Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder HD + Spliter CYFRA (HD)

1947 14 Lut 2011 13:34 58960 48
  • #1 14 Lut 2011 13:34
    1947
    Poziom 9  

Witam.

Kupiłem sobie 2 telewizory full HD (Panasonic Viera TX-P42G20E) na jednym z nich odbieram legalnie cyfre + z tunera FERGUSON 6600. Chciałbym podzielić sygnał na obydwa telewizory tak zebym mogl odlgadac w jakosci full HD na tym drugim i w przyszłości (jak zmienie Fergusona na coś innego) na tym pierwszym.
    Nie zabardzo się znam na tym wszystkim w związku z czym mam pytania do was:

- Jaki kupić dekoder to tego drugiego telewizora full HD zeby ogladac programy w wys. jakosci? najlepiej z wyjsciem HDMI

- jaki kupić spliter zeby ogladac kanaly w wysokiej jakosci ? (zeby dzialal tez z tym Fergusonem 6600 od pierwszego TV)

- Jaki kupić konwerter? mam jeden talerz i podpięty pod niego pojedynczy konwerter z dwoma wyjściami (chyba to sie HotBirt nazywa ) a drugi mam konwerter (Hotbirt+Astra) ale odłączony bo miał jedno wyjście tylko.

odległość od telewizorów to ok 15m kabla (sąsiednie pokoje)

pozdrawiam

2 29
  • Mitronik
  • #2 15 Lut 2011 00:49
    acton777
    Poziom 15  

Dokup opcję Multiroom z Cyfry, do tego dekoder Sagemcom HD i na początek Ci wystarczy.

Jeśli masz konwerter Twin, to nic więcej nie potrzebujesz.

0
  • Mitronik
  • #3 17 Lut 2011 00:38
    mihal2002
    Poziom 43  

Dekoderów HD jest dużo na rynku i ciężko coś Ci podpowiedzieć. Jednym z tańszych jest Ferguson Ariva 100E. Musisz określić się co do ceny.
    Spliter to popularny Medium IV bardzo dobrze działa ze wszystkimi dekoderami oprócz Sagemcoma oferowanego przez C+, z którym tylko Clone+ na razie działa.
    Konwerter może zostać ten co masz lub możesz dokupić monoblock twin. Ale też nie napisałeś jaką dużą antenę posiadasz.

0
  • #4 17 Lut 2011 12:23
    1947
    Poziom 9  

Witam. Na dekoder chce wydac max około 400zł nie więcej. (czytałem trochę o Optibox HD albo Opticum X403 P ale sam nie wiem co wybrać) spliter zastanawiam się czy kupić kablowy czy bezprzewodowy. Oglądałem tego Clone ale bardzo drogi i chyba zdecyduję się na coś w wersji kablowej tylko nie wiem jeszcze co.

Antene posiadam największą jakie są (chyba 90cm o ile sie nie myle)

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

-1
  • #6 18 Lut 2011 17:04
    1947
    Poziom 9  

mihal2002 napisał:
    Opticum X403P może być. Co do splitera to medium IV lub droższy blueline.

Spliter polecali mi ATMEL SMALL II nie wiem który bedzie lepiej współpracował z tymi dekoderami Opticum HD X403P? (chodzi mi o szybkosc przelaczania kanalow i o obraz HD)

0
  • #8 18 Lut 2011 20:25
    1947
    Poziom 9  

mihal2002 napisał:
    Splitery działają jednakowo. Szybkość przełączania i odbiór HD nie ma nic do splitera.

Czyli bez znaczenia który kupie: ATMEL SMALL II, MEDIUM IV czy BLUELINE ? pozdrawiam

0
  • #9 19 Lut 2011 16:57
    mik11111
    Poziom 2  

mihal2002 napisał:
    Sagemcoma oferowanego przez C+, z którym tylko Clone+ na razie działa.

mógłby kolega podrzucić jak zmusić do współpracy Sagemcom ds187 i Clone+.
    Szukam trzeci dzień :( :x :cry:

0
  • #10 22 Lut 2011 10:47
    acton777
    Poziom 15  

To, że SagemCOMy działają, ze splitterem, możesz wrzucić między bajki. Dzwoniłem do producenta Clone+ i RF, usłyszałem: "znamy problem, pracujemy nad tym, by nasze splittery współpracowały z tym dekoderem, lecz nie wiadomo kiedy to nastąpi..."

