Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw Kina domowego?

Koen 13 Feb 2011 22:58 3159 12
    Koen
    Level 9  
    Witam, planuje zakup Amplitunera Pioneer VSX-820V-K oraz do niego
    Jamo S606 Hcs3 i Sub210. Mam już Blu-ray Panasonic DMP-BDT100, który dostałem przy zakupie Tv. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw będzie kontatybilny ze sobą?

Może macie swoje propozycje zestawu do 3500zl , który będzie posiadał dekodery dźwięku oraz obrazu 3D.

Pokój ma 18m2 , sprzętu chce używać pół na pól do muzyki/ filmów i gier.

Pozdrawiam
    Koen
    Level 9  
    Właśnie teraz przeczytałem :) Nic tylko namieszało mi w głowie i dało wiele do myślenia. Mógłbyś mi zaproponować jakiś zestaw Amplituner z pre out + wzmacniacz, gdyż nie za bardzo jestem w temacie ?
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Pablo1964
    Moderator
    Z pewnością z całością nie zmieścisz się w zakładanym budżecie. Proponuję na początek skoncentrować się albo na amplitunerze albo na wzmacniaczu. Nie bez znaczenia jest też to, na czym słuchałeś muzyki dotychczas?
    anarchista123
    Level 10  
    W Saturnie jest obecnie promocja i za niecałe cztery tysiące możesz dostac kino domowe firmy Denon, a więc raczej mało popularnej firmy.
    (Moc 5 x 110 W, dekodery: Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, automatyczna kalibracjaakustyki pomieszczenia Auto Setup, Auto Room EQ, Audyssey MultEQ, Audyssey DynamicE,4 wejścia i jedno wyjście HDMI 1.4a 3D, kompatybilność z sygnałem 3D) Denon AVR 1611/CONCEPT 6 ZESTAW KINA DOMOWEGO :)
    http://www.promoceny.pl/detail/saturn-denon-avr-1611-concept-6-zestaw-kina-domowego-51092/
    Koen
    Level 9  
    Pablo1964 Dotychczas w pokoju miałem podłączone 2 paczki Ldm pxp 515 subbasa własnej konstrukcji na Głośniku B&C 18NW100 8Ohm :) odstawiłem to do garażu i będę używał tylko do imprez. Wiec chciałbym kulturalnie słuchać muzyki, grać na Ps3 i oglądać filmy w 3D :)

A ile więcej musiałbym dołożyć ?

anarchista123
    Do 15 Lutego , poza tym to chyba jest sam amplituner?
    Sprzedaż Katowice i Tychy a mieszkam w Trójmieście:)
    Pablo1964
    Moderator
    W takim razie może na razie obejdzie się bez kupowania wzmacniacza. Kup najlepszy amplituner w granicach budżetu, koniecznie z wyjściem pre-out kanałów frontowych.
    Koen
    Level 9  
    "Najlepszy" to pojęcie względne. Według Ciebie jaki Amplituner by się nadał ?
    Pablo1964
    Moderator
    Napisałem "najlepszy w granicach budżetu". Dla mnie amplitunerem KD, na którym można już także posłuchać z przyjemnością muzyki, jest H/K AVR460. Ale ta granica dla każdego będzie inna.
    Koen
    Level 9  
    Dobrze się prezentuje tylko , ze ma mało wyjść Hdmi i nie ma 1.4a a takie potrzeba do 3d jak się nie mylę. Jaki Amplituner KD poleciłbyś w granicach 1500-1800zl ?
    Pablo1964
    Moderator
    Żadnego. Tylko w połączeniu ze wzmacniaczem. Ale podkreślam raz jeszcze - to jest kwestia indywidualnej oceny.
    Koen
    Level 9  
    To wtedy jaki w połączeniu ze wzmacniaczem? Nie znam się tyle na sprzęcie. Gdybym się znał to bym w ogóle tematu nie zakładał. Nie chce utopić kasy dlatego chciałbym , aby ten zakup był przemyślany.

Jeszcze pytanie odnośnie Jamo S606 , fronty maja głośnik wbudowany z boku. Ile taka kolumna powinna stać od ściany?
    Koen
    Level 9  
    Szperałem po necie i zdecydowałem się na taki amplituner :

Yamaha Rx-V767 B
    http://www.audioswiat.pl/go/_info/?user_id=925&lang=pl

Amplituner ten posiada wszystko czego potrzebuje , wyjście pre - out, duża ilość wejść Hdmi(6) jedno 1.4a do 3d , 2 wyjścia Hdmi oczywiście aktualne Dekodery dźwięku . Cena tez jest bardzo kusząca.

Co myślicie? warto?

I ponawiam pytanie odnośnie Jamo s606:

Fronty maja głośnik wbudowany z boku. Ile taka kolumna powinna stać od ściany?

Pozdrawiam