tuszu, czy drukarki?

Drukarka to Canon Pixma iP1900
    Tusz kolorowy zamiennik firmy BlackPoint 41.

Z góry dzięki za odp, dziwna sprawa, nowa drukarka (tusz zmieniałem z fabrycznego), tusz renomowanej firmy...

0 5
  • #2 14 Lut 2011 10:32
    endriuf
    Spec od drukarek

Zaschnięta dysza w kartridżu. Najprostszy domowy sposób to włożyć do letniej wody tak aby elektronika się nie zamoczyła, ew. potrzymać nad parą z czajnika. Tylko się nie poparz.

0
  • #3 14 Lut 2011 22:51
    rychu888
    Poziom 11  

Zastosowałem się do podpowiedzi (najpierw włożyłem do zakrętki od słoika z ciepłą wodą - trzymałem ok. 20 s, w tym czasie wypłynęło trochę tuszu do wody), niestety nic nie dało. Później próbowałem parą wodną (około 40 sekund), także brak rezultatu.

Jakieś inne pomysły/rady??
    Z góry dzięki.

0
  • #4 14 Lut 2011 23:59
    endriuf
    Spec od drukarek

Kup płyn udrożniający i włóż na godzinę lub dwie.

0
  • #5 15 Lut 2011 18:55
    konmaj
    Spec od drukarek

Jeżeli na chusteczce są wszystkie kolory i dają plamki o zbliżonej intensywności, podejrzewałbym uszkodzenie kartridża.

0
  • #6 26 Lut 2013 21:37
    Grzegorz Padyasek
    Poziom 10  

Witam.
    Mam podobny problem- nie drukuje niebieskiego i czerwonego. Canon Pixma MP450, nowa kaseta Black Point BPC 51.
    Jak się zakończyła sprawa? Co było przyczyną? Jaka może być przyczyna w moim przypadku?

0
  Szukaj w 5mln produktów