Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telewizor LCD 40 " LED

14 Feb 2011 18:29 4978 4
  • Level 8  
    przymierzam się do zakupu telewizora koszt tak do 3.000 złotych jaki telewizor polecacie ma być:
    - Led 40"
    - USB i możliwość odtwarzania filmów
    - możliwość połączenia do internetu WiFi, ETHERNET,
    - mile było by możliwość nagrywania na USB
    - Funkcja PIP
    - wejście do komputera 15 pin

Mam na oku 3 firmy: Samsung, SHARP, Philips

To są moje wybory:
    SAMSUNG
    Link ue40c6000
    Link ue40c6500
    Link ue40c6510

PHILIPS

Link 40pfl7605h <-- Jest droższy ale czy warto płacić więcej niż samsung

Każda pomoc przydatna. Dzięki....
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Ja bym proponował rozważyć zakup SAMSUNGA UE40C6700, jeśli matryca koniecznie musi być podświetlana diodami LED. Jest on lepszy od modeli które podałeś, ale cena powyżej 3,5 tyś.
  • Level 10  
    Za około trzy tysiące masz jeszcze do wyboru firmę Sharp. Osobiście zdecydowałbym się na Philipsa, jednak Sharp też ma pozytywne opinie wśród użytkowników.
    Sharp TELEWIZOR LED 40 cali LC40LE810E
    (•Rozdzielczość 1920x1080•Panel X-Genz technologią Quatron •System 100 Hz E-Motion•Technologia DLNA •Odtwarzanie plików DivX)
    http://www.promoceny.pl/detail/sharp-telewizor-led-40-cali-lc40le810e-50985/
  • Level 13  
    land6226, ze swojej strony polecam telewizor Philips PFL7605H. Wysoka jakość obrazu i dźwięku, a także zastosowanie funkcji multimedialnych, takich jak WiFi Ready czy NetTv daje dużo możliwości dla użytkowników. Jedynie w telewizorach Philips funkcja NetTV umożliwia otwarty dostęp do sieci, a nie tylko do wybranych serwisów jak jest to rozwiązane u innych producentów. Dodatkowo PFL7605H wyposażony jest w autorską funkcję Ambilight Spectra 2. Jest to tylne podświetlenie telewizora (z prawej i lewej strony), które barwą dopasowuje się do kolorów wyświetlanych na ekranie. Barwę podświetlenia można także dostosować do koloru ściany. W praktyce funkcja Ambilight przekłada się na zwiększenie komfortu oglądania, ponieważ wizualnie powiększa perspektywę obrazu. Telewizory Philips, w tym także model nad którego zakupem się zastanawiasz, są wyposażone w liczne funkcje poprawy jakości obrazu oraz dźwięku (m.in. Pixel Precise HD, Natural Motions, Active Control, Incredible Surround, Nicam Digital Stereo).
    Jeśli będziesz miał dodatkowe pytania, pisz. Chętnie pomogę.
  • Level 20  
    Ekspert_Philips wrote:
    W praktyce funkcja Ambilight przekłada się na zwiększenie komfortu oglądania, ponieważ wizualnie powiększa perspektywę obrazu.

Taaaa... a kupując 32" z ową funkcją ma się wrażenie posiadania 46".... mój komentarz do tego: bla bla bla.

Zamiast cytować formułki wyuczone z poradnika dla sprzedawców powiedz coś wreszcie z własnego doświadczenia.
    Jak zwykle tylko Philips ma technologię wyprzedzającą konkurentów o lata świetlne.... tylko dlaczego testując wiele modeli telewizorów w tym Philipsy wybrałem inną firmę? Odpowiedz sobie sam.
    Ten Philips nie może nawet leżeć panelem do dołu przy moim "zwykłym LCD".
    Każdy model Philipsa ma bardzo cienkie i ubogie menu w trybie nastawy parametrów obrazu. Gdy kończy się skala to Samsung czy Sony są dopiero lekko za połową swoich możliwości.
    Z jednym tylko się zgodzę.... ten model PFL7605 to jedyny udany i najlepszy model tej firmy..... aczkolwiek nie wiem czy wziąłbym go nawet za dopłatą ze strony producenta.