Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wykrywa monitora jako PnP tylko Inny niż PnP

14 Lut 2011 16:52 21443 8
  • Poziom 7  
    Witam. Mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu Windowsa 7 nie wykrywa monitora jako "Rodzajowy monitor PnP" tylko "Rodzajowy monitor inny niż PnP". W ustawieniach rozdzielczości ekranu pokazują się rozdzielczości, których nigdy wcześniej nie miałem a domyślną rozdzielczością jest 1024x768 zamiast 1280x1024 (I tej rozdzielczości w ogóle nie ma do wyboru). Za pierwszym razem gdy zainstalowałem Windowsa 7 było wszystko ok, nie musiałem instalować żadnych sterowników, a gdy pojawił się ten problem z monitorem to po przeczytaniu kilku podobnych tematów na forach tak jak w nich radzili pobrałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i płyty głównej ale to i tak nic nie pomogło. Po pobraniu owych sterowników ustawiłem w panelu sterowania NVIDIA rozdzielczość 1280x1024 i niby wszystko wygląda ok, ale tylko tak wygląda. W ustawieniach rozdzielczości na pulpicie dalej wyświetla się monitor jako "Rodzajowy monitor inny niż PnP" a ponadto w grach nie mogę ustawić rozdzielczości takiej jak ustawiłem w panelu NVIDIA czyli 1280x1024. Nie mogę też znaleźć sterowników do monitora. A to mój sprzęt (słaby bo słaby ale jest ;P) :
    Monitor AOC F1770 17'
    Karta Graficzna: Nvidia GeForce 7300GS
    płyta główna: Nvidia nForce C51GM-M V: 1.0
    pamięć RAM 3GB DDR2 800Mhz
    Zasilacz 400W
    Mam również podłączone 2 dyski z których każdy ma po 200GB ale nie wiem czy to ma coś do znaczenia z tym monitorem. Z góry dziękuję za porady.
  • Spec od komputerów
    Dodawałeś sterownik monitora ręcznie?
    Ew może z monitora wyparowało EDID - da się to naprawiać np tak.
  • Poziom 7  
    Ręcznie zainstalować sterowniki ? Czyli masz na myśli tak: Menedżer urządzeń>Monitory>Rodzajowy monitor inny niż PnP>Aktualizuj oprogramowanie sterownika? To brałem żeby wyszukało automatycznie w necie a później w kompie ale nadal bez zmian. Brałem również Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania i wybierałem urządzenie z listy sterowników na komputerze. Tam co prawda jest do wyboru "Rodzajowy monitor PnP" ale to nic nie zmienia. Ta nazwa tylko wyświetla się w menedżerze urządzeń jak na nią przestawię a w rozdzielczościach ekranu wtedy monitor jest podpisany jako Urządzenie wyświetlające na: VGA i nadal nie mam tych normalnych rozdzielczości do wyboru.
    A z tym linkiem co podałeś to co ja mam zrobić? Pobrałem wszystkie pliki z tej strony ale nie wiem gdzie je wkleić itd. Jestem zielony w tych sprawach.
  • Spec od komputerów
    Nic nigdzie nie wklejaj, przeczytaj to co masz napisane na stronie i sie do tego zastosuj. Wszystko masz dokladnie opisane.
  • Poziom 7  
    Faktycznie tak jak napisał Platon - EDID nie ma u mnie w systemie. W ogóle nie posiadam folderu 'CurrentControlSet'. I z tego co jest napisane tutaj http://blog.komeil.com/2008/06/fixing-edid-dvi-monitors-no-signal.html jedyną możliwością jest podczepienie monitora do innego sprawnego komputera i skopiowanie z niego EDID, a następnie wkleić go do mojego systemu. Nie można tego zrobić jakoś inaczej ?
  • Spec od komputerów
    Wystarczy, ze ktos kto ma taki sam monitor zgra Ci potrzebne dane.

Wpisz w wyszukiwarce na forum: AOC F1770 i zapytaj osob, ktore pisaly o tym monitorze czy jeszcze go maja i czy moga zgrac.
  • Poziom 7  
    W sumie racja. A jeśli kupiłbym nowy monitor to problem sam by się rozwiązał po zainstalowaniu na nowo win 7 ?
  • Spec od komputerów
    Pewnie tak skoro problem dotyczy monitora. Dla pewnosci mozesz podlaczyc na probe inny i sprawdzic.
  • Poziom 7  
    Kupiłem nowy monitor Acer X203H i problem zniknął, jestem zadowolony z zakupu monitora :). Jest lepiej niż było wcześniej, dzięki za pomoc. Do zamknięcia :)