Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podaje do analizy Hdd odzyskiwanie danych

14 Lut 2011 10:48 1140 4
  • Poziom 2  
    No w sumie logicznie by było coś napisać.

Po zalaniu laptopa poszedł w nim dysk, chciałem wykorzystać inny dysk, którego wykorzystywałem jako zewnętrzny do tego żeby postawić na nim system i móc dalej pracować na tym laptopie.
    Wiec wprowadziłem plan w życie. I próbowałem zainstalować system tym dysku wykorzystując do tego płytki które dostałem z laptopem lenovo. Myślałem że przy instalacji będzie można wybrać partycję albo coś ale nic się nie dało a wszystkie dane z obu partycji które miałem wcześniej na tym dysku poszły z dymem. Instalacja się nie zakończyła bo okazało się że coś więcej poszło w laptopie po zalaniu niż sam dysk. Wiec ani danych które tam zarchiwizowałem ani nowego systemu.

Chciałem wykorzystać program Testdisc jedynie co dzięki niemu udało mi się odzyskać to część plików w totalnym bajzlu - (doc na których mi najbardziej zależało nie powróciły). Ten program okazał się za skomplikowany wiec szukałem dalej aż znalazłem opis programy DMDE, umieszczony przez Pana.

Więc postąpiłem zgodnie z opisem i liczyłem na cud ale więcej nic nie napisałem teraz się poprawiam.

Czy to ułatwia czy nie za bardzo.
    Pisze Pan w innym wątku że potrzebny jest scan NTFS, na razie jest on w trakcie.

A to co mi się marzy żeby znów były dwie partycje z dawnymi danymi.
  • Specjalista HDD Recovery
    Cóż nadpisałeś dane jak mniemam ponieważ raczej nie było tam partycji dwóch Lanevo przed instalacją jak mniemam ?
    Wpisać można partycje ppoprzednią ale czy to coś da wątpię.
    Plik w załączniku przywracający wpis partycji poprzedniej.
    Pamiętaj że nadpisałeś dane instalką Lanevo. Ona to zrobiła nowy podział partycji i wgrała dane na ten nowy podział.
  • Poziom 2  
    Nie, oczywiście nie było.
    Niestety nic to nie dało, ale jestem bardzo wdzięczny za pomoc.
    Odzyskam pliki ręcznie. Może jest jakiś program, który by mi to ułatwił żebym nie musiał dwa dni klikać na pliki ale żeby miały one nazwy takie jak miały na początku ?