1
  • #12 03 Maj 2011 02:48
    mik11111
    Poziom 2  

Idzie nowe!

"Dodatkowo, w związku z licznymi zapytaniami na temat tunera Sagemcom HD, producent Clone+ poinformował, że najnowsza wersja oprogramowania pojawi się 2 maja br. Soft pozwoli na obsługę tunera Sagemcom HD w konfiguracji z innymi dowolnymi tunerami dostępnymi na rynku. Clone+ z nowym oprogramowaniem stanie się jedynym splitterem, obsługującym Sagemcom HD bez ograniczeń."

NARESZCIE :D:D:D

0
  • #13 03 Maj 2011 14:47
    acton777
    Poziom 15  

Skąd to info? może jakieś źródło?

0
  • #15 04 Maj 2011 12:24
    acton777
    Poziom 15  

2 maja minął, zapytałem, odpowiedź brzmiała "na dniach powinien pojawić się najnowszy soft...". Mam nadzieję, że to naprawdę zagra i nie będzie problemów, ani Cyfra, czegoś nie namiesza, bo bardzo mi zależy aby chociaż jeden splitter działał z SagemCom'em.

0
  • #16 06 Maj 2011 11:22
    mik11111
    Poziom 2  

Cytat:
    Skąd to info? może jakieś źródło?

SATKURIER
    Link

Jeszcze nie wypuscili, ale to lada dzien.

0
  • #17 14 Maj 2011 15:18
    acton777
    Poziom 15  

Lada dzień.... Za słabych informatyków zatrudnili, by to uruchomić. Myślę, że tam jest potrzebny facet, na którego ich niestety nie stać. Szkoda, myślałem, że coś się ruszy z tymi pi*%nymi Sagemami, ale czuję, że nic z tego.

0
  • #18 08 Cze 2011 10:57
    Arek_D
    Poziom 11  

Jak mam dwa SEAGEMCOM DSI87 (drugi kupiłem specjalnie aby mieć taki sam jak wziąłem z cyfry) i dzwoniłem do nich kilka razy - nadal jest problem z obsługą i nadal nie wiedzą kiedy będzie to działało - a najnowszy sof (2.7) z 19 maja 2011 nie działa wcale - jest jeszcze gorzej niż na poprzednim 2.4 (wtedy chociaż jeden z tunerów działał).
    Zastanawiam się czy ich nie sprzedać i kupić coś co będzie na pewno działać- tylko co ?

0
  • #19 28 Cze 2011 11:34
    AndyG
    Poziom 10  

DS187 paruje kartę C+ z sobą generując niepowtarzalny klucz sesji.
    Transmisja jest więc szyfrowana.

0
  • #20 02 Lip 2011 17:18
    mieszko I
    Poziom 18  

Czytaj tu >> Koniec sharingu w Cyfrze +?! Karty C+ parowane, koniec sprzedaży modułów CI

... Parowanie kart

Jak informują użytkownicy na forach dyskusyjnych w sieci - abonenci CYFRY+ decydujący się na odbiornik Sagemcom DSI87 otrzymują nowe procedury aktywacji kart. Zostają one sparowane z odbiornikiem (póki co tylko z tym modelem). W efekcie nie jest możliwe wykorzystanie takiej karty w innych odbiornikach oraz w splitterach kart. Jeśli do oglądania nie będzie się wykorzystywać dekodera Sagemcom - karta nie zostaje sparowana i można z niej korzystać w dowolnym sprzęcie.

Sagemcom DSI87 współpracuje wyłącznie z kartami w wersji Nagra Media Access określanej potocznie jako Nagravision 3, w efekcie jeśli karta nie zostanie zdalnie zaktualizowana - nie współpracuje z dekoderem. ... :|

Co do wersji karty i cytatu z końca artykułu:
    ... W trakcie aktywacji karta aktualizuje się do nowej wersji ROM opisanej w menu jako DNASP400 RevI45.
    Póki karta jest widziana jako DNASP400 RevI41 - może współpracować ze splitterami i innymi dekoderami, ale nie zadziała z Sagemcom DSI87. ...

