Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najtansza opcja dostepu do szerokopasmowego internetu -jak?

MrRoger 14 Lut 2011 19:40 963 3
  • #1 14 Lut 2011 19:40
    MrRoger
    Poziom 10  

Witam;
    Od kilku dobrych dni szukam, szukam i szukam jak najkorzystniejszej oferty dostepu do internetu.
    Interesuje mnie opcja 2Mb bo wiecej jak narazie nie pojdzie u mnie...
    Mam do wyboru Neo, Era, Orange, Netia i inne tylko tak:
    1. Neostrada abonament + abo. za telefon = 75zl
    2. Neo. z zawieszonym telefonem = ok 50zl
    3. Czytalem tez, ze mozna zamowic abonament socjalny (jak i dla kogo to jest?) + internet z innego operator np. Era, Orange, Netia - bedzie to dzialalo? Podobno abo. socjalny nie moze byc razem z neostrada TP, ale czy moze byc z innym operatorem?
    4. Telefon i internet (calosc) u innego operatora niz TPsa - trzeba placic wtedy TP za linie telefoniczna? U kogo wyjdzie najtaniej?
    5. Moze macie jakies inne kruczki, jak zakupic najtaniej internet?

Dzieki za informacje- mam nadzieje, ze jakos w koncu rusze z miejsca :-)

0 3
  • #2 14 Lut 2011 19:57
    among
    Poziom 31  

Plan tp socjalny został wycofany ze sprzedaży z dniem 01.12.2008 r.

0
  • #3 14 Lut 2011 20:01
    Mexit
    Poziom 25  

MrRoger napisał:
    3. Czytalem tez, ze mozna zamowic abonament socjalny (jak i dla kogo to jest?) + internet z innego operator np. Era, Orange, Netia - bedzie to dzialalo? Podobno abo. socjalny nie moze byc razem z neostrada TP, ale czy moze byc z innym operatorem?

Już od dawna nie ma tego pakietu

MrRoger napisał:
    4. Telefon i internet (calosc) u innego operatora niz TPsa - trzeba placic wtedy TP za linie telefoniczna?

Nie. Opłata za linię jest już zawarta w abonamencie.

MrRoger napisał:
    U kogo wyjdzie najtaniej?

Musisz przejrzeć wszystkie oferty i przeliczyć, łącznie z operatorami lokalnymi (osiedlowymi). Wszystko zależy od tego ile, gdzie, jak często i długo dzwonisz. Dużo jest promocji więc można zaoszczędzić.

0
  • #4 14 Lut 2011 20:46
    MrRoger
    Poziom 10  

Mexit napisał:

<ciach>

MrRoger napisał:
    U kogo wyjdzie najtaniej?

Musisz przejrzeć wszystkie oferty i przeliczyć, łącznie z operatorami lokalnymi (osiedlowymi). Wszystko zależy od tego ile, gdzie, jak często i długo dzwonisz. Dużo jest promocji więc można zaoszczędzić.

Przetrzasam internet juz od kilku dobrych dni, zjezdzilem wszystkich dostawcow w okolicy i kazdy jeden zachwala swoj typ dostepu i swoja usluge.
    Szukam ludzi ktorzy kozystaja z operatorow i moga mi polecic kogos, podac informacje o stabilnosci internetu, ukrytych kosztach, awaryjnosci infrastruktury operatora, "kruczkach" w umowie itd...

Najciekawsze jest to, gdy dany operator podlicza koszt swojej uslugi i porownuje z konkurencja to wychodzi mu taniej niz reszcie (co ukrywaja?) !
    Probowalem sam kalkulowac koszty, spisalem kilka kartek- ale na nic to!
    Na www rozni operatorzy nie podaja roznych danych potrzebnych mi do pelnej kalkulacji (brak danych takich jak: aktywacja, roznica w oplacie przy wyborze faktury elektronicznej, oplata laczna abonamentowa internet+telefon, koszt zakupu modemu, mozliwosc rezygnacji z modemu, spis kanalow TV z opcja Neo+TV (interesuja mnie tylko kanaly dla dzieci...)

Napisze dokladnie co posiadam, czego ptrzebuje, a czego nie:

Nie potrzebuje: telefonu (jak wyjdzie taniej - niech bedzie);
    Koszt: jak najtaniej, bo mam juz kilka abonamentow na tel. GSM; abonament u innego operatora internetowego;
    Posiadam kilka AP, routera szukam wiec nie chce tego od operatora.

0