Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpiecznik rozrusznika Peugeot Boxer

14 Lut 2011 17:21 12235 12
  • Poziom 9  
    Witajcie

Gdzie w Boxerze znajdę bezpiecznik rozrusznika?

Miałem awarię: auto postawiłem na parkingu, a nastepnego dnia nie chcialo odpalic. Rozrusznik zero reakcji, tylko takie pstrykniecie przy kreceniu kluczykiem.

Zawiozlem na serwis, tam stwierdzili, ze przymarzl rozrusznik i spalilo bezpiecznik.
    Gdzie jest ten bezpiecznik w Boxerze? Zebym nastepnym razem nie musial placic w serwisie.

Auto rocznik 2008.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 36  
    Coś Cię w banię chyba robili...
  • Poziom 9  
    Możesz rozwinąć swoją myśl ?
  • Poziom 36  
    Pomyśl. Bezpiecznik jest spalony, a rozrusznik pstryka. To w końcu spalony, czy nie? W ogóle - bezpiecznik rozrusznika - z reguły nie ma takowego. No i jeszcze jedno - ile razy w życiu zamarzł Ci rozrusznik? W czymkolwiek.
  • Poziom 9  
    Aha, czyli nie masz bladego pojęcia i bierzesz to na "chłopski rozum" ;) Tak po Polsku bardzo....

Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie z Boxerami, albo podobnym wehikułem ? Potrzebuję fachowej opinii.

Dodano po 47 [minuty]:

Ok, wiem coś więcej... ten koleś z obsługi klienta w serwisie popieprzył terminologie. ALTERNATOR zamarzł !!! Spaliło bezpiecznik i auto stoi...

Trzeba grzać suszarką następnym razem... nie mam słów...

Dodano po 29 [sekundy]:

PS. Sprawa tego bezpiecznika wciąż aktualna... który to?
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Bezpiecznik jest na klemie akumulatora,akumulator pod dywanikami w kabinie.Bezpieczników dużej mocy jest kilka między innymi od rozrusznika.Jeżeli robiłeś to w serwisie problem nie powinien się powtórzyć.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Od rozrusznika siedzi bezpiecznik 250A na klemie plusowej akumulatora który znajduje się pod nogami.
  • Poziom 9  
    viper555 napisał:
    Bezpiecznik rozrusznika Peugeot Boxer

Nie rozumiem.... :(
  • spec od auto-elektro
    Piszesz o alternatorze to masz bezpiecznik od alternatora pewnie nie miałeś ładowania i wyczerpany akumulator dlatego pstrykał rozrusznik.P
  • Poziom 9  
    viper555 napisał:
    Piszesz o alternatorze to masz bezpiecznik od alternatora pewnie nie miałeś ładowania i wyczerpany akumulator dlatego pstrykał rozrusznik.P

Może i jestem "lewy" technicznie... ale na Twoim zdjęciu widze cztery prostokąty, z czego jeden w czerwonej obwolucie. Mam zgadywać co to oznacza? Spoko... ale nie o kalambur prosilem :)

W kwestii diagnozy prosze doczytać mój trzeci post. Już podałem diagnozę awarii.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    obok akumulatora - obok plusowej klemy, CAL4 a wymieniane byly na wyzszej wartości CAL5