Ja mam już kartę DNASP400 RevI45 i karta działa bez problemowo z dekoderami:
    - PACE PVR HD HDS 7241/91
    - Sagemcom DSI87
    jak również z Clone+ Home Edition 150 .
    Lecz po osadzeniu jej w Clone+ działa tylko PACE a w SagemCom świeci się tylko czerwona dioda :|

0
  • #21 23 Gru 2011 08:13
    Arek_D
    Poziom 11  

Jest nowy soft na stronie clone+ do sagemcom'a - podobno już działa.

0
  • #22 11 Sty 2012 18:56
    damian389
    Poziom 2  

podobno ja kupilem dzis i Clone+ i nie dziala na Sagemcom DSI87 a podobno mial juz dzialac tzn gra z 2-3 minuty i pisze brak karty.Dodam ze Spliter ma aktualizacje z Grudnia 2011 roku i nic.Czekam na jakies poprawki

0
  • #23 12 Sty 2012 16:50
    Mizuki
    Poziom 7  

Witam chciałbym podłączyć się do tematu ponieważ chciałbym podzielić moją cyfrę na 3 TV jak najniższym kosztem. Jaki spliter polecacie może być nawet przewodowy i jakie dekodery ? Na HD mi nie zależy ale jak macie jakaś propozycje to będe wdzięczny.

0
  • #24 12 Sty 2012 20:00
    damian389
    Poziom 2  

Dekodery to Ariva 120 Combo dzialaja ze spliterami i maja HD ja mam 3 Arivy .
    Ostatnio instalowalem znajomym POWER3 i działal sa jeszcze tansze splitery jakis Medium IV ale to nie wiem co to jest
    A jesli nie chcesz HD

0
  • #25 12 Sty 2012 21:45
    Mizuki
    Poziom 7  

Chyba kupie tego power3 tylko jeszcze jakie dekodery kupic ? Bo mam sagema a ten ponoc nie dziala ?

0
  • #26 25 Lut 2012 16:11
    damian389
    Poziom 2  

tak sagem nie dziala .
    Kupilem Dekodery to Ariva 120 dzialay 2 miesiace obydwa padly.Wyslalem na gwarancje do Fergusona i czekam juz 3 tydzien masakra jakas.
    Nie polecam

0
  • #27 29 Lut 2012 18:40
    33bartek33
    Poziom 2  

Witam
    Proszę o pomoc jaki tuner hd sam wgrywa sobie listę z programem cyfry + tak samo jak robi to oryginalny tuner cyfry +. Mam sagem HD i spliter ale one nie działają i chce kupić tuner HD z samodzielnym wgraniem sobie listy
    dzięki za podpowiedz

0
  • #28 06 Lip 2012 10:56
    Emanz
    Poziom 2  

Ja mam Ariva 210 , Philips PVR i nawet stary Pace (poprzez Clone+) i na wszystkich bez progblemu wczytują się listt progamów

0
  • #29 15 Wrz 2012 15:51
    misio1945
    Poziom 8  

33bartek33 napisał:
    Witam
    Prosze o pomoc jaki tuner hd sam wgrywa sobie liste z programem cyfry + tak samo jak robi to orginalny tuner cyfry +. Mam sagem hd i spliter ale one nie działaja i chce kupic tuner hd z samodzielnym wgraniem sobie listy
    dzieki za podpowiedz

witam, uporałeś się z tym problem, bo jak nie to kup splieter clone+/drogi bo bezprzewodowy/ lub tańszy pasuje niemal do każdego dekodera cyfry i ten nazywa się MEDIUM IV, daje mozliwość do 4 tunerków, chodzi super w HD, możesz na każdym ustawić sobie sam osobną listę...

powodzenia

Dodano po 5 [minuty]:

Mizuki napisał:
    Witam chciałbym podłączyć się do tematu ponieważ chciałbym podzielić moją cyfrę na 3 TV jak najniższym kosztem. Jaki spliter polecacie może być nawet przewodowy i jakie dekodery ? Na HD mi nie zależy ale jak macie jakaś propozycje to będe wdzięczny.

Witam, KUP spliter MEDIUM IV SUPER DZIAŁA i co ważne jest wsparcie producenta.

0
  • #30 10 Paź 2012 09:48
    nintas
    Poziom 2  

sagem nie działa z tym clone+ albo działa ale zawiesza się zaraz...i w tym momencie mój inny dekoder podłączony pod spliter nie otrzymuje uprawnień, przez sagem

0