Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra 32 - problem z manipulatorem INT-KLCD-GR INT-K

marcysieczek 14 Lut 2011 13:45 5603 2
  • #1 14 Lut 2011 13:45
    marcysieczek
    Poziom 10  

Witam
    Od niedawna jestem posiadaczem alarmu i jeszcze mało wiem w temacie. Wykonawca robót remontowych przeciął mi właśnie w ścianie przewód od instalacji - 2 kable 10 żyłowe idące w kierunku okna z kontaktronem. Kable naprawiłem łącząc odpowiednie kable (kolory), ale skutkiem awarii nie działa prawidłowo manipulator jednej ze stref - klawiatura jest niepodświetlona, nie można nić na niej wpisać, nic nie 'pika'.
    Na wyświetlaczu jest tylko godzina - manipulator nie żyje.
    Dzwoniłem do Satela i powiedziano mi, że jest uszkodzony manipulator lub centrala zgubiła jego adres.
    Proszę o pomoc co mogę zrobić w tej sytuacji - prostym językiem jeśli można.
    Pozdrawiam

• #2 14 Lut 2011 14:04
    humek
    Poziom 32  

Witaj! Po pierwsze musisz sprawdzić czy masz dobre -całe przewody łączące manipulator z centralą .Musisz mieć + zasilania , Minus zasilania i 2 przewody "cyfrówki" DATA i CLK, bez nich klawiatura żyć nie będzie . Jesli Ci się wyświetla coś (godzina ) to zasilanie raczej jest natomiast nie masz CLK lub DATY. Najpierw jednak powinieneś sprawdzić czy centrala "widzi" Twój manipulator .W tym celu wchodzisz z dobrej klawiatury kodem MASTER w menu i zaznaczasz w takiej rubryce "dostęp serwisu" kilka godzin potrzebnych Ci na grzebanie w menu instalatora, zatwierdzasz to # i wychodzisz . Potem musisz wklepać kod instalatora (jesli go znasz ) i przesuwając strzałkami góra /dół znależć tryb serwisowy i w niego wejść #. Potem w trybie wejsć w sprzet - klawiatury -identyfikacja klawiatur # i zobaczyć ile klawiatur Ci centrala wyświetli Potem # gwiazdka wycofać się z Menu instalatora i klawiszem 1 zatwierdzić zmiany (centrala sama będzie ciebie putała - prowadziła za rączkę.Wtedy to ta martwa klawiatura powinna ożyć. Jesli nie to masz na 100% uszkodzone kabelki lub uszkodzony manipulator. Ja bym na twoim miejscu sprawdził kable (np. omomierzem czy sa drozne (CLK i DATA) Wczesniej wypinajac akumulator i zasilanie centrali (wyjmujac bezpiecznik na transformatorze lub wyłaczajac bezpiecznikiem w domu obwód zasilania centrali. Potem dopiero sobie kabelki przedzwaniał.Załaczenie odwrotnie : najpierw akumulator wpinasz -nic sie nie dzieje i potem sieć -zasilanie centrali i wszystko powinno "wstać" jesli nie czujesz się na siłach to wezwij instalatora znajacrego integrę.

• #3 14 Lut 2011 22:12
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

albo po prostu źle połączyłeś uszkodzone kable (źle rozszyte)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME