Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chevrolet Captiva predkosciomierz i obrotosciomierz nie dzia

Niner8 14 Feb 2011 18:53 4352 5
    Niner8
    Level 2  
    Witam mam nastepujacy problem wczoraj rozkrecilem konsole tam gdzie znajduje sie predkosciomierz i obrotosciomierz wyjalem na chwile kostke z kablami ktora znajduje sie z tylu tych zegarow i ponownie zaraz ja wlaczylem. pozniej okazalo sie ze wskaznik temperatury wskaznik kilometrow , poziom paliwa i inne kontrolki dzialaja tylko predkosciomierz i obrotosciomierz nie wskazuja doslownie nic stoja na zero. Dzisiaj bylem na komputerze w warsztacie sprawdzono wszystkie sterowniki i nie wykryto zadnego bledu. musze zaznaczyc ze ta wtyczke wylaczylem na zalaczonym akumulatorze klem nie zdjalem. Sprawdzilem jeszcze raz wszystkie kable ktore wchodza do tej kostki i wydaje mi sie ze wszystko jest w porzadku.Musze zaznaczyc ze samochod ma 2 lata. Czy ktos moze mi podpowiedziec co jeszcze moge sprawdzic bo juz nie wiem sam co robic
    User removed account
    User removed account  
    Niner8
    Level 2  
    Co to znaczy uwaliłeś pamięć licznika? Ten wyświetlacz kilometrów jest elektroniczny i działa pokazuje mi ile km przejechałem. Tylko nie pokazuje z jaka prędkością jadę i jakie obroty ma silnik.
    Niner8
    Level 2  
    obrotosciomierz nie wsazuje nic wskazowka ani nie drgnie tak samo predkosciomierz wskazowka stoina zero . obroty silnik ma dobre i czytnik kilometrow jest elektroniczny i jest w porzadku bo wskazuje prawidlowo zegar od paliwa i temperatury silnika jest tez ok. Nie wiem co moglo sie stac przez pare sekund wtyczke odlaczylem i zaraz zalczylem spowrotem
    wojtekryba
    Level 32  
    a co to obrotościomierz ? :D
    stempskp
    Level 11  
    Witam
    Rozwiązał Pan problem z wskaźnikami Captiva. Mam tak samo wyciągnąłem licznik i ponownie włożyłem od tamtej pory nie działa obrotomierz i prędkościomierz.
    Jak Pan pomógł gdzie szukać będę wdzięczny. Licznik nie był "kręcony"!! nie grzebane w żadnych pamięciach.

Dodano po 1 [godziny] 13 [minuty]:

Przepraszam że post po poście!
    Problem rozwiązany!!! obudową licznika przy kleszczyłem wskazówki ;-) obręcze przezroczyste więc trudno zauważyć...
    taki oto psikus ;-)