Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siłownik elektryczny z dużym skokiem

14 Lut 2011 12:51 4209 8
  • Poziom 15  
    Witam.
    Poszukuję 6 sztuk siłowników elektrycznych ze skokiem około 20 cm do domowych zastosowań.
    Nie musi być silny, pasowałby taki od zamka centralnego w samochodzie, gdyby nie to, że tam max skok to 2 cm.
    Najlepiej na 24VDC. Inne też akceptowalne.

Jak nie znajdę takiego w przyzwoitej cenie, to rozważam też 10-krotne powiększenie skoku siłownika od centralnego poprzez koła zębate, ale mam problem żeby na necie znaleźć do tego podzespoły - gotowe zębatki. Możecie pomóc w doborze?

Może chłopaki, którzy się bawią robotami znają fajne patenty :-)

PS posiadam już silniczek od wycieraczek od malucha, ale problemem są jego duże rozmiary...
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Witam.
    Jeżeli masz dostęp do szrotu to za małą
    kwotę możesz nabyć mechanizm podnoszenia
    i opuszczania szyby (elektryczny).
    Po niewielkiej przeróbce masz dowolnej
    długości siłownik
  • Poziom 15  
    Dziękuję za podpowiedź. Dobry pomysł, 5 minut temu w rozmowie też na niego wpadliśmy :-)
  • Poziom 31  
    A jak nie podpasuje to na allegro są linoiwe siłowniki elektryczne. Ceny zaczynają się od ok 100 zł za sztukę.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Większość mechanizmów szyb, to duże, przestrzenne konstrukcje.
    Elektryczny siłownik łóżka.
    Lewarek samochodowy i silnik napędzający.
    Rura z umieszczonym elementem gwintowanym na jednym końcu i wchodzący w nią pręt gwintowany.
  • Poziom 15  
    Powstal jeszcze inny pomysl.

Elektromagnes.

Generalnie chce sterowac automatycznie spryskiwaczami do podlewania kwiatow. Moze sie to odbyc przez raczke lub pzry rozebranym spryskiwaczu poprzez sciesnianie 3-4cm sprezyny.
  • Poziom 31  
    W doniczce czy w ogrodzie ? Nad jedna doniczką od lewej do prawej ? Czy nad rzędem doniczek ? Czy nad skrzynką wzdłuż długości ? Czy na grządce ? Ale znów wzdłuż czy w poprzek ? Czy z pod ziemi ? Dozujesz informacje jakby to był jakis super tajny projekt NASA. Sprecyzuj problem raz a dobrze. Spryskiwacze powinny się wysuwać same pod naporem ciśnienia wody. Ty tylko załączasz dopływ wody.
    Ale czego tobie potrzeba i do czego ? Kto to wie...
  • Poziom 15  
    Obiekt : mini szklarnia regalowa, 3-pietrowa. Najprawdopodobniej beda tam roslinki sadzone w korytach z ziemia.
    Chce zastosowac sterownik plc z wejsciami analogowymi na 3 czujniki wilgotnosci i temperatury. Wiem ze to duzo,ale chce cos zrobic na wzor ukladu modelowego.
    rozwazalem prace pompki, ale zalezy mi aby bylo dobre zraszanie, a w takim przypadki potrzeba bedzie wysokie cisnienie na 3 rozne obiegi. Takie odpowiednie cisnienie wytwarza tez raczka od spryskiwaczy i dlatego zrezygnowalem z pompki np takiej od filtru akwarium (na oko za slaba wydajnosc).

Chcialbym aby wszystko wygladalo schludnie bo bedzie stalo w mieszkaniu. Dlatego zalezy mi na niewielkich wymiarach.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ale kombinujesz! Poszukaj jakiejś pompki, choćby od spryskiwacza samochodowego, lub mocniejszą, od spryskiwacza reflektorów, a potem jakiś system doprowadzający wodę do roślinek (nawet nie chcę wiedzieć, co to będzie ;) ). Mało to ogrodowego osprzętu?