Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirplpool WP 79 i błąd Fb

pppaw 14 Lut 2011 19:36 6031 7
  • #1 14 Lut 2011 19:36
    pppaw
    Poziom 8  

Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc. Jestem posiadaczem zmywarki Whirpool WP 79 przez 3 latka problemu nie było a teraz zrobiło się nieco podgóre. Proszę o pomoc objawy są następujące:
    - po włączeniu zmywarka wybiera wode ,potem pobiera i gdy zaczyna się wypompowywanie po dosłownie 4-5 minutach zaczyna piszczy i wyświetla się komunikat Fb a dioda nad przyciskiem start miga 12 razy
    Co moim zdaniem istotne w zmywarce po całej operacji zostaje woda na dnie tam gdzie filtr nie jest do końca wypompowana, kolejną moją obserwacją jest to że w wężu podczas tego pierwszego wypompowania(po uruchomieniu po awarii - ciut niejasno ale staram się) w wężu odpływowym zostaje troche wody.
    Mieszałem tymi wężami odpływowymi góra dół i nic nie dało -- kiedyś coś takiego miałem tj. błąd Fb i wystarczyło zmienić pozycje węża.
    Naczytałem się na temat rozdzielacza na dół i góre , zrobiłem taki manewr że zasymulowałem zatrzaśnięcie drzwi ( wcisnełem zatrrzask w drzwiach) i dwa śmigła latały bez zarzutu. Co zauważyłem robiąc ten eksperyment woda zbierała się na dnie i jak już było jej ponad poziom filtra to wtedy dopiero śmigła ruszały.
    Bardzo proszę o jakieś cenne wskazówki bądz podpowiedz bo żona mi głowe suszy. Z poważaniem Paweł

0 7
  • #3 15 Lut 2011 08:52
    pppaw
    Poziom 8  

Dzięki bardzo za linka -- przeczytałem wszystko dokładnie , póściłem zmyware w trybie serwisowym i dalej po 3-5 min pipkanie i komunikat Fb. Nie wiem czy to istotne ale jak ją włączam i wypompowuje wode w rurze odprowadzającej zostaje woda nie jest wypompowana do końca, następnie pobiera wode spryskuje naczynia i w momencie kiedy znowu zaczyna wypompowywać odrazu piszczy i jest własnie ten komunikat.
    Jeśli ktoś ma jakąkolwiek koncepcje lub miał podobny przypadek z góry dzięki za pomoc.
    P.S Moze faktycznie to ten rozdzielacz na góre dół , ale jak włącze samą góre(pół wsadu) lub sam dół jest to samo:(:(:(

1
  • #4 15 Lut 2011 20:02
    movzx
    Poziom 39  

To nieważne czy włączysz góra/dół. Zawór i tak musi się ustawić na odpowiedniej pozycji, więc jeśli czujnik jest uszkodzony to jej nie znajdzie i będzie pokazywać błąd.
    Ściągaj cokół i zobacz czy nie masz śladów wody na dolnej tacy (jestem prawie pewien że masz).
    Można wymienić sam czujnik pozycji (przy odrobinie samozaparcia), ale głównym problemem jest zwykle wyciek spod osi.

0
  • #5 16 Lut 2011 11:09
    pppaw
    Poziom 8  

Kurcze a mógłbys to przełożyć na język zrozumiały dla mnie. Nie no na zupełnie powaznie to woda mi zostaje na dole tam gdzie filtr i mam wrażenie że w wężu też. Trochę nie wiem o jaki cokół masz na mysli piszac że mam go podniesc. Prosze jak możesz napisz ciut dokładniej bo sprawa jest ambicjonalna żonie powiedziałem że sam to naprawie:):) Z góry dzieki bardzo i pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #6 16 Lut 2011 20:17
    movzx
    Poziom 39  

Tak to jest z ambicjonalnymi sprawami ;)
    W wężu zawsze jest woda i jest to normalne. Na dnie filtra ma prawo zostać kilka centymetrów wody.
    Cokół jest na samym dole, zapewne schowany pod frontem meblowym. Przykręcony na 4 śrubki Torx 15. Jak go zdejmiesz (wyłącz najpierw zasilanie) to będziesz miał dostęp do tacy na dnie, na której zbiera się woda w razie wycieku. Poszukaj śladów tejże wody. Latarka wskazana.
    Od razu uprzedzam że do wymiany zaworu (a jest spore prawdopodobieństwo że będzie konieczna) trzeba wysunąć zmywarkę.

0
  • #7 18 Lut 2011 12:53
    pppaw
    Poziom 8  

Poodkręcałem podotykałem i cud poszła, czekam z niecierpliwością na dzisiejszy obiad i kolacje aż nazbiera się conieco brudu. Tematu więc jeszcze nie zamykam a wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc i cenne uwagi. Powiem szczerze że spodobało mi się te forum i napewno będe tu często zaglądał ( oby nie w sprawie swoich awarii) Jeszcze raz pozdrowienia i dzięki

0
  • #8 20 Kwi 2011 20:44
    kowjam
    Poziom 1  

witam. Mam ten sam problem błąd Fb zmywarka Whirpool WP 79/2.Gdzieś przeczytałem ,że winny za to jest silnik odpływowy PLASET-COD 72894,wymieniłem na drugi (używany 50zł.) i nic się nie zmieniło.silnik na sucho pracuje,ale nie wiem czy to nie jest jakaś nieszczelnośc na simeringu w starym była wigoc.Proszę o pomoc,może ktoś miał ten problem ...:cry:

0