Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium

xxanquxx 12 Sie 2012 20:17 142908 106
  • #91 12 Sie 2012 20:17
    xxanquxx
    Poziom 13  

Dzieki kolego kubuspunxdh ale mam jeszcze jedno pytanie czy masz zdjecie spawów a pachwinie ?? albo jakieś inne ?

I mam tez pytanie do spawaczy co zawodowa spawają aluminium , słyszałem ze spawanie aluminium jest bardzo niezdrowe ?? jakie ma negatywne skutki ?

• #92 12 Sie 2012 20:25
    kubuspunxdh
    Poziom 9  

Cytat:
    Dzieki kolego kubuspunxdh ale mam jeszcze jedno pytanie czy masz zdjecie spawów a pachwinie ?? albo jakieś inne ?

I mam tez pytanie do spawaczy co zawodowa spawają aluminium , słyszałem ze spawanie aluminium jest bardzo niezdrowe ?? jakie ma negatywne skutki ?
    jeszcze nie :) jak będę miał chwile pokombinuje jutro coś :) co do PT.2 jest szkodliwe... bardzo... promieniowanie UV jest w takiej ilości ze solaria wymiękają... 5min spawania w krótkim rękawku i masz więcej niz pewne ze będziesz wieczorem cierpiał niestety na sobie to przetestowałem.. totalna głupota... dobre rękawicę fartuch i maska to postawa !

• #93 08 Sty 2013 20:12
    Gryksza21
    Poziom 9  

oj jak tak czytam ten post to przy niektórych odpowiedziach płakać mi się chce Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium spawanie tig magnum thf 200p ac dc blacha 6 mm prąd spawania 150 amp podgrzewane do 150 stopni

Zdanie zaczyna się wielką literą. Proszę o zachowywanie zasad poprawnej polszczyzny i właściwej pisowni jednostek, symboli i nazw technicznych. Wielkość liter ma znaczenie! [retrofood]

• #94 09 Sty 2013 13:12
    xxanquxx
    Poziom 13  

Gryksza21 napisał:
    oj jak tak czytam ten post to przy niektórych odpowiedziach płakać mi się chce Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium spawanie tig magnum thf 200p ac dc blacha 6 mm prąd spawania 150 amp podgrzewane do 150 stopni

Witam!
    W związku ze jakiś czas temu założyłem wyżej opisywany temat , założenie było takie żeby pomóc sobie i innym użytkownikom forum elektroda , i tak tez sie stało. Juz powoli wiemy co to znaczy spawa alu. jakie czynności sa ważne by spawy były dobrej jakości. Moze tobie sie udało to tak odrazu " ogarnąć " wiec wtedy nie trzeba krytykować wypowiedzi innych , bo te osoby wiele pomogły , sam Pan pokazał za zdjęciach i opisie jakby pan spawał alu zawodowo i wyśmiewa nas amatorów-uczących sie , Jak sie tak przyglądnie to na zdjeciu widac ze miejsca spawanie nie są czyste , sa czarne naloty co nie powinno mieć miejsca

• #95 11 Sty 2013 07:55
    Gryksza21
    Poziom 9  

Jeżeli kogoś uraziłem to b.przepraszam nie miałem tego na celu lecz czytam dużo na forum i stwierdzam ze wiele osób nie ma pojęcia o czym pisze na dany temat wiec inni którzy czytają wykorzystują dane wiadomości i potem bardzo się denerwują ze znowu ktoś głupoty napisał lecz to nie tyczy się do wszytkich jeśli kogoś uraziłem to jeszcze raz przepraszam. A czarny nalot wyszedł z tego powodu iż blacha nie była wystarczająco wyczyszczona ( przepraszam za błędy dyslektyk)

• #96 11 Sty 2013 15:59
    xxanquxx
    Poziom 13  

:arrow: Gryksza21

Ok rozumiemy, To moze niech kolega napisze jakie parametry miał jak spawał ten zbiornik bo jak narazie to wiemy jaki prądem a inne parametry , jesli oczywiście to nie tajemnica

• #97 11 Sty 2013 16:14
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Wszystkich proszę o poprawienie pisowni postów.

• #98 23 Kwi 2013 15:01
    kubuspunxdh
    Poziom 9  

doczekałem sie kursu na spawacza w Gliwickim instytucie spawalnictwa :) foty po pierwszym dniu spawania alu :> spawarka to Kemppi Master TIG AC/DC 2500W
    Początki--->Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium
    przygotowanie materiału---> Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium
    po spawaniu----> Spawarka tig ac/dc jak ustawić parametry do aluminium

po 2 latach samodzielnego spawania twierdze śmiało ze naprawdę mało umiałem :) koszt kursu nie jest mały... niestety ale NAPRAWDĘ POLECAM !

