Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thermo top E, podłączenie dmuchawy Sharan VR6

marecki_ic 13 Feb 2011 22:38 3394 5
Relpol
    marecki_ic
    Level 2  
    Witam

Kupiłem i zamontowałem Webasto Thermo Top E do samochodu VW Sharan VR6 '97r. Wszystko działa świetnie, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie i jak podłączyć nawiew wnętrza (climatronic dwustrefowy). z wiązki od webasto zostały mi dwa kalbe czerwony i czarny puszczone razem. przypuszczam, że to od dmuchawy. na czarnym pojawia się napiecie po uruchomieniu pieca, na czerwonym nie mam nic, nawet masy. panel climatronica posiada 3 złącza: białe, czerwone i niebieskie, a każde z nich sporo kabli.

proszę o jakąś podpowiedź, lub schemat abym mógł dokończyć dzieło.

z góry wielkie dzięki.
  • Relpol
    marecki_ic
    Level 2  
    Dziekuję sp9svn

mam nadzieję że poradze sobie z tematem.

pozdrawiam
    marecki_ic
    Level 2  
    witam

po trwającej trochę czasu walce zwalczyłem temat instalacji webasto.
    i tak:
    aby podłączyć nadmuch do webasto potrzeba wpiąć się do czerwonej kostki climatronica w pij 18 (puste miejsce w kostce) przewodem z sygnałem tym samym co idzie z webasto do przekaźnika. po podłączeniu tego przewodu climatronik będzie wyświetlał HE po uruchomieniu webasto.
    trzeba również podłączyć przewód z przekaźnika (+ po uruchomieniu webasto) do przekaźnika nawiewu w aucie.
    przekaźnik ten znajduje się nad silnikiem dmuchawy (za poduszką pasażera, prawa strona nad tunelem nawiewu przekaźnik 114).
    Wpinamy się w cienki przewód nr 6 na kostce.
    i już wszystko powinno działać.
    :D
    teoretycznie proste,
    dzięki wszystkim, którzy pomogli rozwiązać problem.
    roberto160
    Level 1  
    Witam gdzie szukać tego przekaźnika, czy w diesel też on występuje

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Witam potrzebuje schemat lub opis podłączenia climatronika dogrzewacza sharan mk1 bo nie wiem w które kostki climatronika się wpiąć żeby po załączeniu dogrzewacza pracował też nawiew.
    Stuwka
    Level 11  
    Sharan mk1 98 1.9 tdi ten sam problem pin 4 zajęty pin 18 zajęty i dalej nie wiem gdzie podpiąć webasto. Dodam że na pinie 16 miałem kabel +12 climatronic działał ale nie złącza wentylatorów nawet jak na przekaźniku 114 dałem +12 na 6 pin ....