Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Optex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 32 - problem z manipulatorem INT-KLCD-GR INT-K

marcysieczek 14 Feb 2011 13:45 7901 2
    marcysieczek
    Level 10  
    Witam
    Od niedawna jestem posiadaczem alarmu i jeszcze mało wiem w temacie. Wykonawca robót remontowych przeciął mi właśnie w ścianie przewód od instalacji - 2 kable 10 żyłowe idące w kierunku okna z kontaktronem. Kable naprawiłem łącząc odpowiednie kable (kolory), ale skutkiem awarii nie działa prawidłowo manipulator jednej ze stref - klawiatura jest niepodświetlona, nie można nić na niej wpisać, nic nie 'pika'.
    Na wyświetlaczu jest tylko godzina - manipulator nie żyje.
    Dzwoniłem do Satela i powiedziano mi, że jest uszkodzony manipulator lub centrala zgubiła jego adres.
    Proszę o pomoc co mogę zrobić w tej sytuacji - prostym językiem jeśli można.
    Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Optex
    humek
    Level 32  
    Witaj! Po pierwsze musisz sprawdzić czy masz dobre -całe przewody łączące manipulator z centralą .Musisz mieć + zasilania , Minus zasilania i 2 przewody "cyfrówki" DATA i CLK, bez nich klawiatura żyć nie będzie . Jesli Ci się wyświetla coś (godzina ) to zasilanie raczej jest natomiast nie masz CLK lub DATY. Najpierw jednak powinieneś sprawdzić czy centrala "widzi" Twój manipulator .W tym celu wchodzisz z dobrej klawiatury kodem MASTER w menu i zaznaczasz w takiej rubryce "dostęp serwisu" kilka godzin potrzebnych Ci na grzebanie w menu instalatora, zatwierdzasz to # i wychodzisz . Potem musisz wklepać kod instalatora (jesli go znasz ) i przesuwając strzałkami góra /dół znależć tryb serwisowy i w niego wejść #. Potem w trybie wejsć w sprzet - klawiatury -identyfikacja klawiatur # i zobaczyć ile klawiatur Ci centrala wyświetli Potem # gwiazdka wycofać się z Menu instalatora i klawiszem 1 zatwierdzić zmiany (centrala sama będzie ciebie putała - prowadziła za rączkę.Wtedy to ta martwa klawiatura powinna ożyć. Jesli nie to masz na 100% uszkodzone kabelki lub uszkodzony manipulator. Ja bym na twoim miejscu sprawdził kable (np. omomierzem czy sa drozne (CLK i DATA) Wczesniej wypinajac akumulator i zasilanie centrali (wyjmujac bezpiecznik na transformatorze lub wyłaczajac bezpiecznikiem w domu obwód zasilania centrali. Potem dopiero sobie kabelki przedzwaniał.Załaczenie odwrotnie : najpierw akumulator wpinasz -nic sie nie dzieje i potem sieć -zasilanie centrali i wszystko powinno "wstać" jesli nie czujesz się na siłach to wezwij instalatora znajacrego integrę.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    albo po prostu źle połączyłeś uszkodzone kable (źle rozszyte)