• #99 23 Kwi 2013 18:14
    manta
    Moderator Samochody

To mało się nauczyłeś po tych dwóch latach, a do tego spoina na ostatnim zdjęciu zawiera dwa błędy w sztuce, więc mam nadzieje że to początek kursu :D

• #100 23 Kwi 2013 20:49
    kubuspunxdh
    Poziom 9  

manta napisał:
    więc mam nadzieje że to początek kursu :D
    kolego to dopiero pierwszy dzień :>

• #101 25 Kwi 2013 22:47
    busta79
    Poziom 2  

Kolego moglbys czasami napisac jakies nowostki na temat spawania alu np jak oszczyc prawidlowo elektrody albo jakie elektrody do jakiej grubosci alu lub tez cos na temat ile gazu,spawam na oslep raz wychodzi a raz nie.
    Jesli moge spytac ile taki kurs kosztuje i ile trwa? pozdro

• #102 04 Wrz 2013 12:03
    Sentensed
    Poziom 13  

witam Sz Kolegów czy moge prosić o pomoc jak ustawić tego TIGA
    by spawać nierdzewke ,oraz popróbować aluminium
    1--gałka-DOWNSLOPE--prąd opadania
    2--gałka-FRE FLOW--przyspieszenie wypływu gazu
    3--gałka-POST FLOW --opóźnienie wypływu gazu
    4 ---nie rozumie pokrętła gałka---KLERANCE EFEKT (pokrętło czyszczenia elektrody ) co to jest i jak to ustawić ??
    5--PRZEŁĄCZNIK OFF i górne położenie taki kwadracik-?
    6--gniazdo zdalnego sterowania( nie było w zestawie żadnego pedału nożnego )
    strona urządzenia--http://www.e-spawacz.pl/40,sherman-spawarka-tig-201-ac-dc-tig-do-aluminium.html

• #103 05 Wrz 2013 13:32
    kylonik

Poziom 11  

kubuspunxdh napisał:

po 2 latach samodzielnego spawania twierdze śmiało ze naprawdę mało umiałem :) koszt kursu nie jest mały... niestety ale NAPRAWDĘ POLECAM !

he zawsze idzie się czegoś nowego dowiedzieć dobór materiału na szkoleniu jest dobrany spawany materiał do drutu uczy nas jak dobrać mieszaninę gazu i ile go podawać, dobór grubości elektrod oraz materiałów spawalniczych do spawanego materiału i jak wykonywać ruch ręką aby spawany element wyglądał estetycznie i profesjonalnie

Dodano po 14 [minuty]:

Sentensed napisał:
    witam Sz Kolegów czy moge prosić o pomoc jak ustawić tego TIGA
    by spawać nierdzewke ,oraz popróbować aluminium

nie ma idealnych ustawień urządzenie trzeba wyczuć podczas spawania można przybliżyć wartości
    myślę że sam dojdziesz do tego jak ustawić urządzenie do danego materiału

• #104 19 Lut 2014 22:38
    Sentensed
    Poziom 13  

dzięki Kolego Kylonik
    a możesz mi objaśnić mam takie pokrętło
    --------- CLERANCE EFEKT ( CHYBA TO BALANS )-----------
    JEST ONO w zakresie OD -5 DO +5
    CZY ONO SŁUŻY DO ZMIENIANIA PODAWANIA PRĄDU
    RAZ NA ELEKTRODĘ dajemy więcej amper ,A RAZ NA MASĘ
    -----
    np; mam podpięty + na masę to jak dam pokrętło na -5
    do będę podawał mniej prądu gdzie na masę czy elektrodę
    oczywiście mam na myśli spawanie w AC , i podany minus na elektrodę

• #105 20 Lut 2014 11:10
    boven
    Poziom 14  

To jest niby funkcja czyszczenia elektrody, ale można ją określić jako regulację między EP+ a EN- i "efekt czyszczenia" powinno uzyskać się przy ujemnym balansie, jednocześnie zużycie elektrody będzie największe.
    Jak chcesz ustawić balans skierowany na max penetrację, wartość EP+ musi być większa niż EN-. Uzyskasz tym samym minimalne zużycie elektrody.
    Balans AC to nie regulacja podawania amper, tylko stosunek czasu, w ciągu którego biegunowość prądu wyjściowego z elektrody ujemnej jest dodatnia, do całkowitego okresu prądu przemiennego.

• #106 20 Lut 2014 12:40
    Sentensed
    Poziom 13  

dzięki za odpowiedz możesz wytłumaczyć te pojęcia EP EN
    ja mam takiego prostego tiga sherman jak zamieściłem zdjęcie w poprzednich postach ,
    niema tam dedykowanego pokrętla --BALANS
    sprzedawca mówił ze to pokrętło o którym pisałem --CLERANCE EFFEKT - to jest balans ,
    mnie chodzi jak mam ustawione AC- W ALUMINIUM ,czy mogę za pomocą tego pokrętła kierować napięcie np ;
    ---więcej na elektrodę /mniej na elektrodę
    lub więcej na materiał/mniej na materiał ?
    oraz spawając w ( AC prad zmienny ) takie coś wo-gule się robi ?

• #107 06 Sie 2014 21:17
    Prestigio666
    Poziom 1  

Witam jestem świeżym posiadaczem mma tig thf 236 puls . Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w ustawieniu parametrów technicznych . Może macie dostęp do jakiejś instrukcji obsługi,otóż nie dostałem jej w zestawie.....

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME