Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helikopter mosquito rc problem z tylnym wirnikiem

Capoeira1 14 Lut 2011 19:28 1815 3
  • #1 14 Lut 2011 19:28
    Capoeira1
    Poziom 2  

Witam dziś dotarł do mnie helikopter wspomniany w temacie. Otóż kanał odpowiedzialny za lot w przód/tył nie działa. Od czasu do czasu włączy się na sekundę, ale ogólnie śmigło stoi bez ruchu. Jest jakiś sposób aby to naprawić, czy będę musiał niestety go odesłać. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 14 Lut 2011 20:38
    louks
    Poziom 11  

Obejrz za mechanicznymi uszkodzeniami, zdażyło mi się widzieć modele (nowe)które byly jakos dziwnie przyklinowane (jeszcze sie nie rozkręciły)... możliwe jest że nie ma gdzies styku(złącza miedzy wszystkim(zwarcie nigdzie nie jest wskazane))... jeżeli nic z powyższego a jedynie jest to problem nadajnika bądź odbiornika (elektronika) to nic nie poradzisz, musisz niestety odesłać...
    Pozdrawiam
    Łukasz

PS: Własciwie powinno się przykładać do postów i rozbudowywać o dodatkowe szczegóły(wtedy będzie dla wszystkich przyjemniej i łatwiej Ci pomóc) to taka mała rada...
    Jeżeli ktos miał już problem z mosquito, proszę o wypowiedź i pomoc koledze...

0
  • #3 14 Lut 2011 21:15
    Capoeira1
    Poziom 2  

Wątpie, że mechanika jest tutaj źródłem problemu, tylny silnik chodzi lekko w obie strony i nie wygląda podejrzanie :p. Zastanawiające są te kilkusekundowe przebłyski. Intuicja mi podpowiada, że to wina pilota. Nie go narazie rozkręcać, poczekam jeszcze na odpowiedz sprzedawcy i innych forumowiczów.

edit: Przyjrzałem się pilotowi i doznałem szoku. Brakuje 2 śrubek, a reszta jest zjechana jakby ktoś chciał je odkręcić pilnikiem do paznokci ;). Jutro go rozkręce i zobaczę jak to wygląda. Wie ktoś może jak sprawdzić czy pilot nadaje poszczególny sygnał? Dodam, że nie posiadam żadnego specjalistycznego sprzętu.

PS. Czy w tych helikopterach tylne śmigło działa niezależnie od tych 2 dużych?
    Zauważyłem, że u mnie to tylne kręci się tylko wtedy jeśli działają główne.

0
  • #4 15 Lut 2011 17:13
    Madrik
    Moderator Robotyka

Jeżeli masz go zamiar odesłać na gwarancji, to nic nie rozkręcaj.
    Zapytaj się sprzedawcy, czemu na nowym sprzęcie są ślady ingerencji mechanicznej, a sprzęt nie działa.

Z tytułu niezgodności towaru z umową możesz zerwać transakcję, lub żadać wymiany sprzętu.

0