Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT 7125 wymiana fartuch

kosamark 14 Lut 2011 13:44 3597 3
  • #1 14 Lut 2011 13:44
    kosamark
    Poziom 8  

Witam.Mam taki problem a mianowicie muszę wymienić w mojej pralce Whirlpool AWT 7125 fartuch i nie wiem jak się do tego zabrać.W mojej pralce dostęp do bębna otwiera się od góry.Może ktoś mi coś podpowie jak to zrobić i ewentualnie gdzie mogę zamówić taki fartuch.pozdrawiam

0 3
  • #2 14 Lut 2011 18:58
    vector40
    Poziom 13  

Powiem tak, robiłem to wielokrotnie ostatnio w boschu ,ale tam jest to dosyć łatwe bo ściąga się obudowę przodu pralki,natomiast w Twoim przypadku najlepiej w pierwszej kolejności jest zdemontować fartuch z obudowy przodu(tam jest taki drut z zaprasowanymi końcówkami plastikowymi ,później o góry przesuń bęben maksymalnie w tył tylko ostrożnie i zablokuj go najlepiej kawałkiem drewna,wówczas będziesz miał więcej przestrzeni i może się da tak wymienić fartuch. Druga opcja to wyciągnięcie przedniej obudowy kotła wraz z obciążnikiem,tylko trzeba poluzować obręcz ,wada tego sposobu jest taka że nie jest tak w pojedynkę łatwo potem założyć obręcz,dochodzi jeszcze sposób umiejętnego demontażu ,bo jest tam taka uszczelka na krawędzi kotła na która trzeba uważać ,gdy ją ponownie montuje czyszczę ją i smaruję lekko budaprenem na powierzchni która łączy się z drugim elementem. Trzecia to wyciągnięcie kotła ale nie sądzę że jest to w tym przypadku ostateczność ,w pierwszej wersji powinno się udać ,uważaj na wyłącznik w drzwiach ,aby go nie uszkodzić ,to najlepiej go zdemontować wcześniej i przy przesuwaniu kotła w tył ściągnąć tylną osłonę

0
  • #4 14 Lut 2011 21:53
    kosamark
    Poziom 8  

Patrząc na te rysunki co mi @honorarac wysłał to myślę że wystarczy tylko górę zdemontować - jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie sprostować. A może wiecie gdzie mogę zakupić ten fartuch bo w serwisie powiedzieli mi że kosztuje 130 zł.?? + robocizna co razem wyniesie mnie około 240 zł. dla tego może sam bym to wymienił.

0