Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Whirlpool AWT 7125 wymiana fartuch

kosamark 14 Feb 2011 13:44 4032 3
Bosch
    kosamark
    Level 9  
    Witam.Mam taki problem a mianowicie muszę wymienić w mojej pralce Whirlpool AWT 7125 fartuch i nie wiem jak się do tego zabrać.W mojej pralce dostęp do bębna otwiera się od góry.Może ktoś mi coś podpowie jak to zrobić i ewentualnie gdzie mogę zamówić taki fartuch.pozdrawiam
  • Bosch
    vector40
    Level 14  
    Powiem tak, robiłem to wielokrotnie ostatnio w boschu ,ale tam jest to dosyć łatwe bo ściąga się obudowę przodu pralki,natomiast w Twoim przypadku najlepiej w pierwszej kolejności jest zdemontować fartuch z obudowy przodu(tam jest taki drut z zaprasowanymi końcówkami plastikowymi ,później o góry przesuń bęben maksymalnie w tył tylko ostrożnie i zablokuj go najlepiej kawałkiem drewna,wówczas będziesz miał więcej przestrzeni i może się da tak wymienić fartuch. Druga opcja to wyciągnięcie przedniej obudowy kotła wraz z obciążnikiem,tylko trzeba poluzować obręcz ,wada tego sposobu jest taka że nie jest tak w pojedynkę łatwo potem założyć obręcz,dochodzi jeszcze sposób umiejętnego demontażu ,bo jest tam taka uszczelka na krawędzi kotła na która trzeba uważać ,gdy ją ponownie montuje czyszczę ją i smaruję lekko budaprenem na powierzchni która łączy się z drugim elementem. Trzecia to wyciągnięcie kotła ale nie sądzę że jest to w tym przypadku ostateczność ,w pierwszej wersji powinno się udać ,uważaj na wyłącznik w drzwiach ,aby go nie uszkodzić ,to najlepiej go zdemontować wcześniej i przy przesuwaniu kotła w tył ściągnąć tylną osłonę
  • Bosch
    kosamark
    Level 9  
    Patrząc na te rysunki co mi @honorarac wysłał to myślę że wystarczy tylko górę zdemontować - jeżeli jestem w błędzie to proszę mnie sprostować. A może wiecie gdzie mogę zakupić ten fartuch bo w serwisie powiedzieli mi że kosztuje 130 zł.?? + robocizna co razem wyniesie mnie około 240 zł. dla tego może sam bym to wymienił.