Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dziwne dźwięki w PHILIPSIE

ptr139 22 Oct 2004 13:52 1275 6
    ptr139
    Level 11  
    Mam problem z telewizorem PHILIPS 25PTcośtam.
    Od pewnego czasu z telewizora wudobywa się dziwnu dźwięk, takie ciągłe brzęczenie. Wiem na pewno, że ma to związek z obrazem, bo natężenie tego brzęczenia jest różne w zależności od ustawień obrazu:
    i tak: gdyoglądam normalnie telewizor to brzęczenie utrzymuje się na stałym poziomie głośności, natomiat zmienia się gdy zmieniam tryb obrazu, gdy go zwężam cichnie prawie całkowicie, a gdy go poszerzam jest już dość głośny. Nie umiem tego wytłumaczyć bardziej fachowo.Pomocy
    Adix
    Level 20  
    zwężasz w pionie czy poziomie? - czesto brzeczą cewki odchylające 50Hz. Piski lub świerszcze to trafo W.N. lub przetwornica. Jakie to chassis??
    ptr139
    Level 11  
    zwężam w poziomie,a co do chałasu, to nie jest pisk , bardziej trzeszczenie
    ptr139
    Level 11  
    postaram się odpowiedzieć wieczorem, bo w tej chwili nie mam przed sobą nic ską mógłbym to wyczytać
    ptr139
    Level 11  
    typ TV 25PT4456/48 jeszcze inne cyferki jakie znalazłem L9.1E AA
    czy to o to chodziło?
    paw2501
    Level 22  
    Witam!
    w tych modelach lubiły brzęczec tez cewki odchylające,ale moze to byc rowniez cewka liniowosci.jak masz trochę pojecia o tv to odkręc tylną pokrywę i obsłuchaj co dokładnie brzęczy.jak to tylko cewki na płycie to mozesz je wylutować i zalac w żywicy epoksydowej.Po pełnym wyschnieciu wlutuj je na swoje miejsce i po brzęczeniu.

............................
    pozdrawiam